Privátně za krásami Pekingu ***

2. Peking - Zakázané město
24. 06. 2019
31 780 Kč

Privátní zájezd s osobním průvodcem CK již od 2 osob.

Ubytování

3* hotel | Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Strava

4x snídaně | 2x oběd

Navštívená místa

 • Peking
  Peking
  Peking
  Peking, hlavní město Číny je politickým a kulturním centrem a druhým největším městem v zemi. Metropole vzdálená od moře dvě hodiny cesty je obklopena horami a obývá ji až 12 milionů Číňanů, čímž se řadí k nejosídlenějším městům světa. Peking je známý hlavně svým spojením s dávnými císaři a dynastiemi. Na každém kroku nalezneme unikátní památky a odkazy na slavnou historii. Nejnavštěvovanější památkou je Zakázané město. Jedná se o rozsáhlý palácový komplex, který po staletí obývali vládci dynastií Ming a Čching. Název odkazuje k historii paláce, který sloužil pouze císaři, jeho rodině, hodnostářům a služebnictvu. Obyčejní lidé se dovnitř nikdy nepodívali, a služebnictvo, které bylo důkladně vybíráno a jednou se dostalo dovnitř, se již nikdy nepodívalo ven. Budovy jsou jedinečnou ukázkou tradiční čínské architektury a symboliky, v Zakázaném městě nalezneme 9 999 místností, neboť číslo 9 bylo pro Číňany magické. Všechny budovy zde také mají typickou žlutou barvu, barvu císařské rodiny, s výjimkou knihovny s červenou střechou, která ji má chránit před požárem. Zakázané město je velmi dobře zachovalé, obklopuje ho vysoká červená zeď a také vodní příkop. Mezi nejvýznamnější budovy patří červená Brána nebeského klidu, hlavní vchod do Zakázaného města se známým portrétem Mao Ce-tunga a Síň nejvyšší harmonie, nejvyšší budova uvnitř komplexu, kterou nesmělo nic převyšovat. V centru hned vedle Zakázaného města se rozprostírá Náměstí Nebeského klidu, největší náměstí na světě, které dokáže pojmout až milion lidí. Právě zde se konaly velké akce, proslovy, ale i demonstrace. Na náměstí naleznete takové památky jako historickou budovu parlamentu, Velkou síň, Mauzoleum předsedy Maa a Muzeum čínských dějin. V centru se nachází další pekingský symbol, Chrám Nebes, jež je komplexem chrámů zasvěcených taoistickému náboženství. V Pekingu kromě toho nalezneme nespočet dalších nádherných a jedinečných budov, chrámů, síní, komplexů a parků s tradičním čínskou architekturou. Památky jsou právem zapsány do seznamu památek UNESCO. V Pekingu se historické budovy začínají čím dál více mísit s těmi moderním. Stavitelský boom moderních budov nastal před konáním letních olympijských her v Pekingu roku 2008. I samotný sportovní komplex připomínající ptačí hnízdo je jedinečným architektonickým skvostem. Za návštěvu stojí také slavná Pekingská ZOO, která je domovem pand velkých.

Cena zahrnuje

 • letenka Praha (Vídeň) – Peking – Praha (Vídeň) včetně všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • ubytování ve 3* hotelu v Pekingu se snídaní
 • 2 čínské obědy ve vybraných a prověřených místních restaurací dle itineráře
 • program uvedený v itineráři
 • všechny vstupy dle itineráře
 • transfery dle itineráře
 • anglicky hovořící průvodce
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění do Asie (na požadavek zajistíme)
 • vízum do Číny, cena 60 EUR / 1 vstup (na požadavek zajistíme za poplatek 1.000,-Kč)
 • nápoje a strava neuvedená v itineráři
 • příplatek za velikonoční a vánoční období a místní státní svátky
 • spropitné a osobní výdaje
 • fakultativní aktivity

Program zájezdu

den 1 Odlet do Pekingu.
den 2 Peking:
Přílet do Pekingu, kde se na letišti setkáte s průvodcem naší CK, který vás doprovodí do vašeho hotelu. Odpoledne prohlídka Chrámu Nebes, komplexu chrámů zasvěcených taoistickému náboženství.  Návštěvníci zde mohou obdivovat Síň modliteb za dobrou úrodu nebo Oltář nebes. Návrat do hotelu, nocleh.
Hotel.
den 3 Peking:
Po snídani celodenní prohlídka symbolu Číny Velké čínské zdi. Velká čínská zeď, jejíž nejznámnější části byly vybudovány za dynastie Ming, je nejnavštěvovanější památkou v zemi. K večeru návrat do Pekingu. Při zpáteční cestě návštěva Císařské hrobky dynastie Ming a Olympijské vesnice v Pekingu. Návrat do hotelu, nocleh.
Hotel, snídaně, oběd.
den 4 Peking:
Po snídani se vydáte do centra Pekingu, kde si prohlédnete ty nejkrásnější památky. Navštívíte náměstí Nebeského klidu, které je třetím největším náměstím na světě a dokáže pojmout až milion lidí. Prohlédnete si Zakázané město, rozsáhlý palácový komplex obehnaný typickou červenou zdí. Zakázané město je velmi dobře zachovalé a návštěvníci dodnes mohou obdivovat tradiční čínskou architekturu. Odpoledne Vás čeká prohlídka Letního paláce nacházející se v kouzelné krajině u jezera na předměstí Pekingu. Právě zde si užijete jízdu lodičkou po jezeře Kunming.  Návrat do hotelu, nocleh. 
Hotel, snídaně, oběd.
den 5 Peking:
Čeká Vás volný den na Vaše aktivity. Využít ho můžete například k návštěvě tradičních Hutongů a jejich typických úzkých uliček a alejí, řemeslných obchůdků, restaurací apod. Každý z Hutongů nese své vlastní jméno a váže se k němu určitá historická událost. Počet tradičních Hutongů bohužel od poloviny 20. staletí stále klesá z důvodu uvolňování míst pro výstavbu moderních pekingských budov, Vy však budete mít ještě příležitost tato místa navštívit, než upadnou v zapomnění.
Hotel, snídaně.
den 6 Peking:
Po snídani individuální volno až do transferu na letiště. Odlet domů.
Hotel, snídaně.
den 7 Přílet.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 31 780 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Čína
Termín 24.6. - 30.6.2019
Další termíny
Délka 7 dní / 4 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel***
Strava Snídaně
Kód AA-92001
Cena za osobu 31 780 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Čína, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Miroslav Ľudma

+420 603 107 751

mludma@arcadia-air.com

Bohaté poznání klenotů Říše středu

48 100 Kč

Objevování měst v Číně

1. Šanghaj
46 200 Kč

Skvosty Pekingu, Velká čínská zeď i Terakotová armáda

2. Peking - Zakázané město
Na vyžádání

Komfortní poznání Kambodži s vlastním průvodcem

45 030 Kč

Velká cesta Indií s návštěvou sultánových paláců a pouštních dun Jaisalmeru

42 570 Kč

Pláž, tradice, duny a súk s živým dobytkem

Shangri-La
56 520 Kč