Velká cesta Indií s návštěvou sultánových paláců a pouštních dun Jaisalmeru ***

23. 12. 2019
42 650 Kč

Privátní zájezd s osobním průvodcem CK již od 2 osob.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v kvalitních 3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích.| Dillí: Crest Inn | Agra: Light House Hotel | Jaipur: Hawa Mahal Hotel | Pushkar: Pushkar resort | Udaipur: Krishna Niwas | Jodhpur: Imperial Polo Haveli |  Jaisalmer: Nirmal Haveli |  Bikaner: Harsaar Haveli Hotel |  Alsisar: Indra Vilas Hotel | Možnost ubytování ve 4* a 5* hotelech za příplatek. Prosím, kontaktujte CK. Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Strava

12x snídaně

Navštívená místa

 • Agra
  Agra
  Agra
  Agra je město ležící na břehu řeky Jamuny. Jeho existence je zmíněna již v eposu Mahábhárata. Navzdory stoletím si Agra uchovala svou krásu a i dnes nám připomíná atmosféru a ducha někdejšího hlavního města Mughalské říše. Řadíme jí mezi nejvýznamnější turistické destinace Indie. Najdete zde světově proslulý Tádž Mahal, na kterém pracovalo 20 000 dělníků po dobu 22 let. Dalším skvostem je pevnost Agra, která je typickou ukázkou mughalské architektury. Pro své červené zabarvení je také někdy nazývána Rudá pevnost.
 • Dillí
  Dillí
  Dillí
  Dillí je hlavní město Indie a po Bombaji s Kalkatou je třetím největším městem. Je to také město kontrastů, což se odráží v jeho rozdělení na starou a novou část. Nejvýznamnějšími stavbami Starého města jsou Červená pevnost, jejíž název plyne z využití červeného pískovce na její postavení, a mešita Jama Masjid, která je také největší mešitou Indie. Její nádvoří pojme až 25 000 lidí. Milovníci nákupů si přijdou na své v Chadni Chowk, kde si v klikatých uličkách mohou zakoupit nejrůznější indické zboží a suvenýry. Nové Dillí, jako odkaz Britů z 19. století, se může pochlubit širokými bulváry, četnými parky a hotely. Najdete zde prezidentský palác, vládní budovy, banky, obchodní centra i butiky slavných značek. Tato část města má již spíše ráz typického evropského velkoměsta
 • Jaipur
  Jaipur
  Jaipur
  Jaipur je hlavní město pouštního státu Rajasthan, jež je známé také jako „růžové město“ díky barvě, kterou na svých zdech nesou místní domy a městské hradby. Tato barva byla totiž považovaná za symbol pohostinnosti. Město bylo vybudováno velmi důmyslným architektem – jeho jádro tvoří šest pravoúhlých bloků budov, které jsou obklopené hradbami. Nejznámější stavbou Jaipuru je pětipatrový Hawa Mahal (Palác větrů), který je součástí komplexu Městského paláce tvořeného množstvím budov, nádvoří a zahrad. Nachází se zde také pět astronomických observatoří.

Cena zahrnuje

 • letenka Praha (Vídeň) - Dillí - Praha (Vídeň), včetně všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • ubytování ve 3* hotelech
 • stravování formou snídaní
 • program dle itineráře
 • služby anglicky hovořící průvodci při okruhu památek
 • vstupy do památek dle itineráře
 • jízda rikšou v Delhi
 • jízda na velbloudovi v Jaisalmeru
 • projížďka na lodi po jezeře Pichola (záleží na hladině vody)
 • všechny transfery klimatizovaným vozem
 • vládní poplatky 
 • asistence na letišti a v hotelech
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • vízum, cena 1.970,-Kč (na požadavek zajistíme za poplatek 500,-Kč)
 • cestovní pojištění do Asie (na požadavek zajistíme)
 • strava a nápoje neuvedené v itineráři
 • spropitné a osobní výdaje, fakultativní aktivity

Program zájezdu

den 1

Dillí

Odlet. Přílet na mezinárodní letiště v Dillí, kde se na letišti setkáte s průvodcem naší CK, který Vás doprovodí do Vašeho hotelu. Nocleh v hotelu.
Hotel.
den 2

Dillí

Po snídani vás čeká celodenní prohlídka Dillí s průvodcem. Začnete návštěvou Starého Dillí. Prohlídka největší mešity v Indii Jama Masjid, na jejíž náměstí se vejde až 25 tisíc lidí. Poté se projedete riškou barevnými tržnicemi části Chandni Chowk. Následně budete míjet Red Fort, mohutnou pevnost z červeného pískovce. Nebude chybět ani prohlídka místa Raj Ghat, kde odpočívá Mahatma Gandhi. Odpoledne prohlídka Nového Dillí, kde spatříte například Qutub Minar, nejvyšší minaret v Indii. Projedete se kolem India Gate až k prezidentskému paláci a k indickému parlamentu. Nocleh v hotelu.
Hotel, snídaně.
den 3

Dillí / Agra

Po snídani odjezd do města Agra (cca 4 hodiny). Město proslavené jedním z novodobých divů světa - hrobkou Tádž Mahal. Po poledni příjezd do Agry, ubytování v hotelu a krátké volno na odpočinek. Odpoledne návštěva úžasné Červené pevnosti s krásnými nádvořími, paláci a zahradami. Vaše další kroky budou směřovat k slavné hrobce Tádž Mahal, postavené císařem Shah Jahanem na památku své ženy Mumtaz Mahal. Večer individuální volno na vaše aktivity. Nocleh v hotelu.

Hotel, snídaně.

den 4

Agra / Fatehpur Sikri / Jaipur

Po snídani odjezd do Jaipuru (cca 6 hodiny). Cestou návštěva města Fatehpur Sikri (UNESCO), kde najdete skvěle zachované stavby mughalské architektury. Město je postaveno z jemného červeného pískovce zvaného Sikri sandstone, který hraje během dne růžovými až rudými odstíny. V odpoledních hodinách příjezd do Jaipuru, zvaného také jako Růžové město. Ubytování. Individuální volno na vlastní aktivity nebo odpočinek. Průvodce Vám rád poradí, která zajímavá místa je možné navštívit a kde strávit příjemný večer v Jaipuru. Nocleh v hotelu.

Hotel, snídaně.

Fakultativně: Prodloužení pobytu o 1 den NP Ranthambore s tygřím safari. Národní park je jedním z posledních pásem souvislého zeleného porostu ve státě Rádžasthán. Nachází se zde několik jezer, u kterých se sluní krokodýli a kam se chodí napít i další zvířata. Kolem jezer jsou rozesety romantické altánky a chátrající rádžpútské paláce pokryté popínavými rostlinami. Plná penze v NP, ubytování.
den 5

Jaipur / Amber / Jaipur

Po snídani prohlídka mohutné pevnosti Amber ze 16. století, o které se tvrdí, že její dlouhé zdi jsou vidět i z vesmíru. Cestou zastávka u Paláce větru postaveného z růžového a červeného pískovce s více jak 950 okýnky. Odpoledne se vrátíte do Jaipuru, navštívíte Městský palác, který je obehnán vysokou zdí ve středu starého města a obklopen krásnými zahradami a nádvořími. Den zakončíte prohlídkou velmi zajímavé observatoř Jantar Mantar.  Večer individuální volno, které můžete strávit návštěvou místních barevných tržišť s textiliemi. Nocleh v hotelu.

Hotel, snídaně.

den 6

Jaipur / Pushkar

Po snídani odjezd do města Pushkar (cca 4 hodiny) ležícího podél břehu stejnojmenného jezera. Město Pushkar je jedním z nejdůležitějších poutních míst pro hinduisty. Jezero lemují chrámy a gháty na očistné koupele. Návštěva jednoho z nejdůležitějších chrámů Brahma Temple, který je opředen záhadnými legendami. Nebude chybět ani procházka po ghátech podél řeky a návštěva barevných tržišť. Ubytování v hotelu v Pushkaru. Nocleh v hotelu.

Hotel, snídaně.

den 7

Pushkar / Udaipur

Po snídani odjezd do města Udaipur (cca 6 hodin). Město, jehož panorama se špičatými věžičkami chrámů obklopených kopulemi a nádherně zdobenými balkony slavného rádžpútského paláce, se zrcadlí ve vodách jezera Pichola. Odpolední prohlídka města zahrnující Městský palác jakoby vymodelovaný z měkkého žlutého kamene, na hutném podstavci bez oken. Tvoří jej 11 paláců. Pokračovat budete návštěvou Saheliyon-ki-Bari „Zahrady družiček“ postavené na začátku 18. století pro pobavení dam od královského dvora. Zahrada s vodotrysky a malé jezírko s lotusy se za monzunu nádherně zbarví. Čeká Vás i nezapomenutelná večerní projížďka po jezeře s krásnými výhledy na místní chrámy. Nocleh v hotelu.

Hotel, snídaně.

den 8

Udaipur / Ranakpur / Jodhpur

Po snídani navštívíte Ranakpur vzdálený asi 60 km severně od Udaipuru. Město Ranakpur se pyšní nádhernými džainistickými chrámy s unikátním zdobením. Po prohlídce pojedete do města Jodhpur přezdívaného „modré město“ díky velkému počtu modrých budov ve staré části Jodhpuru. Ubytování v hotelu v Jodhpuru, nocleh.

Hotel, snídaně.


den 9

Jodhpur / Jaisalmer

Po snídani navštívíte pevnost Mehrangarh ležící na předměstí Jodhpuru. Pevnost se tyčí na 125 metrů vysokém kopci a tvoří tak dominantu města. Jedná se o jednu z největších pevností v Indii. Dále Vás čeká návštěva mramorového památníku Jaswant Thana oblíbeného vládce Jaswant Singha II. Dále pojedete do pouštního města Jaisalmer (cca 6 hodin). Ubytování v hotelu. Městu se přezdívá "zlaté město" díky své zlatavé pevnosti, která se zdvihá z vyprahlé krajiny v poušti Thár jako vidina z pohádek o Šeherezádě. Nocleh v hotelu.

Hotel, snídaně.

den 10

Jaisalmer

Po snídani Vás průvodce provede městem Jaisalmer. Navštívíte místní pevnost, která je vyrobena z měkkého žlutého jurského pískovce. Skutečnou pýchou města jsou místní paláce. Navštívíte Salim Singh ki Haveli a Patvon-ki-Haveli. Večer vás čeká cesta k dunám Sam Sand dunes, kde si budete moci užít projížďku na velbloudovi. Nocleh v hotelu.

Hotel, snídaně.

den 11

Jaisalmer / Bikaner

Brzy ráno po snídani odjezd do města Bikaner (cca 7 hodin). Zde můžete ochutnat skvělé sušenky a pochoutky zvané namkeens, kterými je Bikaner známý. Ubytování v hotelu a krátké volno k odpočinku. Poté se vydáte na prohlídku města s průvodcem. Navštívíte pevnost Junagargh, jednu z nejzajímavějších pevností v Radžastánu, a další slavné památky Bikaneru. Nocleh v hotelu.

Hotel, snídaně.

den 12

Bikaner / Fatehpur / Mandawa / Asisar

Po snídani odjezd do města Alsisar (cca 5 hodin). Po cestě krátká zastávka v městečkách Fatehpur a Mandawa. Tato městečka jsou známá díky svým barevným palácům. Paláce jsou velmi zajímavě architektonicky řešené a díky tomu se jim říká také "open art gallery of Rajasthan". Poté budete pokračovat do města Alsisar. Večer procházka po městě. Nocleh v hotelu. 

Hotel, snídaně.


den 13

Alsisar / Dillí

Po snídani odjezd z města Alsisar (cca 7 hodin). Transfer na mezinárodní letiště v Dillí. Odlet zpět domů.
Snídaně.
den 14 Přílet.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 42 650 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Indie
Termín 23.12. - 5.1.2020
Další termíny
Délka 14 dní / 12 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel***
Strava Snídaně
Kód AA-92944
Cena za osobu 42 650 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Indie, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Miroslav Ľudma

+420 603 107 751

mludma@arcadia-air.com

To nejlepší z Indie s pobytem u Indického oceánu v Goa

45 740 Kč

Magické rituály u posvátné řeky Gangy, romantický Tádž Mahal a další skvosty státu Uttarpradéš

42 410 Kč

Návštěva kulturních památek v Indii a Nepálu

59 180 Kč

Tajuplné chrámy a safari v nejkrásnějších národních parcích Indie

60 800 Kč

Velká cesta Indií s návštěvou sultánových paláců a pouštních dun Jaisalmeru

Na vyžádání