Cestování jižní Indií: Tropická Kerala a plavba po vodních kanálech ***

03. 06. 2019
45 330 Kč

Privátní zájezd s osobním průvodcem CK již od 2 osob.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v kvalitních 3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích. | Chennai: Hotel Peace Park nebo Pearl International | Mahabalipuram: Hotel Mammala Heritage nebo Ramakrishna | Pondicherry: Hotel Tamizh Park nebo Green Palace | Tanjore: Hotel Star Residency nebo Gnanam |  Madurai: Hotel Supreme nebo Astoria | Periyar: Hotel Michael Inn nebo Tree Top | Allepey: House Boat |  Možnost ubytování ve 4* hotelech za příplatek. Prosím, kontaktujte CK. Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Strava

9x snídaně | 1x plná penze

Cena zahrnuje

 • letenka Praha (Vídeň) - Chennai / Cochin - Praha (Vídeň), včetně všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • ubytování ve 3* hotelech se snídaní
 • ubytování na housebótu s plnou penzí
 • všechny transfery klimatizovaným vozem
 • vstupy do památek dle itineráře
 • služby anglicky hovořících průvodců během prohlídek
 • vládní poplatek ve výši 3,09%
 • asistence na letišti a v hotelech v Indii
 • 24-hodinová asistenční linka v Indii
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • vízum, cena 1.970,-Kč (na požadavek zajistíme za poplatek 500,-Kč)
 • cestovní pojištění do Asie (na požadavek zajistíme)
 • strava a nápoje neuvedené v itineráři
 • příplatek za velikonoční a vánoční období
 • spropitné a osobní výdaje
 • fakultativní aktivity

Program zájezdu

den 1
Chennai:
Odlet. Přílet na mezinárodní letiště v Chennai, kde se na letišti setkáte s průvodcem naší CK, který vás doprovodí do Vašeho hotelu. Nocleh v hotelu v Chennai.
Hotel.
den 2 Chennai:
Po snídani setkání s průvodcem a prohlídka města. Uvidíte kulturu, která je naprosto odlišná od severní Indie. Najdete zde odlišnou hudbu, tanec a jiné umělecké směry. Navštívíte pevnost St. George (první britská základna v Indii), její komerční centrum a město George. Navštívíte také muzeum s výstavou portrétů a zbraní. Budete pokračovat na jih do Mylapore - do místa známého chrámem Kapaleeswarar. V blízkosti se nachází katedrála San Thome. Dále navštívíte vládní muzeum a Národní uměleckou galerii. Návrat do hotelu a volno na Vaše aktivity. Nocleh v hotelu.
Hotel, snídaně.
den 3 Chennai / Kanchipuram / Mahabalipuram: (70 km / 2 hodiny jízdy):
Po snídani transfer do přímořské vesnice Mamallapuram, která je známá zvláště díky chrámům, které jsou vytesány do obrovských balvanů a granitových skal. Chrámy, sochy a monumenty zde byly většinou vytesány mezi 5. a 8. stoletím. Asi kilometr od města v těsné blízkosti moře najdeme tzv. Pobřežní chrámy (Shore Temples). Východní je zasvěcen Šivovi a druhý Višnovi. Oba chrámy jsou přibližně ze 7. století. Ubytování v hotelu a prohlídka města Mamallapuram. Dále prohlídka městečka Kanchipuram (město hinduistických chrámů). Toto město je též známé jako Zlaté město s tisíci chrámy a je jedno z nejstarších a nejposvátnějších míst v Indii zasvěceným bohům Šiva a Višna. Navštívíte chrám Ekambareshwar, Kailashnath a chrám Kamakshi. K večeru volno na Vaše aktivity. Nocleh v hotelu.

Hotel, snídaně.

den 4 Mahabalipuram / Auroville / Pondicherry: (100 km / 2 hodiny jízdy):
Po snídani pojedete do Pondicherry, města bohatého na francouzskou kulturu. Najdete zde krásné pláže, promenády, architektonicky impozantní kostely, budovy a sochy. Cestou navštívíte osadu Auroville, která vznikla z původního ašrámu (jogového kláštera), založeného v r. 1926. Posláním této osady je především podporovat spirituální rozvoj člověka. Zároveň se ale postupně stala místem, kde se v praxi zkoušejí a používají nejrůznější ekologické technologie, léčí se zde podle principu holistického přístupu, zkouší se zde nové metody výuky apod. Volno na Vaše aktivity. Nocleh v hotelu.

Hotel, snídaně.

den 5 Pondichery / Tanjore: (250 km / 6 hodin jízdy):
Tanjore je známý jako Thanjavur, který byl mezi 9. – 13. stol. hlavním městem dynastie Chola. Ve městě je více než 70 chrámů, jedním z nejznámějších je chrám Brihadeeswara. Transfer do hotelu a volno na Vaše aktivity. Nocleh v hotelu.

Hotel, snídaně.

den 6 Tanjore / Tirchy / Tanjore:
Po snídani navštívíte Šivův chrám Sri Brihadeeswara, jež byl postaven králem Raja Rajan v 10. stol., návštěva královské galerie. Odpoledne transfer do Trichy, které je též známo jako „město Tříhlavého démona“. Návštěva skalního chrámu Rock Fort, který se nachází na vrcholu 83 metrů vysoké skály. Nehinduisté mohou vystoupit na její vrchol po 437 schodech, ale není jim umožněno navštívit vlastní svatyni. Večer volno na Vaše aktivity. Nocleh v hotelu.

Hotel, snídaně.

den 7 Tanjopre / Madurai: (140 km / 3 hodiny jízdy):
Po snídani transfer do Madurai (nebo také Madhurai), ležící na řece Vaigai. Je to druhé největší město v Tamil Nadu, hned po Chennai. V tomto starobylém městě, jednom z nejstarších v Indii (2500 let) vládne zvláštní atmosféra, a proto je hojně navštěvované. Po cestě zastávku ve městě Chettinad. Po příjezdu volno na Vaše aktivity. Nocleh v hotelu.

Hotel, snídaně.

den 8 Madurai:
Po snídani navštívíte chrám bohyně Minakší, která má množství gópur zdobených desetitisíci plastik s polychromní výzdobou. Gópury jsou doslova ztraceny pod soškami bohů a bohyň. Rybooká bohyně Minakší, která je v tomto chrámu uctívána, je dcerou boha bohatství Kubéry a manželkou boha Šivy. Tato tamilská bohyně je ztotožňována s bohyní Párvatí. Chrám byl postaven mezi lety 1560 a 1655. Celkem zaujímá šest hektarů. Má 12 gópur, měřících mezi 45 až 50 metry a 4 devítiposchoďové gópury, měřící více než 50 metrů. Poté transfer do hotelu a volno na Vaše aktivity. Nocleh v hotelu.

Hotel, snídaně.

den 9 Madurai / Periyar: (150 km / 3 hodiny jízdy):
Po snídani transfer do Periyar a ubytování v hotelu. Odpoledne návštěva zahrad s kořením. Uvidíte kardamomové, skořicové, pepřové, kávové a jiné plantáže. K večeru volno na Vaše aktivity. Nocleh v hotelu.

Hotel, snídaně.

den 10 Periyar / Alleppey:
Brzo ráno před snídaní 2 hodinová plavba lodí v tygří rezervaci Periyar, kde budete mít možnost pozorování tygrů, leopardů a jiné divoké zvěře. Poté snídaně v hotelu. Po snídani transfer do Alleppey, které je postaveno na vodních kanálech, obklopené kokosovými palmami. Po příjezdu plavba lodí mezi kanály, kde se setkáte s tradičním životem místních obyvatel. Spatříte tradiční lodě s obrovskými plachtami a příděmi vyřezanými do tvaru draka. Plavba vodními kanály, nocleh na housebótu, 
Housebót, plná penze.
den 11 Alleppey / Cochin:
Po snídani transfer do Cochin (přibližně 2 hodiny). Prohlídka města Cochin. Poté transfer na letiště a odlet domů.
Snídaně.
den 12 Přílet.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 45 330 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Indie
Termín 3.6. - 14.6.2019
Další termíny
Délka 12 dní / 10 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel***
Strava Snídaně
Kód AA-92945
Cena za osobu 45 330 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Indie, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Miroslav Ľudma

+420 603 107 751

mludma@arcadia-air.com

Tajemná zákoutí neobjeveného Kašmíru a úchvatná příroda Ladakhu

59 550 Kč

Cestování jižní Indií: Tropická Kerala a plavba po vodních kanálech

Na vyžádání

Velká cesta Indií s návštěvou sultánových paláců a pouštních dun Jaisalmeru

42 570 Kč

Magické rituály u posvátné řeky Gangy, romantický Tádž Mahal a další skvosty státu Uttarpradéš

40 670 Kč

Tajuplné chrámy a safari v nejkrásnějších národních parcích Indie

60 950 Kč