Tajuplné chrámy a safari v nejkrásnějších národních parcích Indie ***

Privátní zájezd s osobním průvodcem CK již od 2 osob.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v kvalitních 3* hotelech: Dillí: Hotel Vedas Heritage nebo Pals Inn | Jaipur: Hotel Hawa Mahal nebo Lords Plaza | Ranthambore: Hotel Raj Palace | Agra: Hotel Siris 18 nebo Raj Mahal | Orcha: Hotel Orchha Resort | Khajuraho: Hotel Usha Bundela nebo Green Wook |  Bandhavgarh: Hotel Wild Chalet nebo Tiger Den | Kanha: Hotel Tiger Trails nebo Chitwan Jungle Lodge | Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Strava

6x snídaně | 2x polopenze | 4x plná penze (v národních parcích)

Navštívená místa

 • Agra
  Agra
  Agra
  Agra je město ležící na břehu řeky Jamuny. Jeho existence je zmíněna již v eposu Mahábhárata. Navzdory stoletím si Agra uchovala svou krásu a i dnes nám připomíná atmosféru a ducha někdejšího hlavního města Mughalské říše. Řadíme jí mezi nejvýznamnější turistické destinace Indie. Najdete zde světově proslulý Tádž Mahal, na kterém pracovalo 20 000 dělníků po dobu 22 let. Dalším skvostem je pevnost Agra, která je typickou ukázkou mughalské architektury. Pro své červené zabarvení je také někdy nazývána Rudá pevnost.
 • Dillí
  Dillí
  Dillí
  Dillí je hlavní město Indie a po Bombaji s Kalkatou je třetím největším městem. Je to také město kontrastů, což se odráží v jeho rozdělení na starou a novou část. Nejvýznamnějšími stavbami Starého města jsou Červená pevnost, jejíž název plyne z využití červeného pískovce na její postavení, a mešita Jama Masjid, která je také největší mešitou Indie. Její nádvoří pojme až 25 000 lidí. Milovníci nákupů si přijdou na své v Chadni Chowk, kde si v klikatých uličkách mohou zakoupit nejrůznější indické zboží a suvenýry. Nové Dillí, jako odkaz Britů z 19. století, se může pochlubit širokými bulváry, četnými parky a hotely. Najdete zde prezidentský palác, vládní budovy, banky, obchodní centra i butiky slavných značek. Tato část města má již spíše ráz typického evropského velkoměsta
 • Jaipur
  Jaipur
  Jaipur
  Jaipur je hlavní město pouštního státu Rajasthan, jež je známé také jako „růžové město“ díky barvě, kterou na svých zdech nesou místní domy a městské hradby. Tato barva byla totiž považovaná za symbol pohostinnosti. Město bylo vybudováno velmi důmyslným architektem – jeho jádro tvoří šest pravoúhlých bloků budov, které jsou obklopené hradbami. Nejznámější stavbou Jaipuru je pětipatrový Hawa Mahal (Palác větrů), který je součástí komplexu Městského paláce tvořeného množstvím budov, nádvoří a zahrad. Nachází se zde také pět astronomických observatoří.

Cena zahrnuje

 • letenka Praha (Vídeň) - Dillí - Praha (Vídeň), včetně všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • místní přelet Jabalpur - Dillí včetně všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • ubytování ve 3* hotelech
 • stravování dle itineráře
 • všechny transfery klimatizovaným vozem dle itineráře
 • přejezd klimatizovaným vlakem (sedadla) z Agra do Jhansi
 • anglicky hovořící průvodce během prohlídek
 • vstupy do památek dle itineráře
 • 2x safari v NP Ranthambhore
 • 2x jeep safari v NP Kanha
 • 2x jeep safari v Bandhavgarh
 • vládní poplatek
 • asistence na letišti a v hotelech v Indii
 • 24hodinová asistenční linka během pobytu v Indii
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • vízum, cena 1.970,-Kč (na požadavek zajistíme za poplatek 500,-Kč)
 • cestovní pojištění do Asie (na požadavek zajistíme)
 • strava a nápoje neuvedené v itineráři
 • příplatek za velikonoční a vánoční období 
 • spropitné a osobní výdaje
 • fakultativní aktivity

Program zájezdu

den 1
Dillí: 
Odlet. Přílet na mezinárodní letiště v Dillí, kde se na letišti setkáte s průvodcem naší CK, který Vás doprovodí do Vašeho hotelu, ubytování.  Individuální volno na Vaše aktivity a odpočinek. Nocleh v hotelu.
Hotel. 
den 2 Dillí:
Po snídani vás čeká celodenní prohlídka Dillí s průvodcem. Začnete návštěvou Starého Dillí. Prohlídka největší mešity v Indii Jama Masjid, na jejíž náměstí se vejde až 25 tisíc lidí. Poté se projdete barevnými tržnicemi části Chandni Chowk, následně budete míjet Red Fort, pevnost, jejíž mohutné zdi z červeného pískovce s mnoha věžičkami a baštami ční nad širokým příkopem v severovýchodní části původního Šáhdžahánábádu. Prohlídka posvátného místa Raj Ghat, kde odpočívá Mahatma Gándhí. Odpoledne prohlídka Nového Dillí, kde spatříte například Qutub Minar, nejvyšší minaret v Indii. Projedete se kolem India Gate až k prezidentskému paláci a k indickému parlamentu. Nocleh v hotelu.
Hotel, snídaně. 
den 3 Dillí / Jaipur:
Po snídani prohlídka části Dillí zvaná Lyutens po slavném britském architektu Siru Edwinu Landseerovi Lyutensovi. Prohlídka slavných památek, který tento architekt navrhoval, Brána Indie nebo prezidentský palác. Poté odjezd do Jaipuru, "města vítězství". Cesta trvá přibližně 5 hodin. Večer individuální volno v Jaipuru. Náš průvodce Vám rád poradí, jaká zajímavá místa v Jaipuru navštívit nebo doporučí vhodné restaurace k ochutnávce typického indického jídla. Ubytování v hotelu. Nocleh.

Hotel, snídaně. 

den 4 Jaipur / Amber / Jaipur:
Po snídani odjezd do Amberu, starověkého města, kde se nachází Amberská pevnost, která byla vybudována v 16. století. Po cestě zastávka u Paláce větrů v Jaipuru. Odpoledne se vrátíte do Jaipuru, navštívíte Městský palác, který je obehnán vysokou zdí ve středu starého města a obklopen krásnými zahradami a nádvořími. Tento elegantní palác hostí muzejní sbírku dekoru a textilií, jejíž poklady obsahují staré pašmínové šály z Kašmíru a trnové koberce. Dále navštívíte astronomickou observatoř Jantar Mantar, která byla vybudována v 18. století. Večer návrat do hotelu.Nocleh.

Hotel, snídaně. 

den 5 Jaipur / NP Ranthambore:
Po snídani transfer do NP Ranthambore, kde žije velká populace tygrů. Národní park Ranthambore je jedním z posledních pásem souvislého zeleného porostu ve státě Rádžasthán. Národním parkem protéká několik řek, při jejichž březích můžete spatřit krokodýli a mnoho druhů různých ptáků. Po národním parku jsou rovněž rozesety chátrající rádžpútksé paláce, které vytváří romantické prostředí. Národní park byl vyhlášen až v souvislosti s tzv. projektem tygr v roce 1973. Odpolední safari po národním parku. Nocleh v hotelu.

Hotel, polopenze.

den 6 NP Rathambore:
Dnes vás čeká safari v národním parku Ranthambore. Brzy ráno odjezd na safari. Vedle tygrů zde žije i početná populace indických skvrnitých jelenů, antilop nilgai, šakalů, panterů, divokých koček a několik druhů ptáků, z nichž můžete spatřit orly, pávy a čápy. Odpoledne navštívíte pevnost Rathambore, odkud budete mít krásné výhledy. Poté návrat zpět do hotelu, nocleh.

Hotel, plná penze.

den 7 Ranthambore / Bharatpur / Fatehpur Sikri / Agra:
Ráno v 07:05 odjezd vlakem do národního parku Keoladeo, dříve známého pod názvem ptačí rezervace Bharatpur. Park je útočištěm pro mnoha druhů ptactva. Po prohlídce národního parku odjezd do města Agra, proslaveného Tádž Mahalem. Cestou návštěva opuštěného, avšak skvěle dochovaného města Fatehpur Sikri. Celé město je mistrovské dílo z pískovce, jehož odstíny postupem dne hrají jemnými růžovými a rudými odstíny. Po příjezdu do Agry ubytování v hotelu, nocleh.

Hotel, snídaně.

den 8 Agra / Jhansi / Orcha:
Po snídani návštěva slavné hrobky Tádž Mahal, postavené císařem Shah Jahan na památku své ženy Mumtaz Mahal. Později navštívíte nádhernou pevnost v Agře, postavenou z červeného pískovce, včetně paláců a nádherných zahrad. Večer odjezd na vlakové nádraží a v 17:15 hod. přejezd vlakem do Jhansi. Příjezd do Jhansi ve 20:40 hod. Na vlakovém nádraží Vás bude čekat řidič, který Vás odveze do městečka Orchha. Ubytování, nocleh.

Hotel, snídaně.

den 9 Orcha / Khajuraho:
Po snídani prohlídka "skrytého" města Orcha. Město bylo založeno již v 16. století na dřevěném ostrově na řece Betwa. Návštěva paláce Jehangir Mahal a Ram Raja Temple. Poté odjezd do nedalekého města Khajuraho. Město ukrývá neskutečné architektonické klenoty, komplex hinduistických chrámů, které patří bezesporu k nejdůležitějším zastávkám na cestě za poklady indického starověku. Transfer do hotelu a volno na Vaše aktivity. Nocleh v hotelu.

Hotel, snídaně.

den 10 Khajuraho / NP Bandhavgarh:
Po snídani navštívíte východní část chrámů Khajuraha. Historický chrám Jain, Parsvanath, Vamana a chrám Javari. Pokračovat budete k tzv. západní skupině, která zahrnuje komplex chrámů Kandarija, Mahádévá, Višvanátha a Lakšmana. Odpoledne transfer do národního parku Bandhavgarh. Ubytování, nocleh.

Hotel, polopenze.

den 11 Safari v NP Bandhavgarh:
Ranní a odpolední jeep safari v NP Bandhavgarh, kde žije velká populace tygrů (46-52 tygrů). V parku dále najdete i leopardy a divokou zvěř. Večer volno na Vaše aktivity. Nocleh. 

Hotel, plná penze.


den 12 Bandhvgarh / NP Kanha:
Po snídani odjezd do národního parku Kanha (cesta trvá přibližně 5 hodin). Národní park Kanha je rájem indické divočiny. Rozloha parku je více než 2000 čtverečních kilometrů. Park je útočištěm stovek živočišných druhů ptactva i savců, včetně stabilní populace tygrů. Po příjezdu ubytování a večerní odpočinek, nocleh.

Hotel, plná penze. 

den 13 NP Kanha:
Dnes Vás čeká ranní a odpolední safari doprovázené odborníky přímo z národního parku. Ti Vám poskytnou odborný výklad o životě místních zvířat a o provozu samotného parku. V tomto národním parku můžete spatřit tygry, leopardy, gepardy a jinou divokou zvěř. Ubytování v hotelu, nocleh.

Hotel, plná penze. 

den 14 Kanha / Jabbalpur / Dillí:
Ráno transfer na letiště v Jabbalpur a přelet do Dillí. K Vašemu mezinárodnímu letu zpět domů.
Snídaně.
den 15 Přílet.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 60 800 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Indie
Termín 28.10. - 11.11.2019
Další termíny
Délka 15 dní / 13 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel***
Strava Snídaně
Kód AA-252068
Cena za osobu 60 800 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Indie, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Miroslav Ľudma

+420 603 107 751

mludma@arcadia-air.com

Velká cesta Indií s návštěvou sultánových paláců a pouštních dun Jaisalmeru

Na vyžádání

Tajemná zákoutí neobjeveného Kašmíru a úchvatná příroda Ladakhu

59 550 Kč

Návštěva kulturních památek v Indii a Nepálu

59 180 Kč

Poznávání krás jižních Filipín, mystický ostrov Siquijor a setkání se žralokem obrovským

66 160 Kč

Pláž, tradice, duny a súk s živým dobytkem

Shangri-La
63 660 Kč

Tajuplné chrámy a safari v nejkrásnějších národních parcích Indie

60 800 Kč