Tajemná zákoutí neobjeveného Kašmíru a úchvatná příroda Ladakhu ***

termín dle vlastního výběru
od 59 550 Kč

Privátní zájezd s osobním průvodcem CK již od 2 osob.

Ubytování

Ubytování je zajištěno ve 3* hotelech / houseboatu ve dvoulůžkových pokojích. | Šrínagar: Super Deluxe Houseboat | Kargil: Hotel D Zozila | Leh: Hotel Royal Ladakh | Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Strava

7x polopenze | 1x snídaně. | Možnost dokoupení obědů - 1 960 Kč / osoba / pobyt.

Cena zahrnuje

 • letenka Praha (Vídeň) - Dillí - Praha (Vídeň), včetně všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • letenka Dillí - Šrinagal / Leh - Dillí včetně všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • ubytování ve 3* hotelech
 • ubytování v housboatu v Šrínagaru
 • stravování formou polopenze (snídaně a večeře)
 • služby anglicky hovořícího průvodce
 • všechny vstupy do památek dle itineráře
 • plavbu po jezeře Dál
 • všechny transfery klimatizovaným vozem
 • asistence na letišti a v hotelech v Indii
 • 24-hodinová asistenční linka v Indii
 • vládní poplatek ve výši 3,09%
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • vízum, cena 1.970,-Kč (na požadavek zajistíme za poplatek 500,-Kč)
 • cestovní pojištění (na požadavek zajistíme)
 • strava a nápoje neuvedené v itineráři
 • spropitné a osobní výdaje, fakultativní aktivity

Program zájezdu

den 1 Odlet do Indie. Přílet do Dillí, kde se na letišti setkáte se zástupcem naší CK, který Vás doprovodí do Vašeho hotelu. Ubytování a nocleh.  
Hotel.
den 2

Dillí / Šrinagar

Dle časových možností individuální volno v Dillí. Možnost zajištění prohlídky města. Poté transfer na letiště. Odlet do Šrínagaru, hlavního města indického státu Džammú a Kašmír. Po příletu transfer k ubytování. Volno na vlastní aktivity. Večer nezapomenutelná plavba lodí shikara po jezeře Dál při západu slunce. Po jezeře jsou dodnes rozesety plovoucí "domky" a krásně vyřezávané housboaty. Nocleh v Super Deluxe Houseboat.
Houseboat, polopenze.
den 3

Šrinagar

Po snídani vás čeká půldenní prohlídka světově známých mughalských zahrad. Prohlídka Nishat Bagh (Garden of Pleasure) a Shalimar Bagh (Abode of love). Poté návrat do houseboatu, oběd. Odpoledne plavba po jezeře Dál s krásnými výhledy na město Šrínagar, které lidé často srovnávají s Benátkami. Nocleh v houseboatu. 
Houseboat, polopenze. 
den 4

Šrinagar / Gulmarg / Šrinagar

Dnes je na programu výlet do městečka Gulmarg, oblíbeného letního letoviska nacházející se v kašmírském údolí, které se v zimě mění v lyžařské středisko. Krásně rozkvetlé pláně obklopené zasněženými vrcholky Himalájí. Procházky, vyhlídková místa, odpočinek. Odpoledne návrat do Šrínagaru. Nocleh v houseboatu. 

Houseboat, polopenze.

den 5

Šrinagar / Sonmarg / Kargil

Po snídani odjezd do Kargilu. Po cestě návštěva městečka Sonmarg nacházející se ve výšce 2 740 m.n.m. Prohlídka a krásný výhled, odkud budete mít okolí jako na dlani. Poté bude cesta pokračovat průsmykem Zoji La pass, který odděluje Kašmírské údolí od Ladakhu. Zastávka ve městě Drass, kterému se říká "Brána Ladakhu" a "Druhé nejchladnější obydlené místo na světě". Pasová kontrola před vstupem do Ladahku a šálek čaje. Poté pokračování v cestě do Kargilu, po Lehu druhé největší město Ladakhu. Nocleh.

Hotel, polopenze.

den 6

Kargil / Leh

Po snídani vás čeká panoramatická cesta do Lehu. Po cestě krátké zastávky v okolních zajímavých městečkách a vesnicích, jako je například buddhistická vesnice Mulbek, která je jednou z posledních ladakhských vesnic s buddhistickým osídlení. Po průsmyku Fotu La, nacházející se ve výšce 4 108 m.n.m., dorazíte do městečka Lamayru, prohlídka místního kláštera. Další městečko Nimu zas nabízí krásný výhled do údolí, kterým si brázdí cestu řeka Zanskar vlévající se do Indu. Po příjezdu do Lehu, ubytování a volno k procházce. Nocleh.

Hotel, polopenze.

den 7

Leh

Dnes vás čeká výlet do údolí Indus Valley Monastery. Prohlídka Shey Palace, kde budete moci nahlédnout do života ladakhských králů, kteří zde dříve sídlili. Nebude chybět ani klášter Thiksey, jeden z nejlépe zachovaných a nejdůležitějších ladakhských klášterů. Poté návštěva tibetského kláštera Hemis Gompa, který v červnu ožívá barevnými oslavami svátku Ce Ču. Uvidíte i další zajímavá místa jako je Sindhu Ghat, kouzelný břeh řeky Sindhu, nebo Stok Palace Museum v údolí řeky Indus. Nocleh.

Hotel, polopenze.

den 8

Leh / Khardung La pass / Leh

Celodenní výlet do Khardung La pass, který je označován za nejvyšší sjízdné sedlo a to ve výšce 5 359 m.n.m. Je rovněž zapsán v Guinnessově knize rekordů. Úchvatné výhledy na zasněžené vrcholky hor, kterými budete obklopeni ze všech stran. Poté návrat zpět do Lehu. Individuální volno k poslední procházce po Lehu nebo k příjemné indické večeři v některé z místních restaurací. Ubytování v hotelu, nocleh.
Hotel, polopenze.

den 9

Leh / Dillí

Po snídani transfer na letiště. Odlet zpět domů. Fakultativně možnost prodloužení o poznávací okruh Zlatý trojúhelník Indie (Dillí, Agra, Jaipur) nebo jiná místa dle přání klienta.
Snídaně. 
den 10 Přílet.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 59 550 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Indie
Termín termín dle vlastního výběru (uveďte do poznámky)
Další termíny
Délka 10 dní
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel***
Strava Polopenze
Kód AA-410633
Cena za osobu od 59 550 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Indie, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Miroslav Ľudma

+420 603 107 751

mludma@arcadia-air.com

Velká cesta Indií s návštěvou sultánových paláců a pouštních dun Jaisalmeru

Na vyžádání

Tajuplné chrámy a safari v nejkrásnějších národních parcích Indie

60 950 Kč

Návštěva kulturních památek v Indii a Nepálu

59 630 Kč

Moderní a tradiční arabský svět, Omán a Katar

Poušť Wahiba
58 790 Kč

Dominanty ostrova Honšú

63 780 Kč