Indonéská mozaika - prastaré chrámy Jávy, jedinečná kultura Bali a úžasné pláže ostrovů Gili ****

03. 02. 2020
56 990 Kč

Privátní zájezd s osobním česky mluvícím průvodcem na Bali již od 2 osob.

Ubytování

Jogjakarta: Novotel Jogjakarta 4* | Ubud: hotel Anumana 4* | Gili Trawangan: Vila Ombak 4* | Kuta: Camakila Legian Bali 4*

Strava

12x snídaně | 1x oběd

Navštívená místa

 • Bali
  Bali
  Bali
  Ostrov Bali je sopečného původu a leží mezi dalšími indonéskými ostrovy Jávou a Lombokem. Severní břehy omývá Jávské moře, jižní Indický oceán. Tento právem nejnavštěvovanější indonéský ostrov láká turisty skvělou kombinací prastarých chrámů, zelených rýžových políček, palmových hájů, vulkánem Mount Augung a zlatých pláží doplněných pověstnými balijskými tanečnicemi a bohatým nočním životem. Každý si zde tedy najde to své. I když je Bali již značně turistické a komerční, stále si zachovává autenticitu a kouzlo.
 • Borobudur
  Borobudur
  Borobudur
  Tento chrámový komplex z 9. století byl asi ve 14. století opuštěn a spolknut džunglí, dokud ho roku 1814 znovu pro svět neobjevil britský místodržící Sir Thomas Stamford Raffles. Komplex patří od r. 1991 právem na seznam památek UNESCO. Tvoří ho šest čtvercových teras završených třemi kruhovými terasami, na té nejvyšší je hlavní stúpa, která je obklopena 72 sochami Buddhy sedících uvnitř malých perforovaných stúp. Celá stavba je poseta 2672 reliéfními panely a 504 sochami Buddhy.
 • Ostrovy Gili
  Ostrovy Gili
  Ostrovy Gili
  Tři ostrovy ležící západně od ostrova Lombok nabízí průzračné moře s bohatým podmořským životem, krásné pláže a romantické výhledy. Gili Trawangan je největším ostrovem a nabízí mnoho hotelů a noční život. Gili Meno má nejhezčí pláže a je vhodný pro romantické duše a Gili Air je kombinací dvou předchozích, nabízí jak klidné pláže, tak i rušný noční život. Pro zachování krásy ostrovů zde platí zákaz motorových vozidel, jezdí se tedy koňskými povozy a na kole. Při návštěvě Indonésie byste tyto ostrůvky určitě neměli vynechat.
 • Prambanan
  Prambanan
  Prambanan
  Největší hinduistický chrámový komplex jihovýchodní Asie byl postaven asi v 9. století a je zapsán na seznamu UNESCO. Od 10. století postupně chátral a dílo zkázy dokonalo velké zemětřesení v 16. století. Jeho rekonstrukce započala roku 1918 a skončila až v roce 1953. V současnosti se ale stále opravuje, proto jsou různé části zakryté lešením. Je vystavěn na čtvercovém půdorysu a hlavní nádvoří zabírá šest chrámů.
 • Ubud
  Ubud
  Ubud
  Městečko Ubud leží ve vnitrozemí Bali a je známé svou specifickou lázeňskou, uměleckou, duchovní a celkově pohodovou atmosférou. Můžete zde vyzkoušet tradiční balijskou masáž, navštívit kulturní představení, zacvičit si jógu, navštívit četné galerie a muzea nebo si nakoupit rukodělné výrobky z celého ostrova. Je také výchozím bodem pro návštěvu Opičího lesa se stovkami dlouhoocasých makaků a fotogenických rýžových teras Tegallalangu.

Cena zahrnuje

 • letenky Praha – Jakarta, Denpasar – Praha vč. všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • místní přelety Jakarta – Jogjakarta, Jogjakarta – Denpasar vč. všech tax
 • ubytování v uvedených hotelech nebo podobných stejné kategorie
 • strava dle itineráře
 • program a výlety dle itineráře
 • všechny vstupy dle programu
 • AJ mluvící průvodce na Jávě
 • česky mluvící místní průvodce na Bali
 • všechny pozemní transfery privátním, klimatizovaným vozem s AJ mluvícím řidičem
 • transfer koňským povozem na Gili Trawangan
 • lodní transfery dle programu
 • 24hodinová asistenční služba v AJ v Indonésii
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění do Asie (na požadavek zajistíme)
 • strava a nápoje neuvedené v itineráři
 • česky mluvící průvodce na Jávě a Gili ostrovech
 • spropitné, osobní výdaje a fakultativní aktivity
 • příplatek za velikonoční a vánoční období

Program zájezdu

den 1

Odlet do Indonésie.
den 2

Jakarta

Přílet do Jakarty ve večerních hodinách, kde se na letišti setkáte s vaším řidičem. Transfer do hotelu v blízkosti letiště. Nocleh.
Hotel
den 3

Jakarta / Jogjakarta

Ráno transfer zpět na letiště a přelet do Jogjakarty. Na letišti vás uvítá místní průvodce a ihned zahájíte poznávání Jogjakarty. Navštívíte sultánův královský palác (kde sídlí Jogjakartský sultán se svou rodinou), ptačí trh, vodní hrad Taman Sari z 18. století – dříve to byl rozsáhlý komplex paláců, parků, jezírek a tajných chodeb a místností, postavený pro sultánovu kratochvíli. Říká se, že po dokončení hradu nechal sultán stavitele popravit, aby už nemohl nikdy vytvořit nic podobného a nikdo kromě něj neznal přesné plány místa. Uvidíte techniky místní batiky a stříbrnictví a také výrobu tradičních loutek z kůže. Poté se ubytujete v hotelu a večer bude volný pro vlastní poznávání města. (Fakultativně možnost bufetové večeře s úžasným představením Ramayana baletu – 1.340,-/osoba)
Hotel, snídaně

den 4

Jogjakarta

Dnes navštívíte dva nejznámější chrámové komplexy Jávy – Borobudur a Prambanan. Vaše cesta povede nejprve k Borobuduru, 1200 let starému a nejkrásnějšímu indonéskému buddhistickému chrámovému komplexu, který je právem na seznamu UNESCO. Po století byl skryt v džungli pod vrstvou vulkanického popela a znovu objeven pro svět byl až v roce 1814. Poté navštívíte sousední chrám Mendut a pokračujete k další úchvatné památce, chrámovému komplexu Prambanan. Prambanan je největší hinduistický chrámový komplex v jihovýchodní Asii a také je na seznamu UNESCO. Postaven byl pravděpodobně kolem roku 850 n.l. Mezi lety 1918-1953 byl kompletně zrekonstruován. Odpoledne návrat do hotelu a volno na vaše aktivity jako je relaxační masáž v některém z místních masážních studií či vlastní poznání večerní Jogjakarty, nocleh.
Hotel, snídaně
den 5

Jogjakarta / Denpasar / Ubud

Ráno transfer na letiště a přelet do Denpasaru na Bali, kde vás na letišti uvítá váš česky hovořící průvodce a dopraví vás do horského městečka Ubud, které je centrem balijské kultury a umění. Ubytování a zbytek dne máte volný na vlastní poznávání městečka a návštěvu početných krámků s uměním.
Hotel, snídaně

den 6

Ubud

Po snídani se setkáte se svým průvodcem a zahájíte půldenní poznávání Ubudu a jeho okolí. Začnete opičím lesem, který místní považují za duchovní, ekonomické a vzdělávací centrum. Na 12,5 akrech lesa můžete spatřit na 700 opic a také 186 druhů stromů. Poté navštívíte ubudský palác, dominantu města, postavenou v letech 1800-1823, která dodnes slouží jako kulturní centrum a je dějištěm mnoha festivalů a náboženských oslav. Projdete si také barevný trh, kde svůj um předvádějí místní umělci. Cesta pokračuje do Goa Gajah (této svatyni se říká „sloní jeskyně“ a byla vybudována v 9. století) a zpět do hotelu přes pověstné pitoreskní rýžové terasy Tegallalang. Ve zbytku dne máte volno na vlastní aktivity – v Ubudu se nikdy nebudete nudit.
Fakultativně je také možnost raftingu na divoké řece v překrásné tropické přírodě nebo lekce vaření balijské kuchyně.
Hotel, snídaně
den 7

Ubud

Dnešek patří chrámům. Nejprve navštívíte chrám Taman Ayun v Mengwi, je to královský chrám s parkem plným lotosů. Poté vylezete k jezeru Bratan s úžasným výhledem na chrám Ulun Danu, který se vznáší nad klidnými vodami jezera. Vaše cesta pokračuje na místní trh v Candi Kuning a ke světově proslulému chrámu stojícím na skále na břehu moře Tanah Lot. Po obědě v místní restauraci navštívíte architektonický skvost na nejjižnější části Bali, Pura Luhur Uluwatu, zde také žijí kolonie opic a naskýtá se odsud krásný výhled na pláž a rýžová políčka. Nakonec si ještě užijete tradiční Kecak dance při západu slunce. Poté návrat do hotelu a nocleh.
Hotel, snídaně, oběd
den 8

Ubud / Serangan / Gili Trawangan

Brzy ráno (snídaně sebou formou balíčku) transfer do přístavu Serangan, odkud vás loď převeze na ostrov Trawangan u Lomboku, poté si užijete jízdu tradičním Cidomo (koňským povozem – na ostrově je zákaz aut) do hotelu v jižní části ostrova (méně turistická oblast). Ubytování a ve zbytku dne máte volno na odpočinek na pláži. Večer se můžete procházkou podívat na nedaleký místní food market a pochutnat si na místních delikatesách. (Tento a celý následný program je již bez česky mluvícího průvodce - možno přiobjednat za příplatek)
Hotel, snídaně
den 9

Gili Island hopping

Dnes si užijete 4hodinový lodní výlet na panenské ostrovy Gili Meno a Gili Air, kde si budete moci zašnorchlovat v průzračné tyrkysově modré vodě nebo si užít procházku po těchto krásných ostrůvkách. Odpoledne volno na vlastní program či slunění na pláži.
Hotel, snídaně
den 10

Gili Trawangan

Volný den na relaxaci na krásné, klidné pláži nebo samostatné poznávání ostrova. Můžete se podívat na východ ostrova s turistickými atrakcemi.
Fakultativně možnost prodloužení pobytu na pláži o libovolný počet dní.
Hotel, snídaně
den 11

Gili Trawangan

Volný den na relaxaci na krásné, klidné pláži nebo samostatné poznávání ostrova. Můžete se podívat na východ ostrova s turistickými atrakcemi.
Fakultativně možnost prodloužení pobytu na pláži o libovolný počet dní.
Hotel, snídaně

den 12

Gili Trawangan / Bali – Kuta

Po snídani se opět koňským povozem přesunete do přístavu a přeplujete lodí zpět na Bali. Transfer do plážového resortu na Legian Beach a ubytování. Zbytek dne volno na vlastní aktivity v Kutě – pláže, obchůdky, restaurace, bary, hudební kluby, noční život. V Kutě se nebudete nikdy nudit.
Hotel, snídaně

den 13

Kuta

Volný den v Kutě – pláže, obchůdky, restaurace, bary, hudební kluby, noční život.
Fakultativně je možnost raftingu na divoké řece v překrásné tropické přírodě (1.800,-/osobu) nebo lekce vaření balijské kuchyně (1.460,-/osobu). Také možnost prodloužení pobytu na Bali o libovolný počet dní.
Hotel, snídaně
den 14

Denpasar

Volno na vlastní program do transferu na letiště v Denpasaru a odlet domů.
Hotel, snídaně
den 15

Přílet.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 56 990 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Indonésie (Bali)
Termín 3.2. - 17.2.2020
Další termíny
Délka 15 dní / 12 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel****
Strava Snídaně
Kód AA-415758
Cena za osobu 56 990 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Indonésie (Bali), rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Lenka Zahajská

+420 603 588 859

lzahajska@arcadia-air.com

Za komodským drakem a prastarými chrámy Bali

55 760 Kč

Romantické rozmazlování na Bali s bohatým programem

54 180 Kč

Skutečný Nepál s návštěvou poutních buddhistických míst

52 170 Kč

Historie Thajska s pobytem na pláži Cha Am

56 980 Kč

Velký okruh přes Thajsko, Laos, Vietnam až do Kambodže

99 630 Kč

Tajemná zákoutí neobjeveného Kašmíru a úchvatná příroda Ladakhu

59 550 Kč