Skvosty Pekingu, Velká čínská zeď i Terakotová armáda ****

2. Peking - Zakázané město
22. 10. 2018
41 980 Kč

Privátní zájezd s osobním průvodcem CK již od 2 osob.

Ubytování

Peking: Quianmen Jianguo Hotel 4* | Xían: Sunda Gentleman Intl. Hotel 4* | Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Strava

6x snídaně | 5x oběd

Navštívená místa

 • Peking
  Peking
  Peking
  Peking, hlavní město Číny je politickým a kulturním centrem a druhým největším městem v zemi. Metropole vzdálená od moře dvě hodiny cesty je obklopena horami a obývá ji až 12 milionů Číňanů, čímž se řadí k nejosídlenějším městům světa. Peking je známý hlavně svým spojením s dávnými císaři a dynastiemi. Na každém kroku nalezneme unikátní památky a odkazy na slavnou historii. Nejnavštěvovanější památkou je Zakázané město. Jedná se o rozsáhlý palácový komplex, který po staletí obývali vládci dynastií Ming a Čching. Název odkazuje k historii paláce, který sloužil pouze císaři, jeho rodině, hodnostářům a služebnictvu. Obyčejní lidé se dovnitř nikdy nepodívali, a služebnictvo, které bylo důkladně vybíráno a jednou se dostalo dovnitř, se již nikdy nepodívalo ven. Budovy jsou jedinečnou ukázkou tradiční čínské architektury a symboliky, v Zakázaném městě nalezneme 9 999 místností, neboť číslo 9 bylo pro Číňany magické. Všechny budovy zde také mají typickou žlutou barvu, barvu císařské rodiny, s výjimkou knihovny s červenou střechou, která ji má chránit před požárem. Zakázané město je velmi dobře zachovalé, obklopuje ho vysoká červená zeď a také vodní příkop. Mezi nejvýznamnější budovy patří červená Brána nebeského klidu, hlavní vchod do Zakázaného města se známým portrétem Mao Ce-tunga a Síň nejvyšší harmonie, nejvyšší budova uvnitř komplexu, kterou nesmělo nic převyšovat. V centru hned vedle Zakázaného města se rozprostírá Náměstí Nebeského klidu, největší náměstí na světě, které dokáže pojmout až milion lidí. Právě zde se konaly velké akce, proslovy, ale i demonstrace. Na náměstí naleznete takové památky jako historickou budovu parlamentu, Velkou síň, Mauzoleum předsedy Maa a Muzeum čínských dějin. V centru se nachází další pekingský symbol, Chrám Nebes, jež je komplexem chrámů zasvěcených taoistickému náboženství. V Pekingu kromě toho nalezneme nespočet dalších nádherných a jedinečných budov, chrámů, síní, komplexů a parků s tradičním čínskou architekturou. Památky jsou právem zapsány do seznamu památek UNESCO. V Pekingu se historické budovy začínají čím dál více mísit s těmi moderním. Stavitelský boom moderních budov nastal před konáním letních olympijských her v Pekingu roku 2008. I samotný sportovní komplex připomínající ptačí hnízdo je jedinečným architektonickým skvostem. Za návštěvu stojí také slavná Pekingská ZOO, která je domovem pand velkých.
 • Terakotová armáda
  Terakotová armáda
  Terakotová armáda
  Terakotová armáda neboli Mauzoleum císaře Čchin Š-Chuang-ti se nachází poblíž města Xi´an a je největším mauzoleem na světě. Vládce dynastie Čching, který sjednotil Čínu, si liboval v ohromujících a majestátních stavbách. Kromě Velké Čínské zdi si nechal postavit největší hrobku, jakou kdy svět viděl. Asi 700 000 lidí, převážně otroků stavělo po 38 let tuto unikátní stavbu. Nejúchvatnější částí je právě terakotová armáda. Jde o 8 000 válečníků, kteří měli za svého vládce bojovat v posmrtném životě. Válečníci mají všichni stejná těla, každý má ovšem jiný obličej, který byl vyroben pomocí kovových nástrojů. Tato jedinečná hrobka byla přitom nalezena náhodou a to roku 1974 místními farmáři, kteří narazili na zbytky starodávných předmětů při výkopu studny. Archeologové následně odkryli nejen tisíce terakotových vojáků, ale i 6000 koní, 125 dřevěných povozů a zachovalé bronzové zbraně. Sochy z pálené hlíny byly původně barevné, ovšem po odkrytí při styku se slunečním světlem zoxidovali a barva rychle vymizela. Terakotová armáda stála na stráži u pyramidy, kde se nacházel hrob císaře. Unikátní stavba je dnes na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO a je pokládána za osmý div světa.
 • Velká čínská zeď
  Velká čínská zeď
  Velká čínská zeď
  Velká čínská zeď je nejen symbolem Číny a jednou z nejnavštěvovanějších památek v zemi, ale i nejrozsáhlejší a největší stavbou na světě postavenou lidskou rukou. Táhne se od východu k západu, v nedávných letech se našly nové zbytky zdi a nyní je tudíž dlouhá asi 8 860 km. Se stavbou zdi, která měla původně obrannou funkci, se začalo okolo roku 500 př. n. l., přičemž její stavba trvala tisíce let. Nejznámější části zdi byly vybudovány za vlády dynastie Ming. Na stavbě tohoto monumentálního díla se podílely tisíce lidí, stavitelé, vojáci, ale i vězni a váleční zajatci. Nespočet z nich při práci v náročném terénu a za nelidských podmínek zemřelo. Velká čínská zeď sloužila nejen jako brána, ale i jako dopravní spoj pro vojáky, nejvíce ovšem plnila obrannou funkci před nájezdnými kmeny. Říkalo se o ní, že je nedobytná, ale i přes toto tvrzení se přes zeď dostali mongolští nájezdníci v čele s Čingischánem. 25 000 strážních věží, které podle všeho byly postaveny jako první a pospojovány touto zdí, tvořilo zázemí pro vojáky. O Velké čínské zdi se mluví jako o hřbetu draka a není se čemu divit, zeď prochází lesy, nížinami, pouštěmi, vede i po hřebenech hor a při pohledu shora opravdu připomíná vlnící se hřbet zvířete. V dnešní době je větší část zdi ve špatném stavu. Turistům je zpřístupněno pouze 80 km této národní památky. Nejnavštěvovanějšími částmi jsou ty nejblíže hlavnímu městu, ale také vzdálenější část nazvaná Badaling, která je po rekonstrukci ve velmi dobrém stavu. Ročně ji navštíví miliony turistů, ovšem pro krásnější zážitek je lepší navštívit i jiná místa a vychutnat si tuto unikátní stavbu bez davů turistů.

Cena zahrnuje

 • letenka Praha (Vídeň) – Peking – Praha (Vídeň) včetně všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • ubytování ve 4* hotelu se snídaní
 • čínské obědy ve vybraných a prověřených místních restaurací
 • program uvedený v itineráři
 • transfery dle itineráře
 • všechny vstupy dle itineráře
 • služby anglicky hovořícího průvodce
 • jízdenka Peking – Xi´an – Peking
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění do Číny (na požadavek zajistíme)
 • vízum do Číny, cena 60 EUR / 1 vstup (na požadavek zajistíme za poplatek 1.000,-Kč)
 • nápoje a strava neuvedená v itineráři
 • příplatek za velikonoční a vánoční období
 • spropitné, osobní výdaje a fakultativní aktivity

Program zájezdu

den 1 Odlet do Pekingu.
den 2 Peking:
Přílet do Pekingu, kde se na letišti setkáte s průvodcem naší CK, který vás doprovodí do vašeho hotelu. Odpoledne se vydáte na prohlídku jednoho ze symbolů města, Chrámu Nebes. Chrám je komplexem chrámů zasvěcených taoistickému náboženství a návštěvníci zde mohou obdivovat Síň modliteb za dobrou úrodu nebo Oltář nebes. Po prohlídce návrat do hotelu, nocleh.
Hotel, oběd.
den 3 Peking:
Po snídani celodenní prohlídka symbolu Číny Velké čínské zdi. Velká čínská zeď, jejíž nejznámnější části byly vybudovány za dynastie Ming je nejnavštěvovanější památkou v zemi. K večeru návrat do Pekingu. Při zpáteční cestě návštěva Císařské hrobky dynastie Ming. Návrat do hotelu, nocleh.
Hotel, snídaně, oběd.
den 4 Peking / Xi´an:
Po snídani se vydáte do centra Pekingu, kde si prohlédnete ty nejkrásnější památky. Navštívíte náměstí Nebeského klidu, které je třetím největším náměstím na světě a dokáže pojmout až milion lidí. Prohlédnete si Zakázané město, rozsáhlý palácový komplex obehnaný typickou červenou zdí. Zakázané město je velmi dobře zachovalé a návštěvníci dodnes mohou obdivovat tradiční čínskou architekturu. Odpoledne Vás čeká prohlídka Letního paláce nacházející se v kouzelné krajině u jezera na předměstí Pekingu. Večer přejezd lehátkovým vlakem do města Xi’an (Si-an). Nocleh v lehátkovém vlaku.
Vlak, snídaně, oběd.
den 5 Xi´an:
Ranní příjezd do Xi´an, transfer do hotelu. Po snídani návštěva pagody Velké divoké husy ze 7. století. Cihlová pagoda byla několikrát přestavována a dodnes jsou zde uloženy vzácné sošky Buddhy z Indie. Nocleh v hotelu.
Hotel, snídaně, oběd.
den 6 Xi´an / Peking:
Po snídani se můžete těšit na návštěvu Terakotové armády.  Unikátní mauzoleum je největší na světě a právem je zapsáno na seznamu památek UNESCO. Prohlédnete si 8000 soch válečníků s koňmi a dřevěnými povozy. Večer přejezd lehátkovým vozem z Xi´an do Pekingu. Nocleh v lehátkovém vlaku.
Vlak, snídaně, oběd.

den 7 Peking:
Po příjezdu do Pekingu transfer do Vašeho hotelu, snídaně.  Poté individuální volno na Vaše aktivity, nocleh v hotelu.
Hotel, snídaně.
den 8 Peking:
Snídaně v hotelu. Dopoledne individuální volno na Vaše vlastní aktivity. Odpoledne privátní transfer na letiště k Vašemu letu domů.

Snídaně.

den 9 Přílet.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 41 980 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Čína
Termín 22.10. - 30.10.2018
Další termíny
Délka 9 dní / 6 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel****
Strava Polopenze
Kód AA-91350
Cena za osobu 41 980 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Čína, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Petra Marečková

+420 739 314 500

pmareckova@arcadia-air.com

Dominanty Říše středu i jedinečný Guilin

66 130 Kč

To nejlepší z Pekingu i Šanghaje na úrovni

41 790 Kč

Bohaté poznání klenotů Říše středu

54 900 Kč

Objevování měst v Číně

1. Šanghaj
46 100 Kč

Skvosty Pekingu, Velká čínská zeď i Terakotová armáda

2. Peking - Zakázané město
Na vyžádání

Rajské ostrovy Gili a poznávání Bali

44 370 Kč