Magické rituály u posvátné řeky Gangy, romantický Tádž Mahal a další skvosty státu Uttarpradéš ***

03. 06. 2019
40 670 Kč

Privátní zájezd s osobním průvodcem CK již od 2 osob.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v kvalitních 3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích.| Dillí: Hotel Crest Inn | Jaipur: Hotel Hawa Mahal | Agra: Hotel Taj Villa | Khajuraho: Hotel Isable Palace | Varanasi: Hotel Jade Inn | Lucknow: Hotel 1589 Chain | Možnost ubytování ve 4* hotelech za příplatek. Prosím, kontaktujte CK. Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Strava

8x snídaně

Navštívená místa

 • Agra
  Agra
  Agra
  Agra je město ležící na břehu řeky Jamuny. Jeho existence je zmíněna již v eposu Mahábhárata. Navzdory stoletím si Agra uchovala svou krásu a i dnes nám připomíná atmosféru a ducha někdejšího hlavního města Mughalské říše. Řadíme jí mezi nejvýznamnější turistické destinace Indie. Najdete zde světově proslulý Tádž Mahal, na kterém pracovalo 20 000 dělníků po dobu 22 let. Dalším skvostem je pevnost Agra, která je typickou ukázkou mughalské architektury. Pro své červené zabarvení je také někdy nazývána Rudá pevnost.
 • Dillí
  Dillí
  Dillí
  Dillí je hlavní město Indie a po Bombaji s Kalkatou je třetím největším městem. Je to také město kontrastů, což se odráží v jeho rozdělení na starou a novou část. Nejvýznamnějšími stavbami Starého města jsou Červená pevnost, jejíž název plyne z využití červeného pískovce na její postavení, a mešita Jama Masjid, která je také největší mešitou Indie. Její nádvoří pojme až 25 000 lidí. Milovníci nákupů si přijdou na své v Chadni Chowk, kde si v klikatých uličkách mohou zakoupit nejrůznější indické zboží a suvenýry. Nové Dillí, jako odkaz Britů z 19. století, se může pochlubit širokými bulváry, četnými parky a hotely. Najdete zde prezidentský palác, vládní budovy, banky, obchodní centra i butiky slavných značek. Tato část města má již spíše ráz typického evropského velkoměsta
 • Jaipur
  Jaipur
  Jaipur
  Jaipur je hlavní město pouštního státu Rajasthan, jež je známé také jako „růžové město“ díky barvě, kterou na svých zdech nesou místní domy a městské hradby. Tato barva byla totiž považovaná za symbol pohostinnosti. Město bylo vybudováno velmi důmyslným architektem – jeho jádro tvoří šest pravoúhlých bloků budov, které jsou obklopené hradbami. Nejznámější stavbou Jaipuru je pětipatrový Hawa Mahal (Palác větrů), který je součástí komplexu Městského paláce tvořeného množstvím budov, nádvoří a zahrad. Nachází se zde také pět astronomických observatoří.

Cena zahrnuje

 • letenka Praha (Vídeň) - Dillí - Praha (Vídeň), včetně všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • místní přelet Lucknow - Dillí, včetně všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • vlaková jízdenka Agra - Jhansi, Varanásí - Lucknow,
 • vlaková jízdenka v lůžkovém voze Khajuraho - Varanásí
 • ubytování ve 3* hotelech se snídaní
 • služby anglicky hovořícího průvodci při okruhu památkami
 • všechny transfery klimatizovaným vozem s řidičem 
 • vstupy do památek dle itineráře
 • projížďka na loďce po posvátné řece Ganga
 • vládní poplatek 
 • asistence na letišti a v hotelech v Indii
 • 24hodinová asistenční linka v Indii
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • vízum, cena 1.970,-Kč (na požadavek zajistíme za poplatek 500,-Kč)
 • cestovní pojištění (na požadavek zajistíme)
 • strava a nápoje neuvedené v itineráři
 • příplatek za velikonoční a vánoční období
 • spropitné a osobní výdaje, fakultativní aktivity

Program zájezdu

den 1

Dillí

Odlet. Přílet na mezinárodní letiště v Dillí. Setkání s průvodcem naší CK, který Vás doprovodí do Vašeho hotelu. Nocleh.
Hotel.
den 2

Dillí

Po snídani vás čeká celodenní prohlídka Dillí s průvodcem. Začnete návštěvou Starého Dillí a největší mešity Indie - Jama Masjid. Následovat bude procházka po místních trzích Chandi Chowk a prohlídka místa Raj Ghat, kde odpočívá Mahatma Gándhí. Z Nového Dillí uvidíte Bránu Indie postavenou podle známých vítězných oblouků v Paříži a nebude chybět ani prezidentský dům a budovy parlamentu. Odpoledne spatříte Qutub Minar, nejvyšší minaret v Indii. Večer individuální volno k poslední procházce po Dillí nebo k poslední ochutnávce místní kuchyně v některé z restaurací. Transfer na letiště. Odlet zpět domů. 
Hotel, snídaně.
den 3

Dillí / Jaipur

Po snídani odjezd do Jaipur, města zvaného také jako Růžové město díky stavbám z růžového pískovce. Jaipur je dlouho zavedený na turistických trasách jako třetí vrchol „zlatého trojúhelníku“. Město uvnitř skýtá hlavní turistická lákadla jako je Palác větru neboli Havá Mahal, Městský palác a mnoho bazarů. Večer individuální volno, během kterého můžete navštívit barevná tržiště s textiliemi, kterými je Jaipur proslaven, anebo ochutnat indickou specialitu v některé z místních restaurací. Nocleh v hotelu.
Hotel, snídaně.
den 4

Jaipur / Amber / Jaipur

Po snídani prohlídka nedaleké pevnosti Amber, která se tyčí nad městem a jejíž mohutné zdi se táhnou kilometry daleko. Poté návrat do Jaipuru a návštěva Městského paláce s krásnými nádvořími a muzeem, kde se dozvíte více o životě maharádžů. Dále vás čekají vynálezy v astronomické observatoři Jantar Mantar, kde budete žasnout nad tím, jak před tisícovkami lety vypočítávali lidé významné astronomické události. Večer fakultativně možnost navštívit místní kino a shlédnout bollywoodskou komedii. Návrat do hotelu, nocleh.
Hotel, snídaně.
den 5

Jaipur / Fatehpur Sikri / Agra

Po snídani odjezd do Agry. Cestou návštěva města Fatehpur Sikri (UNESCO), kde najdete skvěle zachované stavby mughalské architektury. Město je postaveno z jemného červeného pískovce zvaného Sikri sandstone, který hraje během dne růžovými až rudými odstíny. Po příjezdu do Agry návštěva nádherné Červené pevnosti (Red Fort) a romantické hrobky Taj Mahal. Jeden z novodobých divů světa byl postaven císařem Shah Jahanem na památku své ženy Mumtaz Mahal, kterou tolik miloval. Tuto úžasnou hrobku stavělo více jak 20 tisíc dělníků po dobu 22 let. Nocleh v hotelu.
Hotel, snídaně.
den 6

Agra / Jhansi / Orcha / Khajuraho

Po snídani transfer na vlakové nádraží, odjezd do Jhansi. Na vlakovém nádraží v Jhansi na Vás již bude čekat Váš průvodce. Bude následovat prohlídka "skrytého místa" Orcha. Město bylo založeno již v 16. století na dřevěném ostrově na řece Betwa. Návštěva místních paláců. Poté odjezd do nedalekého města Khajuraho. Město ukrývá neskutečné architektonické klenoty, komplex hinduistických chrámů, které patří bezesporu k nejdůležitějším zastávkám na cestě za poklady indického starověku. Transfer do hotelu a volno na Vaše aktivity. Nocleh v hotelu.
Hotel, snídaně.
den 7

Khajuraho / Varanasi

Dnes Vás čeká prohlídka místních hinduistických chrámů. Z původních 80 chrámů jich přežilo pouhých 25. I přesto Vás ohromí svou rozlohou a dokonalým zdobením. Na chrámech můžete vidět vyobrazení scén z kamasutry a dalších erotických motivů. Po prohlídce transfer na vlakové nádraží. Odjez nočním vlakem do Varanasi. Nocleh v lůžkovém voze.
Fakultativně: Místní přelet Khajuraho - Varanasí (cca. 3.800,-/os.)
Vlak.
den 8

Varanasi

V 10:50 příjezd do Varanasi. Transfer do hotelu, individuální volno k odpočinku. Odpoledne navštívíte nedaleké městečko Sarnath. Prohlídka krásných stúp a města spojeného s prvním kázáním Buddhy. Návrat do Varanasi. Téměř celý západní břeh Gangy zde tvoří gháty (nábřeží se schodištěm), kde se odehrávají rituály jak běžného lidského života, tak náboženské obřady, jako je třeba Ganga pudža – efektní oslava bohů s hudbou, tanci a hořícími ohni. Tyto magické rituály budete mít šanci spatřit na vlastní oči. Nocleh v hotelu.
Hotel, snídaně.
den 9

Varanasi / Lucknow

Brzy ráno se nalodíte na loďku a poplujete po řece Ganze, jejíž břehy lemují nádherné pavilony a paláce z 18. a 19. století a četné chrámy, pod nimiž se nacházejí široká schodiště zajišťující přístup k vodě. Budete moci vidět další očistné rituály u Gangy. Poplujete kolem chrámu Višvanátha, kterému se také říká Zlatý chrám pro jeho pozlacenou věžičku. Uvidíte i další skvosty tohoto starého města. Poté návrat do hotelu na snídani. Po snídani návštěva místních chrámů. Odpoledne transfer na vlakové nádraží, transfer do Lucknow, hlavního města státu Uttarpradéš. Nocleh v hotelu.
Hotel, snídaně.
den 10

Lucknow / Dillí

Dopoledne prohlídka Lucknow. Město, které ještě nepodlehlo náporu turistů, se může pyšnit nádhernými paláci a rozlehlými zahradami. Úžasné paláce, které vytváří nezapomenutelnou atmosféru, a zelené parky s fontánami vytváří ideální místo k relaxaci a k zakončení pobytu v Indii. Fakultativně možnost projížďky po městě koňským spřežením anebo ochutnat místní specialitu - Tunda Kabab. Poté transfer na letiště a odlet do do Dillí k Vašemu mezinárodnímu letu zpět domů.
Hotel, snídaně.
den 11 Přílet

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 40 670 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Indie
Termín 3.6. - 13.6.2019
Další termíny
Délka 11 dní / 9 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel***
Strava Snídaně
Kód AA-409965
Cena za osobu 40 670 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Indie, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Miroslav Ľudma

+420 603 107 751

mludma@arcadia-air.com

Tajemná zákoutí neobjeveného Kašmíru a úchvatná příroda Ladakhu

59 550 Kč

Cestování jižní Indií: Tropická Kerala a plavba po vodních kanálech

45 330 Kč

Velká cesta Indií s návštěvou sultánových paláců a pouštních dun Jaisalmeru

42 570 Kč

To nejlepší z Indie s pobytem u Indického oceánu v Goa

Na vyžádání

Návštěva kulturních památek v Indii a Nepálu

59 630 Kč