Úžasné kontrasty severní Indie a Západního Bengálska ***

termín dle vlastního výběru
Na vyžádání

Privátní zájezd s osobním průvodcem CK již od 2 osob

Strava

15x snídaně

Navštívená místa

 • Dillí
  Dillí
  Dillí
  Dillí je hlavní město Indie a po Bombaji s Kalkatou je třetím největším městem. Je to také město kontrastů, což se odráží v jeho rozdělení na starou a novou část. Nejvýznamnějšími stavbami Starého města jsou Červená pevnost, jejíž název plyne z využití červeného pískovce na její postavení, a mešita Jama Masjid, která je také největší mešitou Indie. Její nádvoří pojme až 25 000 lidí. Milovníci nákupů si přijdou na své v Chadni Chowk, kde si v klikatých uličkách mohou zakoupit nejrůznější indické zboží a suvenýry. Nové Dillí, jako odkaz Britů z 19. století, se může pochlubit širokými bulváry, četnými parky a hotely. Najdete zde prezidentský palác, vládní budovy, banky, obchodní centra i butiky slavných značek. Tato část města má již spíše ráz typického evropského velkoměsta

Cena zahrnuje

 • mezinárodní letenka Praha - Dillí / Kolkata - Praha včetně všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • vnitrostátní letenky Kolkata – Bagdogra – Kolata vč. tax
 • vlaková jízdenka Mathura – Allahabad, Gaya – Kolkata třídou 2nd AC Sleeper Class
 • vlaková jízdenka Darjeeling - Kurseong (historický vláček)
 • ubytování ve 3* hotelech se snídaní
 • služby anglicky hovořícího průvodci při okruhu památkami
 • všechny transfery klimatizovaným vozem s řidičem dle itineráře
 • vstupy do památek dle itineráře
 • projížďka na loďce po posvátné řece Ganga
 • projížďka rikšou ve Varanásí
 • vládní poplatek
 • asistence na letišti a v hotelech v Indii
 • 24hodinová asistenční linka v Indii
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • vízum, cena 1.970,-Kč (na požadavek zajistíme za poplatek 500,-Kč)
 • cestovní pojištění; cena 663 Kč / os. / pobyt (na požadavek zajistíme)
 • strava a nápoje neuvedené v itineráři
 • spropitné a osobní výdaje
 • fakultativní aktivity

Program zájezdu

den 1

Praha / Dillí

Odlet z Prahy. Přílet na mezinárodní letiště v Dillí. Setkání s průvodcem naší CK, transfer do hotelu. Ubytování a nocleh.
Hotel. 
den 2

Dillí / Mathura / Vrindavan / Mathura

Ráno odjezd do Mathury (cca 4 hodiny). Odpoledne prohlídka Vrindavan, známého poutního místa ve státě Uttar Pradesh. Toto město je známé díky mnoha hinduistickým chrámům, jak velmi starých, tak i moderních. Prohlídka chrámu Iskcon, Madan Mohan a Banke-Bihari Temple. Ubytování v hotelu. Nocleh.
Hotel, snídaně.
den 3

Mathura / Allahabad

Celodenní prohlídka města Mathura, které je jedním z nejvýznamnějších posvátných měst indického státu Uttarpradesh a místem, kde se údajně narodil Krišna. Proudí sem jak hinduisté, tak i buddhisté z celé Indie, aby uctili Krišnu, kterému zde byl postavený honosný chrám. Prohlídka města, během které spatříte mešitu Jama Masjid, ghát Vishram Ghat, místo, kde prý Lor Krišna odpočíval, archeologické museum, které obsahuje cenné skvosty staré až 2 500 let. Ve večerních hodinách transfer na vlakové nádraží. Odjezd lůžkovým vozem do Allahabadu. Odjezd ve 20:20.
Lůžkový vůz, snídaně.
den 4

Allahabad

Ráno příjezd do Allahabadu. Prohlídka města, při které spatříte mohutnou místní pevnost postavenou před pěti sty lety. Poté prohlídka chrámu Patalipuri Temple, který je spojený s Lordem Ramou. Ubytování v hotelu. Večer individuální volno na vlastní aktivity. Nocleh v hotelu.
Hotel, snídaně.

den 5

Allahabad / Ayodhya / Allahabad

Celodenní výlet do Ayodhya (cca 4 hodiny). Ayodha je jedním ze 7 posvátných měst hinduistů. Prohlídka města. Největší zajímavostí je zde bezpochyby místní chrám, a to jak z hlediska architektury, tak i náboženství. Ve městě spatříte i další zajímavé chrámy jako například Jain temple of Ayodhya, Konak Bhawan nebo Nageshwarnath temple. Poté návrat do Allahabadu. Nocleh v hotelu.
Hotel, snídaně.
den 6

Allahabad / Varanasi

Po snídani odjezd do Varanásí. Město, kterým protéká posvátná řeka Ganga, kam míří lidé z celé Indie, aby zde provedli očistnou koupel. Budete mít zde možnost spatřit magické rituály na dlouhých ghátech. Odpoledne pěší prohlídka města s jízdou na rikše. Večer plavba loďkou, při které uvidíte pálení těl a modlitební ceremoniál. Nocleh v hotelu.
Hotel, snídaně.
den 7

Varanasí

Brzy ráno projížďka loďkou při východu slunce. Poté návštěva místních chrámů Viswanath, kterému se také říká zlatý chrám. Návrat do hotelu, snídaně a krátký odpočinek. Dopoledne Vás čeká i další chrám Bharat Mata a nebude chybět ani místní univerzita. Odpoledne výlet do nedalekého městečka Sarnath spojeného s Buddhou. Zde budete moci vidět buddhistickou stúpu a jeho obří sochu. Návrat zpět do Varanásí. Nocleh v hotelu.
Hotel, snídaně.
den 8

Varanasí / Bodhgaya

Po snídani odjezd do města Bodhgaya, poutního místa buddhismu. Jednou z dominant dnešní Bodhgaya je chrám Mahabódhi., za jehož zakladatele je považován král Ašóka. Jedno z nejnavštěvovanějších buddhistických poutních míst jak buddhisty, tak i turisty. Nocleh v hotelu.
Hotel, snídaně.
den 9

Bodhgaya / Gaya / Bodhgaya

Celodenní prohlídka města Bodhgaya a Gaya. Nocleh v hotelu.
Hotel, snídaně.
den 10

Bodhgaya / Kolkata

Brzy ráno transfer na vlakové nádraží. Odjezd v 6:40, příjezd do Kolkaty v 15:50 hod. Přivítání zástupcem CK. Transfer do hotelu, ubytování. Večer individuální volno k procházce po Kolkatě. Nocleh v hotelu.
Hotel, snídaně.
den 11

Kolkata

Celodenní prohlídka Kolkaty. Brzy ráno procházka po věhlasném mostě Howrah bridge - obrovský most bez jediného pilíře. Brzy ráno návštěva květinového trhu, který je největším květinovým trhem ve východní Indii. Právě ráno je zde nejrušněji, kdy se sem sjíždí lidé ze širokého okolí. Poté návrat do hotelu, snídaně a krátký odpočinek. Poté navštívíte Victoria Memorial, který byl postavený v době britské nadvlády. Nebude chybět ani Indian Museum, které je nejstarším muzeem v Indii. Další vzpomínkou na britskou nadvládu je i Katedrála sv. Pavla. Fakultativně možnost návštěvy centra Matky Teresy, kde se dobrovolníci starají o nemocné.
Hotel, snídaně.
den 12

Kolkata / Bagdogra / Darjeeling

Dopoledne odlet do Bagdogry. Přílet v 11:40. Transfer do oblasti čajových plantáží Darjeeling. Kopcovitá oblast v podhůří Himalájů, proslavená darjeelingských čajem. Odpoledne návštěva tibetského centra Tibetan Refugee self-help centre. Uvidíte, jak zde lidí žijí, čím se živí a dozvíte se více o jejich životě. Návštěva Padmaja Naidu Himalayan Zoological Park, kde budete moci vidět tygra nebo červenou pandu. Ubytování v hotelu. Nocleh.
Hotel, snídaně.
den 13

Darjeeling / Sandakphu / Darjeeling

Celodenní výlet k nejvyšší hoře Západního Bengálska – Sandakphu. Možnost procházku s úžasnými výhledy na Himaláje. Poté návrat do Darjeelingu. Nocleh v hotelu.
Hotel, snídaně.
den 14

Darjeeling / Kurseong / Darjeeling

Projížďka historickým vláčkem Toy Train čajovými plantážemi (cca 2,5 hodiny). Příjezd do Kurseong, místa obklopeného čajovými plantážemi. Prohlídka továrny na zpracování čaje a města s několika kostelíky. Poté odjezd zpět do Darjeelingu. Nocleh v hotelu.
Hotel, snídaně.
den 15

Darjeeling / Bagdogra / Kolkata

Odjezd do Bagdogry. Odlet zpět do Kalkaty. Přílet cca v 15:35 hod. Večer individuální volno k poslední procházce po Kolkatě a k nákupu suvenýrů.
Hotel, snídaně.
den 16

Kolkata

Individuální volno v Kolkatě do odjezdu na letiště. Transfer. Odlet zpět domů.
Snídaně.
den 17

Přílet. 

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax na vyžádání na vyžádání
Doplňkové služby Cena Celkem

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Indie
Termín termín dle vlastního výběru (uveďte do poznámky)
Další termíny
Délka 17 dní / 15 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel***
Strava Snídaně
Kód AA-415731
Cenovou nabídku Vám připraví náš manažer destinace
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Indie, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Miroslav Ľudma

+420 603 107 751

mludma@arcadia-air.com

Velká cesta Indií s návštěvou sultánových paláců a pouštních dun Jaisalmeru

Na vyžádání