Krásy Zlatého trojúhelníku Indie a rituály na řece Ganga ***

02. 12. 2019
35 990 Kč

Privátní zájezd s osobním průvodcem CK již od 2 osob.

Ubytování

Ubytování je zajištěno ve 3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích. Dillí: Jewel Palace| Jaipur: Hawa Mahal | Agra: Light House |Váránasí: Jade Inn| Možnost ubytování ve 4* nebo 5* hotelech za příplatek. Prosím, kontaktujte CK. Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Strava

7 x snídaně

Navštívená místa

 • Agra
  Agra
  Agra
  Agra je město ležící na břehu řeky Jamuny. Jeho existence je zmíněna již v eposu Mahábhárata. Navzdory stoletím si Agra uchovala svou krásu a i dnes nám připomíná atmosféru a ducha někdejšího hlavního města Mughalské říše. Řadíme jí mezi nejvýznamnější turistické destinace Indie. Najdete zde světově proslulý Tádž Mahal, na kterém pracovalo 20 000 dělníků po dobu 22 let. Dalším skvostem je pevnost Agra, která je typickou ukázkou mughalské architektury. Pro své červené zabarvení je také někdy nazývána Rudá pevnost.
 • Dillí
  Dillí
  Dillí
  Dillí je hlavní město Indie a po Bombaji s Kalkatou je třetím největším městem. Je to také město kontrastů, což se odráží v jeho rozdělení na starou a novou část. Nejvýznamnějšími stavbami Starého města jsou Červená pevnost, jejíž název plyne z využití červeného pískovce na její postavení, a mešita Jama Masjid, která je také největší mešitou Indie. Její nádvoří pojme až 25 000 lidí. Milovníci nákupů si přijdou na své v Chadni Chowk, kde si v klikatých uličkách mohou zakoupit nejrůznější indické zboží a suvenýry. Nové Dillí, jako odkaz Britů z 19. století, se může pochlubit širokými bulváry, četnými parky a hotely. Najdete zde prezidentský palác, vládní budovy, banky, obchodní centra i butiky slavných značek. Tato část města má již spíše ráz typického evropského velkoměsta
 • Jaipur
  Jaipur
  Jaipur
  Jaipur je hlavní město pouštního státu Rajasthan, jež je známé také jako „růžové město“ díky barvě, kterou na svých zdech nesou místní domy a městské hradby. Tato barva byla totiž považovaná za symbol pohostinnosti. Město bylo vybudováno velmi důmyslným architektem – jeho jádro tvoří šest pravoúhlých bloků budov, které jsou obklopené hradbami. Nejznámější stavbou Jaipuru je pětipatrový Hawa Mahal (Palác větrů), který je součástí komplexu Městského paláce tvořeného množstvím budov, nádvoří a zahrad. Nachází se zde také pět astronomických observatoří.

Cena zahrnuje

 • letenka Praha (Vídeň) - Dillí - Praha (Vídeň), včetně všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • místní přelet Dillí - Váránasí - Dillí vč. všech tax
 • ubytování ve 3* hotelech se snídaní
 • program dle itineráře
 • služby anglicky hovořícího průvodce při okruhu památkami
 • všechny vstupy do památek dle itineráře
 • všechny transfery klimatizovaným vozem dle itineráře
 • asistence na letišti a v hotelech v Indii
 • 24hodinová asistenční linka v Indii
 • vládní poplatek
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • vízum, cena 1.970,-Kč (na požadavek zajistíme za poplatek 500,-Kč)
 • cestovní pojištění (na požadavek zajistíme)
 • strava a nápoje neuvedené v itineráři
 • spropitné a osobní výdaje, fakultativní aktivity

Program zájezdu

den 1

Dillí

Odlet a přílet Dillí, kde se na letišti setkáte se zástupcem naší CK, který Vás odveze do Vašeho hotelu. Ubytování a nocleh

den 2

Dillí / Jaipur

Po snídani vás čeká prohlídka Dillí s průvodcem. Začnete návštěvou Starého Dillí. Prohlídka největší mešity v Indii Jama Masjid, na jejíž náměstí se vejde až 25 tisíc lidí. Poté se projdete barevnými tržnicemi části Chandni Chowk, následně budete míjet Red Fort, pevnost, jejíž mohutné zdi z červeného pískovce s mnoha věžičkami a baštami ční nad širokým příkopem v severovýchodní části původního Šáhdžahánábádu. Následuje prohlídka Nového Dillí, kde spatříte například Qutub Minar, nejvyšší minaret v Indii. Projedete se kolem India Gate až k prezidentskému paláci a k indickému parlamentu. Poté odjezd do Jaipuru. Nocleh v hotelu.
Hotel, snídaně.
den 3

Jaipur / Amber / Jaipur

Po snídani prohlídka mohutné pevnosti Amber ze 16. století, o které se tvrdí, že její dlouhé zdi jsou vidět i z vesmíru. Cestou zastávka u Paláce větru postaveného z růžového a červeného pískovce s více jak 950 okýnky. Odpoledne se vrátíte do Jaipuru, navštívíte Městský palác, který je obehnán vysokou zdí ve středu starého města a obklopen krásnými zahradami a nádvořími. Den zakončíte prohlídkou velmi zajímavé observatoř Jantar Mantar.  Večer individuální volno, které můžete strávit návštěvou místních barevných tržišť s textiliemi. Nocleh v hotelu.
Hotel, snídaně.
den 4

Jaipur / Fatehpur Sikri / Agra

Po snídani odjezd do Agry (cca 6 hodiny). Cestou návštěva města Fatehpur Sikri (UNESCO), kde najdete skvěle zachované stavby mughalské architektury. Město je postaveno z jemného červeného pískovce zvaného Sikri sandstone, který hraje během dne růžovými až rudými odstíny. V odpoledních hodinách příjezd do Agry. Město proslavené jedním z novodobých divů světa - hrobkou Tádž Mahal. Návštěva úžasné Červené pevnosti s krásnými nádvořími, paláci a zahradami. Nocleh v hotelu.
Hotel, snídaně.
den 5

Agra / Dillí

Snídaně a prohlídka slavné hrobky Tádž Mahal, postavené císařem Shah Jahanem na památku své ženy Mumtaz Mahal. Následně se můžete vydat s průvodcem na místní trhy. Odpoledne odjezd do Dillí. Ubytování a nocleh.
Hotel, snídaně.
den 6

Dillí / Váránasí

Ranní transfer na letiště a odlet do Váránasí. Na letišti Vás vyzvedne průvodce a navštívíte univerzitu Banaras a chrám Viswanath. Odpoledne ještě uvidíte nedaleké městečko Sarnath. Prohlídka krásných stúp a města spojeného s prvním kázáním Buddhy. Návrat do Váránasí. Téměř celý západní břeh Gangy zde tvoří gháty (nábřeží se schodištěm), kde se odehrávají rituály jak běžného lidského života, tak náboženské obřady, jako je třeba Ganga pudža – efektní oslava bohů s hudbou, tanci a hořícími ohni. Tyto magické rituály budete mít šanci spatřit na vlastní oči. Nocleh v hotelu.
Hotel, snídaně.
den 7

Váránasí / Dillí

Brzy ráno se nalodíte na loďku a poplujete po řece Ganze, jejíž břehy lemují nádherné pavilony a paláce z 18. a 19. století a četné chrámy, pod nimiž se nacházejí široká schodiště zajišťující přístup k vodě. Budete moci vidět další očistné rituály u Gangy. Poplujete kolem chrámu Višvanátha, kterému se také říká Zlatý chrám pro jeho pozlacenou věžičku. Uvidíte i další skvosty tohoto starého města. Poté návrat do hotelu na snídani.Následuje transfer na letiště a odlet zpět do Dillí, kde Vás opět vyzvedne řidič a odveze Vás do hotelu.Ubytování a zbytek dne individuální volno na Vaše aktivity.
den 8

Dillí

Po snídani transfer na letiště a odlet zpět domů.
den 9

Přílet

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 35 990 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem
Příplatek za 4* hotely (GT+Varanasi) 1 450 Kč 0 Kč

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Indie
Termín 2.12. - 10.12.2019
Další termíny
Délka 9 dní / 7 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel***
Strava Snídaně
Kód AA-415834
Cena za osobu 35 990 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Indie, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Miroslav Ľudma

+420 603 107 751

mludma@arcadia-air.com

Velká cesta Indií s návštěvou sultánových paláců a pouštních dun Jaisalmeru

42 650 Kč

Magické rituály u posvátné řeky Gangy, romantický Tádž Mahal a další skvosty státu Uttarpradéš

42 410 Kč

Tajemná zákoutí neobjeveného Kašmíru a úchvatná příroda Ladakhu

59 550 Kč

Návštěva kulturních památek v Indii a Nepálu

59 180 Kč

Cestování jižní Indií: Tropická Kerala a plavba po vodních kanálech

43 680 Kč

To nejlepší z Indie s pobytem u Indického oceánu v Goa

45 740 Kč