Tajuplný Bhútán a nejcennější skvosty Indie ***

21. 01. 2018
78 920 Kč

Privátní zájezd s osobním průvodcem CK již od 2 osob.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v kvalitních 3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích. Dillí: Hotel Vedas Heritage |   Jaipur: Hotel Sarang Palace | Agra: Hotel Light House | Thimpu: Hotel Olathang nebo Tashi Namgey resort | Punakha: Hotel Zangtho Pelri nebo Damchen | Paro: Hotel Tashi Namgay Resort nebo Kyichu Resort | Možnost ubytování ve 4* hotelech za příplatek. Prosím, kontaktujte CK. Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Strava

1x snídaně | 6x polopenze | 4x plná penze

Navštívená místa

 • Agra
  Agra
  Agra
  Agra je město ležící na břehu řeky Jamuny. Jeho existence je zmíněna již v eposu Mahábhárata. Navzdory stoletím si Agra uchovala svou krásu a i dnes nám připomíná atmosféru a ducha někdejšího hlavního města Mughalské říše. Řadíme jí mezi nejvýznamnější turistické destinace Indie. Najdete zde světově proslulý Tádž Mahal, na kterém pracovalo 20 000 dělníků po dobu 22 let. Dalším skvostem je pevnost Agra, která je typickou ukázkou mughalské architektury. Pro své červené zabarvení je také někdy nazývána Rudá pevnost.
 • Dillí
  Dillí
  Dillí
  Dillí je hlavní město Indie a po Bombaji s Kalkatou je třetím největším městem. Je to také město kontrastů, což se odráží v jeho rozdělení na starou a novou část. Nejvýznamnějšími stavbami Starého města jsou Červená pevnost, jejíž název plyne z využití červeného pískovce na její postavení, a mešita Jama Masjid, která je také největší mešitou Indie. Její nádvoří pojme až 25 000 lidí. Milovníci nákupů si přijdou na své v Chadni Chowk, kde si v klikatých uličkách mohou zakoupit nejrůznější indické zboží a suvenýry. Nové Dillí, jako odkaz Britů z 19. století, se může pochlubit širokými bulváry, četnými parky a hotely. Najdete zde prezidentský palác, vládní budovy, banky, obchodní centra i butiky slavných značek. Tato část města má již spíše ráz typického evropského velkoměsta
 • Jaipur
  Jaipur
  Jaipur
  Jaipur je hlavní město pouštního státu Rajasthan, jež je známé také jako „růžové město“ díky barvě, kterou na svých zdech nesou místní domy a městské hradby. Tato barva byla totiž považovaná za symbol pohostinnosti. Město bylo vybudováno velmi důmyslným architektem – jeho jádro tvoří šest pravoúhlých bloků budov, které jsou obklopené hradbami. Nejznámější stavbou Jaipuru je pětipatrový Hawa Mahal (Palác větrů), který je součástí komplexu Městského paláce tvořeného množstvím budov, nádvoří a zahrad. Nachází se zde také pět astronomických observatoří.

Cena zahrnuje

 • letenka Praha (Vídeň) - Dillí - Praha (Vídeň), včetně všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • letenka Dillí - Paro - Dillí, včetně všech tax, v obvyklé rezervační třídě
 • vízum do Bhútanu
 • ubytování na 11 nocí ve 3* hotelech v Indii a v Bhútánu
 • polopenzi během poznávacího okruhu v Indii
 • plnou penzi během poznávacího okruhu v Bhútánu
 • 1 láhev vody na osobu každý den
 • transfery vlastním vozem s řidičem
 • vstupy do památek dle itineráře
 • jízdu rikšou po Starém Dillí a Jaipuru
 • služby anglicky hovořícího průvodce při výletech a vyhlídkových jízdách dle programu
 • asistence na letištích při příletu i odletu
 • 24-hodinová asistenční linka v Indii a Bhútánu
 • vládní poplatky
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • vízum, cena 1.250,-Kč (na požadavek zajistíme za poplatek 500,-Kč)
 • cestovní pojištění do Asie (na požadavek zajistíme)
 • nápoje a strava neuvedenou v itineráři
 • spropitné a osobní výdaje
 • fakultativní aktivity

Program zájezdu

den 1 Odlet.
den 2 Dillí:
Přílet na mezinárodní letiště v Dillí, kde se na letišti setkáte s průvodcem naší CK, který Vás doprovodí do Vašeho hotelu. Ubytování a odpočinek, nocleh.
Hotel.
den 3 Dillí:
Po snídani se setkáte s průvodcem a bude následovat celodenní prohlídka Dillí. Nejdříve navštívíte kouzelný chrám Laxminarayan Temple, někdy také zvaný Birla Mandir, jeden z hlavních hinduistických chrámů, který je zasvěcen bohyni štěstí a krásy Lakšmí. Poté budete pokračovat prohlídkou Starého Dillí, kde se nachází Húmajúnova hrobka - vznosná předchůdkyně Taj Mahalu, jejíž příjemné zahrady nabízejí vítané útočiště před spalujícím horkem rušného města, dále Quatab Minar neboli věž vítezství, která je dominantou mezi pozůstatky města z 12 století. Dále zažijete i projížďku na rikše po známém náměstí Chandni Chowk, pojedete kolem Red Fort a navštívíte hrobku Mahatma Ghándího - Raj Ghad. Nevynecháte ani návštěvu Nového Dillí, kde uvidíte Prezidentský palác anebo India Gate. Transfer do hotelu a volno na Vaše aktivity. Ubytování, nocleh.
Hotel, polopenze.
den 4 Dillí / Agra:
Po snídani odjezd do Agry. Odpoledne prohlídka Velké pevnosti postavené z červeného pískovce, kterou tvoří několik paláců obkolpených nádhernými zahradami. Poté prohlídka jednoho ze 7 divů světa - slavného paláce Taj Mahal vybudovaného císařem Shah Jahan na památku své ženy Mumtaz Mahal. Ubytování, nocleh.
Hotel, polopenze.
den 5 Agra / Fatehpur Sikri / Jaipur:
Po snídani se vypravíte do Jaipuru. Cestou navštívíte opuštěné město Fatehpur Sikri, které zůstalo dokonale zachováno od 16. století. Město je mistrovské dílo z pískovce, jehož odstíny postupem dne hrají jemnými růžovými a rudými odstíny. Po příjezdu do Jaipuru transfer do hotelu. Jaipur nazývaný také jako Růžové město je dlouho zavedený na turistických trasách jako třetí vrchol „Zlatého trojúhelníku“. Město uvnitř skýtá hlavní turistická lákadla jako např. Palác větru neboli Havá Mahal, Městský palác a také mnoho bazarů s tradičními indickými suvenýry. Ubytování, nocleh.
Hotel, polopenze.
den 6 Jaipur / Amber / Jaipur:
Ráno navštívíte starověké město Amber, kde se nachází Amberská pevnost, která byla vybudována v 16. století. Odpoledne se vrátíte do Jaipuru, navštívíte Městský palác, který je obehnán vysokou zdí ve středu starého města a obklopen krásnými zahradami a nádvořími. Tento elegantní palác hostí muzejní sbírku dekoru a textilií, jejíž poklady obsahují staré pašmínové šály z Kašmíru a trnové koberce. Dále navštívíte astronomickou observatoř Jantar Mantar, která byla vybudována v 18. století. Na večer je připraven speciální program - typická indická večeře v městečku Chowki Dhani village doprovázená indickou hudbou a tanečním vystoupením. Večer návrat do hotelu. Ubytování, nocleh.
Hotel, polopenze.
den 7 Jaipur / Dillí:
Po snídani individuální volno v Jaipuru, odpočinek. Poté zpáteční cesta do Dillí. Ubytování v hotelu v Dillí. Individuální volno. Nocleh v hotelu.
Hotel, polopenze.
den 8 Dillí / Paro / Thimpu:
Po snídani transfer na letiště v Dillí, přelet do Bhútánu do města Paro. Poté se vydáte k místu soutoku řek Thimpu a Paro river, který Bhútánci považují za posvátný. Odpoledne navštívíte slavný památník Memorial Chorten, nejnavštěvovanější církevní památku v Bhútánu. Poté návštěva řemeslné výroby, kde si můžete zakoupit ručně malované obrazy, vyřezávané sošky a další tradiční bhútánské výrobky. Individuální volno v Thimpu. Ubytování, nocleh.
Hotel, polopenze.
den 9 Thimpu:
Tento den nahlédnete do pravého života v Bhútáně. Dopoledne navštívíte Folk Heritage Museum, budovu z 19. století, kde se budete moci dozvědět více o životě Bhútánců a jejich tradicích. Poté bude následovat prohlídka Národní knihovny v Thimpu, unikátní budovy s jednou z největších sbírek buddhistické literatury na světě a nebude chybět ani prohlídka tradičních bhútánských oděvů v Textile Museum. V odpoledních hodinách je připravena prohlídka Trashi Chhoe Dzong, kouzelné středověké pevnosti, která fungovala také jako klášter a později sídlo vlády a samotného bhútánského krále. Ubytování, nocleh.
Hotel, plná penze.
den 10 Thimpu / Punakha:
Po snídani se vydáte na cestu do města Punakha. Cestou se zastavíte na místě Dochula pass, který nabízí úchvatný pohled na himalájské pohoří. Ubytování v hotelu v Punakha. Odpolední prohlídka města. Uvidíte například slavnou stavbu Punakha Dzong, druhou největší a nestarší pevnost v Bhútánu. Bude následovat nenáročný trek vedoucí rýžovými poli, kolem řeky Mo Chhu až ke známému místu Khamsum, odkud se naskýtá krásný výhled na celé punakhatské údolí. Večer návštěva vesničky Wangdue village. Ubytování. nocleh.
Hotel, plná penze.
den 11 Punakha / Paro:
Dopoledne opustíte město Punakha a vydáte se do historického města Paro. Paro v sobě skrývá velké množství posvátných míst a budov s typickou bhútánskou architekturou. Je obklopeno zelenajícím se údolím Paro valley, které je jedno z nejkrásnějších v celém Bhútáně. Odpoledne navštívíte národní muzeum Ta Dzong. V tomto muzeu najdete přes 3 000 předmětů, které sahají až do doby před 1 500 lety a mapují kulturní dědictví země. Poté se přesunete k místu Rinpung Dzong, největšímu buddhistickému klášteru a pevnosti města Paro. Ubytování, nocleh.
Hotel, plná penze.
den 12 Paro:
Dopoledne je pro Vás připraven nenáročný trek k slavnému klášteru Taktsang Monastery, který se nachází na úpatí skal poblíž města Paro a přezdívá se mu Tygří hnízdo. Právě na zádech tygra sem přišel v 8. století slavný Guru, který zde meditoval po dobu tří let, tří měsíců, tří týdnů a tří dní a přinesl do Bhútánu buddhismus. Odpoledne navštívíte tradiční bhútánskou farmu a buddhistický chrám Kyichu Lhakhang, jeden z nejstarších chrámů v Bhútánu ze 7. století. Ubytování, nocleh.
Hotel, plná penze.
den 13 Paro / Dillí:
Po snídani transfer na mezinárodní letiště v Paru a přesun do Dillí přímým letem. Odlet z Dillí zpět domů.
Snídaně.
den 14 Přílet.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 78 920 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem
ARCADIA GOLD cestovní pojištění 546 Kč 0 Kč

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Bhútán, Indie
Termín 21.1. - 3.2.2018
Další termíny
Délka 14 dní / 12 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel***
Strava Polopenze
Kód AA-406686
Cena za osobu 78 920 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Indie, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Miroslav Ľudma

+420 603 107 751

mludma@arcadia-air.com

Velká cesta Indií s návštěvou sultánových paláců a pouštních dun Jaisalmeru

Na vyžádání

Jedinečný Vietnam od severu k jihu

75 530 Kč

Neotřelá cesta Kambodžou z východu na západ

74 300 Kč

Tajuplný Bhútán a nejcennější skvosty Indie

78 920 Kč