Za divokými orangutany na Sumatru **

03. 02. 2020
50 760 Kč

Privátní zájezd s osobním průvodcem CK již od 2 osob

Ubytování

Bukit Lawang: Rindu Alam hotel | Brastagi: Sibayak hotel | Samosir: Silintong hotel | Padang Sidempuan: Natama hotel | Bukittinggi: Royal Denai hotel

Strava

7x snídaně

Navštívená místa

 • Sumatra
  Sumatra
  Sumatra
  Sumatra je druhým největším indonéským ostrovem a nachází se zde hlavně džungle, vulkány a jezera, ale také krásné pláže. Hlavní město je Medan, který je také výchozím bodem pro prozkoumávání tohoto ostrova. Jednou z atrakcí Sumatry je jezero Toba, ležící na severu ostrova, největší jezero Indonésie. Jedná se vlastně o sopečný kráter, který vznikl po obrovské erupci před 74 tisíci lety. Tato erupce tehdy změnila světové klima. V deštném pralese zde můžete spatřit ohrožené druhy jako jsou orangutani, tygr sumaterský, slon sumaterský a dvourohý nosorožec. Tento ostrov je tedy ideální pro milovníky přírody.

Cena zahrnuje

 • letenka Praha (Vídeň) – Medan, Padang – Praha (Vídeň) vč. všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • ubytování v uvedených hotelech nebo podobných stejné kategorie
 • strava dle programu v místních restauracích
 • program a výlety dle itineráře
 • vstupy dle programu
 • anglicky mluvící průvodce
 • pozemní transfery klimatizovaným vozem
 • 24hodinová asistenční služba v AJ v Indonésii
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění do Asie (na požadavek zajistíme)
 • strava a nápoje neuvedené v itineráři
 • spropitné, osobní výdaje a fakultativní aktivity
 • příplatek za velikonoční a vánoční období

Program zájezdu

den 1

Odlet na Sumatru.
den 2

Medan / Bukit Lawang

Přílet do Medanu, uvítání na letišti průvodcem naší CK, následuje krátká prohlídka města – uvidíte sultánův královský palác Maimum Palace, který dnes slouží jako muzeum, „Velkou mešitu“ z roku 1909, největší medanský čínský chrám Gunung Timur, poté budete pokračovat do Bukit Lawang s nekonečnými výhledy na palmové, kakaové a gumové plantáže. V Bukit Lawang je známé centrum pro záchranu orangutanů, které v roce 1973 založily dvě  Švýcarky. Po příjezdu ubytování v Rindu Alam Guesthouse nebo podobném. Nocleh.                  
Hotel

den 3

Bohorok / Brastagi

Po snídani se můžete těšit na výlet za orangutany, projdete se podél řeky hlouběji do džungle, až dojdete k místu, kde se orangutani nejčastěji vyskytují. (Na místě se platí poplatky za focení a natáčení - 6 USD a 18 USD) Poté, se vrátíte opět procházkou do hotelu. Po krátkém odpočinku se s průvodcem vydáte do Brastagi, horského, příjemně chladného města, kde navštívíte ovocný trh a také Gundaling Hill, odkud se vám naskytne krásný výhled na dva aktivní vulkány Sinabung a Sibayak. Navečer ubytování v hotelu Sibayak nebo podobně. Nocleh.
Hotel, snídaně
den 4

Brastagi / Parapat / Samosir

Dnes se vypravíte s vaším průvodcem k jezeru Toba, největšímu vulkanickému kráterovému jezeru na světě. Cestou se zastavíte v domorodé vesnici Dokan, kde dosud žije etnická menšina Karo Batak, další zastávka bude u vodopádu Sipiso-piso a v Long house kmene Simalungun Batak, kde je nyní muzeum. Po příjezdu do městečka Paraptu se na východním břehu jezera Toba nalodíte na trajekt přes toto krásné jezero na ostrov Samosir, kde navštívíte vesnici Tomok s královskými hrobkami dřívějších králů Bataků a také vesnici Ambarita s kamennými stoly a židlemi prastarého soudu. Nocleh na ostrově v hotelu Silintong nebo podobně.  
Hotel, snídaně
den 5

Samosir

Po snídani se vydáte na návštěvu vesnice Simanindo, do etnologického muzea a na prohlídku opevněných a bohatě zdobených domů kmene Batak Toba. Shlédnete také představení tradičního tance Tor Tor, poté už vás čeká cesta na ostrov Tao, kde si budete moci zaplavat a odpočinout si na pláži před návratem do hotelu Silintong nebo podobně. Nocleh.                 
Hotel, snídaně
den 6

Samosir / Sibolga / Padang Sidempuan

Dnešní cesta vás zavede do Sibolga, malého přístavního města 180 km od Parapatu, cestou se zastavíte v domorodé vesnici Lumban Garaga a v městečku Balige s unikátní budovou trhu. Po příjezdu do Sibolga vás čeká krátký odpočinek a poté pokračujete do Padang Sidempuan, zde přenocování v hotelu Natama nebo podobném. 
Hotel, snídaně
den 7

Padang Sidempuan / Bukittinggi

Dopoledne pokračujete ve své cestě na západ Sumatry, při celodenní cestě vás čekají překrásné přírodní scenérie s horami, řekami, údolími a vesničkami. Cestou navštívíte vesnici Sihepeng s políčky s kokosy, pepřem, vanilkou, skořicí a dalšími pochutinami, kde místní pro sběr úrody využívají opice. Zastavíte se také v rezervaci Rimba Panti, kde uvidíte unikátní faunu a floru a herbárium, žijí zde mimo jiné různé druhy opic, černí panteři, místní druh medvěda, sumaterští tygři a velké létající veverky. Stavíte se i na rovníkové značce v Bonjolu. Odpoledne dojezd do centra vrchoviny Minangkabau – Bukittinggi, ubytování v hotelu Royal Denai nebo podobném.                                                                                    
Hotel, snídaně

den 8

Bukittinggi

Dnes se vypravíte na celodenní poznávání Minangkabau vrchoviny, uvidíte město Jam Gadang (Big Ben), unikátní místní trh, muzeum, údolí Ngarai Sianok a Koto Gadang známé výrobou stříbrných šperků a zdobných výšivek. Cesta pokračuje do Pagaruyungu, kde dříve sahalo království Minangkabau. Po zpáteční cestě ještě navštívíte domorodé vesnice Lima Kaum a Pariangan.
Hotel, snídaně
den 9

Bukittinggi – Padang

Po snídani transfer přes údolí Anai s vodopádem Anai na letiště v Padangu a odlet domů.
Snídaně
den 10

Přílet.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 50 760 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Indonésie (Bali)
Termín 3.2. - 12.2.2020
Další termíny
Délka 10 dní / 7 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel**
Strava Snídaně
Kód AA-415762
Cena za osobu 50 760 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Indonésie (Bali), rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Lenka Zahajská

+420 603 588 859

lzahajska@arcadia-air.com

Za komodským drakem a prastarými chrámy Bali

55 760 Kč

Romantické rozmazlování na Bali s bohatým programem

54 180 Kč

Indonéská mozaika - prastaré chrámy Jávy, jedinečná kultura Bali a úžasné pláže ostrovů Gili

56 990 Kč

Okruh po severním a jižním Vietnamu s českým průvodcem

49 240 Kč

Tradiční ostrov Luzon a exkluzivní El Nido

60 580 Kč

Filipínský venkov s návštěvou rýžových teras a pobytem u moře

Banaue - Ifugao Tribe
50 170 Kč