Krásy Zlatého trojúhelníku Indie ***

Privátní zájezd s osobním průvodcem CK již od 2 osob.

Vstupy do všech památek v ceně!

Ubytování

Ubytování je zajištěno ve 3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích. Dillí: Gulnar | Jaipur: Hawa Mahal | Agra: Light House | Možnost ubytování ve 4* nebo 5* hotelech za příplatek. Prosím, kontaktujte CK. Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Strava

5x snídaně

Navštívená místa

 • Agra
  Agra
  Agra
  Agra je město ležící na břehu řeky Jamuny. Jeho existence je zmíněna již v eposu Mahábhárata. Navzdory stoletím si Agra uchovala svou krásu a i dnes nám připomíná atmosféru a ducha někdejšího hlavního města Mughalské říše. Řadíme jí mezi nejvýznamnější turistické destinace Indie. Najdete zde světově proslulý Tádž Mahal, na kterém pracovalo 20 000 dělníků po dobu 22 let. Dalším skvostem je pevnost Agra, která je typickou ukázkou mughalské architektury. Pro své červené zabarvení je také někdy nazývána Rudá pevnost.
 • Dillí
  Dillí
  Dillí
  Dillí je hlavní město Indie a po Bombaji s Kalkatou je třetím největším městem. Je to také město kontrastů, což se odráží v jeho rozdělení na starou a novou část. Nejvýznamnějšími stavbami Starého města jsou Červená pevnost, jejíž název plyne z využití červeného pískovce na její postavení, a mešita Jama Masjid, která je také největší mešitou Indie. Její nádvoří pojme až 25 000 lidí. Milovníci nákupů si přijdou na své v Chadni Chowk, kde si v klikatých uličkách mohou zakoupit nejrůznější indické zboží a suvenýry. Nové Dillí, jako odkaz Britů z 19. století, se může pochlubit širokými bulváry, četnými parky a hotely. Najdete zde prezidentský palác, vládní budovy, banky, obchodní centra i butiky slavných značek. Tato část města má již spíše ráz typického evropského velkoměsta
 • Jaipur
  Jaipur
  Jaipur
  Jaipur je hlavní město pouštního státu Rajasthan, jež je známé také jako „růžové město“ díky barvě, kterou na svých zdech nesou místní domy a městské hradby. Tato barva byla totiž považovaná za symbol pohostinnosti. Město bylo vybudováno velmi důmyslným architektem – jeho jádro tvoří šest pravoúhlých bloků budov, které jsou obklopené hradbami. Nejznámější stavbou Jaipuru je pětipatrový Hawa Mahal (Palác větrů), který je součástí komplexu Městského paláce tvořeného množstvím budov, nádvoří a zahrad. Nachází se zde také pět astronomických observatoří.

Cena zahrnuje

 • letenka Praha (Vídeň) - Dillí - Praha (Vídeň), včetně všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • ubytování ve 3* hotelech se snídaní
 • program dle itineráře
 • služby anglicky hovořícího průvodce při okruhu památkami
 • všechny vstupy do památek dle itineráře
 • všechny transfery klimatizovaným vozem dle itineráře
 • asistence na letišti a v hotelech v Indii
 • 24hodinová asistenční linka v Indii
 • vládní poplatek
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • vízum, cena 1.970,-Kč (na požadavek zajistíme za poplatek 500,-Kč)
 • cestovní pojištění (na požadavek zajistíme)
 • strava a nápoje neuvedené v itineráři
 • spropitné a osobní výdaje, fakultativní aktivity

Program zájezdu

den 1 Odlet.
den 2

Dillí

Přílet do Dillí a následný transfer do Vašeho hotelu. Individuální volno na Vaše vlastní aktivity a odpočinek. Nocleh v hotelu.
Hotel.
den 3

Dillí

Po snídani vás čeká celodenní prohlídka Dillí s průvodcem. Začnete návštěvou Starého Dillí. Prohlídka největší mešity v Indii Jama Masjid, na jejíž náměstí se vejde až 25 tisíc lidí. Poté se projdete barevnými tržnicemi části Chandni Chowk, následně budete míjet Red Fort, pevnost, jejíž mohutné zdi z červeného pískovce s mnoha věžičkami a baštami ční nad širokým příkopem v severovýchodní části původního Šáhdžahánábádu. Prohlídka posvátného místa Raj Ghat, kde odpočívá Mahatma Gándhí. Odpoledne prohlídka Nového Dillí, kde spatříte například Qutub Minar, nejvyšší minaret v Indii. Projedete se kolem India Gate až k prezidentskému paláci a k indickému parlamentu. Nocleh v hotelu.
Hotel, snídaně.
den 4

Dillí / Agra

Po snídani odjezd do města Agra (cca 4 hodiny). Město proslavené jedním z novodobých divů světa - hrobkou Tádž Mahal. Po poledni příjezd do Agry, ubytování v hotelu a krátké volno na odpočinek. Odpoledne návštěva úžasné Červené pevnosti s krásnými nádvořími, paláci a zahradami. Vaše další kroky budou směřovat k slavné hrobce Tádž Mahal, postavené císařem Shah Jahanem na památku své ženy Mumtaz Mahal. Večer individuální volno na vaše aktivity. Nocleh v hotelu.
Hotel, snídaně.
den 5

Agra / Fatehpur Sikri / Jaipur

Po snídani odjezd do Jaipuru (cca 6 hodiny). Cestou návštěva města Fatehpur Sikri (UNESCO), kde najdete skvěle zachované stavby mughalské architektury. Město je postaveno z jemného červeného pískovce zvaného Sikri sandstone, který hraje během dne růžovými až rudými odstíny. V odpoledních hodinách příjezd do Jaipuru, zvaného také jako Růžové město. Ubytování. Individuální volno na vlastní aktivity nebo odpočinek. Průvodce Vám rád poradí, která zajímavá místa je možné navštívit a kde strávit příjemný večer v Jaipuru. Nocleh v hotelu.
Hotel, snídaně.

Fakultativně: Prodloužení pobytu o 1 den NP Ranthambore s tygřím safari. Národní park je jedním z posledních pásem souvislého zeleného porostu ve státě Rádžasthán. Nachází se zde několik jezer, u kterých se sluní krokodýli a kam se chodí napít i další zvířata. Kolem jezer jsou rozesety romantické altánky a chátrající rádžpútské paláce pokryté popínavými rostlinami. Plná penze v NP, ubytování.
den 6

Jaipur / Amber / Jaipur

Po snídani prohlídka mohutné pevnosti Amber ze 16. století, o které se tvrdí, že její dlouhé zdi jsou vidět i z vesmíru. Cestou zastávka u Paláce větru postaveného z růžového a červeného pískovce s více jak 950 okýnky. Odpoledne se vrátíte do Jaipuru, navštívíte Městský palác, který je obehnán vysokou zdí ve středu starého města a obklopen krásnými zahradami a nádvořími. Den zakončíte prohlídkou velmi zajímavé observatoř Jantar Mantar.  Večer individuální volno, které můžete strávit návštěvou místních barevných tržišť s textiliemi. Nocleh v hotelu.
Hotel, snídaně.
den 7

Jaipur / Dillí

Po snídani individuální volno v Jaipuru k poslední prohlídce a nákupům suvenýrů. Odpoledne transfer do Dillí a odlet zpět domů.  
Snídaně.

Fakultativně: Možnost prodloužení pobytu o 1 den v palácovém městě Mandawa ležící severně od Jaipuru. Městu se přezdívá "open art gallery" Rádžastánu díky svým architektonickým skvostům a hlavně mohutné pevnosti z 18. století. Prohlídka města s průvodcem, vstupy, ubytování v hotelu se snídaní.
den 8 Přílet.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 27 990 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem
Příplatek za 4* hotely (Zlatý trojúhelník) 1 220 Kč 0 Kč

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Indie
Termín 28.10. - 4.11.2019
Další termíny
Délka 8 dní / 5 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel***
Strava Snídaně
Kód AA-331780
Cena za osobu 27 990 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Indie, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Miroslav Ľudma

+420 603 107 751

mludma@arcadia-air.com

Velká cesta Indií s návštěvou sultánových paláců a pouštních dun Jaisalmeru

42 650 Kč

Krásy Zlatého trojúhelníku Indie a rituály na řece Ganga

35 990 Kč

To nejlepší z Indie s pobytem u Indického oceánu v Goa

45 740 Kč

Magické rituály u posvátné řeky Gangy, romantický Tádž Mahal a další skvosty státu Uttarpradéš

42 410 Kč

Tajemná zákoutí neobjeveného Kašmíru a úchvatná příroda Ladakhu

59 550 Kč