Tradiční Peking v luxusním kabátě *****

02. 04. 2018
29 960 Kč

Skupinový zájezd s průvodcem, mezinárodní skupinka, již od 2 osob.

Ubytování

Peking: Beijing International Hotel 5*
Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Strava

6x snídaně | 3x oběd

Navštívená místa

 • Peking
  Peking
  Peking
  Peking, hlavní město Číny je politickým a kulturním centrem a druhým největším městem v zemi. Metropole vzdálená od moře dvě hodiny cesty je obklopena horami a obývá ji až 12 milionů Číňanů, čímž se řadí k nejosídlenějším městům světa. Peking je známý hlavně svým spojením s dávnými císaři a dynastiemi. Na každém kroku nalezneme unikátní památky a odkazy na slavnou historii. Nejnavštěvovanější památkou je Zakázané město. Jedná se o rozsáhlý palácový komplex, který po staletí obývali vládci dynastií Ming a Čching. Název odkazuje k historii paláce, který sloužil pouze císaři, jeho rodině, hodnostářům a služebnictvu. Obyčejní lidé se dovnitř nikdy nepodívali, a služebnictvo, které bylo důkladně vybíráno a jednou se dostalo dovnitř, se již nikdy nepodívalo ven. Budovy jsou jedinečnou ukázkou tradiční čínské architektury a symboliky, v Zakázaném městě nalezneme 9 999 místností, neboť číslo 9 bylo pro Číňany magické. Všechny budovy zde také mají typickou žlutou barvu, barvu císařské rodiny, s výjimkou knihovny s červenou střechou, která ji má chránit před požárem. Zakázané město je velmi dobře zachovalé, obklopuje ho vysoká červená zeď a také vodní příkop. Mezi nejvýznamnější budovy patří červená Brána nebeského klidu, hlavní vchod do Zakázaného města se známým portrétem Mao Ce-tunga a Síň nejvyšší harmonie, nejvyšší budova uvnitř komplexu, kterou nesmělo nic převyšovat. V centru hned vedle Zakázaného města se rozprostírá Náměstí Nebeského klidu, největší náměstí na světě, které dokáže pojmout až milion lidí. Právě zde se konaly velké akce, proslovy, ale i demonstrace. Na náměstí naleznete takové památky jako historickou budovu parlamentu, Velkou síň, Mauzoleum předsedy Maa a Muzeum čínských dějin. V centru se nachází další pekingský symbol, Chrám Nebes, jež je komplexem chrámů zasvěcených taoistickému náboženství. V Pekingu kromě toho nalezneme nespočet dalších nádherných a jedinečných budov, chrámů, síní, komplexů a parků s tradičním čínskou architekturou. Památky jsou právem zapsány do seznamu památek UNESCO. V Pekingu se historické budovy začínají čím dál více mísit s těmi moderním. Stavitelský boom moderních budov nastal před konáním letních olympijských her v Pekingu roku 2008. I samotný sportovní komplex připomínající ptačí hnízdo je jedinečným architektonickým skvostem. Za návštěvu stojí také slavná Pekingská ZOO, která je domovem pand velkých.
 • Velká čínská zeď
  Velká čínská zeď
  Velká čínská zeď
  Velká čínská zeď je nejen symbolem Číny a jednou z nejnavštěvovanějších památek v zemi, ale i nejrozsáhlejší a největší stavbou na světě postavenou lidskou rukou. Táhne se od východu k západu, v nedávných letech se našly nové zbytky zdi a nyní je tudíž dlouhá asi 8 860 km. Se stavbou zdi, která měla původně obrannou funkci, se začalo okolo roku 500 př. n. l., přičemž její stavba trvala tisíce let. Nejznámější části zdi byly vybudovány za vlády dynastie Ming. Na stavbě tohoto monumentálního díla se podílely tisíce lidí, stavitelé, vojáci, ale i vězni a váleční zajatci. Nespočet z nich při práci v náročném terénu a za nelidských podmínek zemřelo. Velká čínská zeď sloužila nejen jako brána, ale i jako dopravní spoj pro vojáky, nejvíce ovšem plnila obrannou funkci před nájezdnými kmeny. Říkalo se o ní, že je nedobytná, ale i přes toto tvrzení se přes zeď dostali mongolští nájezdníci v čele s Čingischánem. 25 000 strážních věží, které podle všeho byly postaveny jako první a pospojovány touto zdí, tvořilo zázemí pro vojáky. O Velké čínské zdi se mluví jako o hřbetu draka a není se čemu divit, zeď prochází lesy, nížinami, pouštěmi, vede i po hřebenech hor a při pohledu shora opravdu připomíná vlnící se hřbet zvířete. V dnešní době je větší část zdi ve špatném stavu. Turistům je zpřístupněno pouze 80 km této národní památky. Nejnavštěvovanějšími částmi jsou ty nejblíže hlavnímu městu, ale také vzdálenější část nazvaná Badaling, která je po rekonstrukci ve velmi dobrém stavu. Ročně ji navštíví miliony turistů, ovšem pro krásnější zážitek je lepší navštívit i jiná místa a vychutnat si tuto unikátní stavbu bez davů turistů.

Cena zahrnuje

 • mezinárodní letenka Praha (Vídeň) – Peking - Praha (Vídeň) včetně všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • ubytování v 5* hotelu v Pekingu se snídaní
 • stravování dle itineráře
 • program uvedený v itineráři
 • všechny vstupy dle itineráře
 • transfery dle itineráře
 • anglicky hovořícího průvodce
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění do Asie (na požadavek zajistíme)
 • vízum do Číny, cena 60 EUR / 1 vstup (na požadavek zajistíme za poplatek 1.000,-Kč)
 • nápoje a strava neuvedená v itineráři
 • příplatek za velikonoční a vánoční období
 • spropitné a osobní výdaje
 • fakultativní aktivity

Program zájezdu

den 1

Odlet do Pekingu.
den 2

Peking

Přílet do Pekingu, kde se na letišti setkáte s řidičem, který vás doprovodí do vašeho hotelu. Zbytek dne volno na odpočinek po cestě a vlastní aktivity. Nocleh v hotelu.
Hotel.
den 3

Peking

Po snídani se během dne vydáte poznávat některé z dominant celého Pekingu. Navštívíte náměstí Nebeského klidu, které je třetím největším náměstím na světě a dokáže pojmout až milion lidí. Prohlédnete si Zakázané město, rozsáhlý palácový komplex obehnaný typickou červenou zdí. Zakázané město je velmi dobře zachovalé a návštěvníci dodnes mohou obdivovat jeho tradiční čínskou architekturu. Čeká na vás také prohlídka Letního paláce nacházejícího se v kouzelné krajině u jezera na předměstí Pekingu. Po programu budete dopraveni zpět do Vašeho hotelu. Nocleh. (Fakultativně je možné večer navštívit tradiční představení Kung Fu včetně večeře, během které se bude podávat vyhlášená pekingská kachna, cenu této fakultativní aktivity naleznete níže v příplatcích)
Hotel, snídaně, oběd.
den 4

Peking

Jako návštěvníci Pekingu rozhodně nesmíte vynechat jeho neoddiskutovatelnou dominantu a zároveň dominantu celé Číny – Velkou čínskou zeď. Budete mít příležitost navštívit úsek Badaling a užít si majestátnost této jedinečné stavby. Dále se po cestě zastavíte v dílně, kde se zpracovávají tradiční nefritové kameny. Poslední zastávky budou u „ptačího hnízda“ a „vodní kostky“, tedy ohromných národních stadionů, kde budete mít možnost se vyfotit. Později návrat do hotelu, nocleh.
Hotel, snídaně, oběd.
den 5

Peking

Dnes budete mít příležitost seznámit se s Chrámem Nebes, komplexem chrámů zasvěcených taoistickému náboženství.  Návštěvníci zde mohou obdivovat Síň modliteb za dobrou úrodu nebo známý Oltář nebes, budete moci pozorovat, jak zde místní lidé praktikují nejrůznější cvičení, včetně tradičního čínského Tai Chi. Později vyrazíte na návštěvu do Perlové továrny a jako třešnička na dortu bude projížďka rikšou tradičním pekingským hutongem s návštěvou u místních obyvatel. Každý z Hutongů nese své vlastní jméno a váže se k němu určitá historická událost. Počet tradičních Hutongů bohužel od poloviny 20. staletí stále klesá z důvodu uvolňování míst pro výstavbu moderních pekingských budov, vy však budete mít ještě příležitost tato místa navštívit, než upadnou v zapomnění. Později návrat do hotelu, nocleh.
Hotel, snídaně, oběd.
den 6

Peking

Po snídani volno na vlastní aktivity, prohlídku dalších míst Pekingu dle vašich preferencí či odpočinek a užívání si místní atmosféry.
Hotel, snídaně.
den 7

Peking

Po snídani volno na vlastní aktivity, prohlídku dalších míst Pekingu dle vašich preferencí či odpočinek a užívání si místní atmosféry.
Hotel, snídaně.
den 8

Peking

Po snídani volno do transferu na letiště k vašemu odletu zpět domů.
Snídaně.
den 9

Přílet.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 29 960 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem
Fakultativní program v Pekingu 1 790 Kč 0 Kč
ARCADIA GOLD cestovní pojištění 351 Kč 0 Kč

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Čína
Termín 2.4. - 10.4.2018
Další termíny
Délka 9 dní / 6 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel*****
Strava Snídaně
Kód AA-415742
Cena za osobu 29 960 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Čína, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Petra Marečková

+420 739 314 500

pmareckova@arcadia-air.com

Staré čínské dynastie a Terakotová armáda s ČESKÝM průvodcem

Great Wall III
Na vyžádání

Objevování měst v Číně

1. Šanghaj
46 100 Kč

To nejlepší z Pekingu i Šanghaje na úrovni

41 790 Kč

Privátně za krásami Pekingu

2. Peking - Zakázané město
32 260 Kč

Skvosty Pekingu, Velká čínská zeď i Terakotová armáda

2. Peking - Zakázané město
41 980 Kč

Velká cesta Čínou a návštěva Hliněné armády

1. Velká čínská zeď
51 100 Kč