Galapágy - nedotčená příroda želvích ostrovů ** +

termín dle vlastního výběru
od 85 770 Kč

Skupinový zájezd s průvodcem CK již od 2 osob.

Ubytování

Quito: Hotel Fuente del Piedra I 3* | Isabela Island: La Gran Tortuga 2+*/ Cally Hotel 3*/ El Coral Blanco 2* | Santa Cruz Island: Deja Vu 3* / La Peregrina 2*
Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Strava

7x snídaně | 3x snídaně

Navštívená místa

 • Galapágy
  Galapágy
  Galapágy
  Souostroví 18 sopečných ostrovů, které dostaly své jméno po obřích želvách se nacházejí v Tichém oceánu, jsou vyhlášené jedinečnými druhy zvířat, z nichž některé nenaleznete nikde jinde na světě. Ostrovy byly dlouhou dobu neobydlené a díky bizardnímu vzezření, sopečné hornině a endemickým druhům živočichů byly považovány za ďábelské, na které si troufli pouze piráti plavící se v místních vodách. Galapágy se dostaly do podvědomí hlavně díky vědci Charlesi Darwinovi, který zde více než měsíc zkoumal místní živočišné druhy. Na základě jeho zkoumání byla následně vydána slavná kniha O původu druhů. Dnes je tato černá perla národním parkem, stejně jako světovým dědictvím pod ochranou UNESCO. Ti co sem zavítají, mohou obdivovat krásnou přírodu, lávová pole, vulkány a především zvířata jakými jsou leguáni, plameňáci, želvy sloní, které se dožívají až sta let nebo tučňáci galapágští jediní, kteří žijí na severní polokouli.
 • Quito
  Quito
  Quito
  Hlavní město Ekvádoru se rozkládá na zbytcích inckého města a ve výšce 2 850 m.n.m. je druhým nejvýše položeným hlavním městem na světě. Město nacházející se na svahu aktivního vulkánu Pichincha se může pochlubit kontrastem barokních a koloniálních památek s moderními budovami a domorodými tradicemi, které se dochovaly z dob, kdy bylo Quito hlavním městem Incké říše. Quito má jedno z nejzachovalejších původních historických center v celé Jižní Americe, návštěvníci zde mohou obdivovat barokní a koloniální stavby, cihlové domy ve španělském stylu, rozlehlá náměstí, kostely a kláštery. Mezi nejkrásnější patří La Companía de Jesús, o kterém se říká, že je nejzdobenějším kostelem v zemi. Historické centrum je zapsáno na seznamu památek UNESCO. Nedaleko Quita se nalézá místo Midad del Mundo, který protíná rovník a s 0°zeměpisné šířky a délky je označováno za střed světa.

Cena zahrnuje

 • letenka Praha (Vídeň) – Quito – Praha (Vídeň) vč. všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • místní přelet Quito – Galapágy – Quito vč. všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • ubytování v hotelech dle itineráře
 • stravování dle itineráře
 • program (privátní a skupinový) dle itineráře
 • služby anglicky hovořících průvodců během poznávacích částí
 • transfery privátním vozidlem, motorovým člunem a veřejnou dopravou na Galapágách
 • 24-hodinová asistenční linka v Ekvádoru a na Galapágách
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění (na požadavek zajistíme)
 • nápoje a stravu neuvedenou v itineráři
 • turistická karta na Galapágy - 20 USD
 • vstup do národní parku na Galapágách - 100 USD
 • vodní taxi z přístavu k lodi – cca 5USD/osobu/cestu
 • Isabela Dock Fee 5 USD/osobu
 • příplatek za velikonoční a vánoční období
 • spropitné a osobní výdaje
 • fakultativní aktivity

Program zájezdu

den 1

Odlet.
den 2

Quito

Přílet do Quita. Na letišti se setkáte s řidičem naší CK, který vás doprovodí do hotelu. Ubytování a zbytek dne volno na aklimatizaci či vlastní poznávání města.
Hotel

den 3

Quito

Po snídani zahájíte půldenní prohlídku města, uvidíte staré koloniální centrum i novou část, náměstí nezávislosti, prezidentský palác, arcibiskupský palác, místní radnici a také bíle natřenou metropolitní katedrálu z 16. století. Navštívíte také kostel Compañía, jeden z nejkrásnějších v Latinské Americe, se zlatem vykládaným interiérem. Pokračujete návštěvou kostela sv. Františka s impozantní výzdobou. Prohlídku zakončíte na vrcholu Panecillo, odkud je dobře vidět rozdíl mezi starým a novým Quitem. Poté návrat na hotel a volný program.
Hotel, snídaně

den 4

Quito / Galapágy / Baltra Island / Santa Cruz Island

Po snídani transfer na letiště a odlet na Galapágy. Přílet na Galapágy, ostrov Baltra, zde se setkáte s průvodcem naší CK, který vás doporovodí na ostrov Santa Cruz. Transfer do vrchoviny ostrova, kde návštívíte krátery Twin Craters, které vznikly propadem magmatických komor, po cestě můžete spatřit spoustu zajímavých rostlin i zvířat. Pokračujete prohlídkou ranče Primicias Rancho, kde chovají želvy obrovské. Zastavíte se také u zajímavých lávových tunelů a den zakončíte návštěvou výzkumné stanice Charles Darwin Research Station, zabývající se ochranou přírody na Galapágách. Dojezd do hotelu, ubytování, nocleh.  
Hotel, snídaně
den 5

Santa Cruz Island

Dnes si užijete výlet lodí po okolních ostrovech s obědem na palubě. Cestou pozorování místní endemické fauny a flóry. Odpoledne návrat na hotel a volný program v Puerto Ayora, kde si můžete užívat místní pláže nebo vyrazit na vlastní výlet po okolí, nabídka je zde široká. Nocleh.
Hotel, snídaně, oběd
den 6

Santa Cruz / Isabela Island

Snídaně, poté transfer do přístavu a přejezd lodí na ostrov Isabela, zde volný program na pláži Puerto Villamil Beach. Odpoledne návštěva Wall of Tears – zdi se smutnou historií. Mezi lety 1940-1950 ji stavěli celé dny bez odpočinku pouze rukama místní vězni, mělo to být nové vězení. Spousta jich při stavbě zemřela a vzbouřili se, vězení tak nikdy nebylo dostavěno. Cestou uvidíte také Playa de Amor, hezkou pláž s mořskými leguány. Pokračujete návštěvou Wetlands – bažin, mangrovových porostů a lagun, které jsou domovem unikátních druhů ptactva. Dále návštěva chovatelské stanice obřích želv, procházka kolem Flamingo lake, kde můžete pozorovat bílo-oranžové plameňáky. Ubytování v hotelu na ostrově Isabela.
Hotel, snídaně, oběd
den 7

Isabela Island

Dnes  vás čeká výlet s procházkou na štítovitou sopku s kalderou na vrcholu - Sierra Negra Volcano. Odpoledne si užijete vodní výlet na Las Tintoreras, kam doplujete lodí a budete moci šnorchlovat a pozorovat mořské leguány,  tučňáky, kraba světlonohého a mnoho dalšího. Nocleh na ostrově Isabela.
Hotel, snídaně, oběd
den 8

Isabela Island /Baltra Island / Quito

Po snídani transfer lodí zpět na ostrov Santa Cruz a dále na ostrov Baltra na letiště, odlet do Quita. Transfer z letiště do hotelu a nocleh.
Hotel, snídaně
den 9

Quito

Po snídani transfer na letiště a dle letového řádu odlet do ČR.
Snídaně
den 10

Přílet.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 85 770 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Ekvádor
Termín termín dle vlastního výběru (uveďte do poznámky)
Další termíny
Délka 10 dní / 7 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel**+
Strava Snídaně
Kód AA-415763
Cena za osobu od 85 770 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Ekvádor, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Radek Maděra

+420 739 314 500

rmadera@arcadia-air.com

Galapágy - nedotčená příroda želvích ostrovů

85 770 Kč

Komfortně: Rio de Janeiro s návštěvou vodopádů Iguacu a relaxem v Salvador de Bahia

02 Rio de Janeiro
81 270 Kč

Historické skvosty a přírodní krásy Kolumbie s NP Tayrona

102 340 Kč

Rio de Janeiro i největší mokřady světa

16
86 170 Kč