Objevování měst v Číně ****

1. Šanghaj
22. 10. 2018
46 100 Kč

Privátní zájezd s osobním průvodcem CK již od 2 osob.

Ubytování

Peking: Quianmen Jianguo Hotel 4* | Šanghaj: Zhongxiang Hotel 4* | Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Strava

5x snídaně | 6x oběd

Navštívená místa

 • Peking
  Peking
  Peking
  Peking, hlavní město Číny je politickým a kulturním centrem a druhým největším městem v zemi. Metropole vzdálená od moře dvě hodiny cesty je obklopena horami a obývá ji až 12 milionů Číňanů, čímž se řadí k nejosídlenějším městům světa. Peking je známý hlavně svým spojením s dávnými císaři a dynastiemi. Na každém kroku nalezneme unikátní památky a odkazy na slavnou historii. Nejnavštěvovanější památkou je Zakázané město. Jedná se o rozsáhlý palácový komplex, který po staletí obývali vládci dynastií Ming a Čching. Název odkazuje k historii paláce, který sloužil pouze císaři, jeho rodině, hodnostářům a služebnictvu. Obyčejní lidé se dovnitř nikdy nepodívali, a služebnictvo, které bylo důkladně vybíráno a jednou se dostalo dovnitř, se již nikdy nepodívalo ven. Budovy jsou jedinečnou ukázkou tradiční čínské architektury a symboliky, v Zakázaném městě nalezneme 9 999 místností, neboť číslo 9 bylo pro Číňany magické. Všechny budovy zde také mají typickou žlutou barvu, barvu císařské rodiny, s výjimkou knihovny s červenou střechou, která ji má chránit před požárem. Zakázané město je velmi dobře zachovalé, obklopuje ho vysoká červená zeď a také vodní příkop. Mezi nejvýznamnější budovy patří červená Brána nebeského klidu, hlavní vchod do Zakázaného města se známým portrétem Mao Ce-tunga a Síň nejvyšší harmonie, nejvyšší budova uvnitř komplexu, kterou nesmělo nic převyšovat. V centru hned vedle Zakázaného města se rozprostírá Náměstí Nebeského klidu, největší náměstí na světě, které dokáže pojmout až milion lidí. Právě zde se konaly velké akce, proslovy, ale i demonstrace. Na náměstí naleznete takové památky jako historickou budovu parlamentu, Velkou síň, Mauzoleum předsedy Maa a Muzeum čínských dějin. V centru se nachází další pekingský symbol, Chrám Nebes, jež je komplexem chrámů zasvěcených taoistickému náboženství. V Pekingu kromě toho nalezneme nespočet dalších nádherných a jedinečných budov, chrámů, síní, komplexů a parků s tradičním čínskou architekturou. Památky jsou právem zapsány do seznamu památek UNESCO. V Pekingu se historické budovy začínají čím dál více mísit s těmi moderním. Stavitelský boom moderních budov nastal před konáním letních olympijských her v Pekingu roku 2008. I samotný sportovní komplex připomínající ptačí hnízdo je jedinečným architektonickým skvostem. Za návštěvu stojí také slavná Pekingská ZOO, která je domovem pand velkých.
 • Šanghaj
  Šanghaj
  Šanghaj
  Dřívější rybářská vesnička se v průběhu staletí proměnila ve světovou metropoli a také největší město Číny. Šanghaj to je především moderní, rušné velkoměsto, plné vysokých mrakodrapů, a západního stylu života. Přitom dlouho dobu platila za obyčejné čínské město. Až v 19. století připadla Britům a s příchodem obchodu začal její raketový vzestup. Dnes se chlubí štíhlými lesklými mrakodrapy na slavné promenádě Bud včetně 468 metrů vysokého úchvatného mrakodrapu s názvem Perla Orientu nebo mrakodrapu Shanghai Tower, který je nejvyšší budovou v Číně. Šanghaj je supermoderním městem a kromě mrakodrapů tomu nasvědčuje také dopravní spojení ve městě. Kromě toho, že se v Šanghaji nachází největší přístav na světě, zde pro přepravu můžete využít nejdelší metro na světě, které disponuje 12 linkami a neuvěřitelnými 303 zastávkami. Využít lze také nejrychlejší magnetický vlak na světě spojující centrum města s letištěm a dosahující rychlosti až 400 km/h. Kromě finančních a administrativních budov však lze v Šanghaji nalézt také několik historických památek. Vyhlášené je Šanghajské muzeum, ukrývající exponáty nevyčíslitelné hodnoty, bronzové předměty, sochy, keramiku, porcelán, ale i umělecká díla a historický nábytek. Milovníci historie by si neměli nechat ujít návštěvu starého města s typickou čínskou atmosférou, stejně jako „Zahradu Potěšení“ Yuyuan nejkrásnější zahradu ve městě s bývalým Konfuciovým chrámem. Šanghaj to je město mnoha kontrastů, mísí se tu supermoderní budovy s těmi historickými, čínský tradiční styl se stylem ze západu a rušný život místních obyvatel s klidem v parcích a na promenádách, finanční a obchodní centra s tradicí čínských řemesel.

Cena zahrnuje

 • letenka Praha (Vídeň) – Peking / Šanghaj – Praha (Vídeň) vč. všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • ubytování ve 4* hotelu se snídaní
 • čínské obědy ve vybraných a prověřených místních restaurací
 • program dle itineráře
 • všechny vstupy dle itineráře
 • transfery dle itineráře
 • služby anglicky hovořícího průvodce
 • vlaková jízdenka Peking – Šanghaj
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění (na požadavek zajistíme)
 • vízum do Číny, cena 60 EUR/ 1 vstup (na požadavek zajistíme za poplatek 1.000,-Kč)
 • nápoje a strava neuvedená v itineráři
 • příplatek za velikonoční a vánoční období
 • spropitné, osobní výdaje a fakultativní aktivity

Program zájezdu

den 1 Odlet do Pekingu.
den 2 Peking:
Přílet do Pekingu, kde se na letišti setkáte s průvodcem naší CK, který vás doprovodí do vašeho hotelu. Odpoledne prohlídka Chrámu Nebes, který je komplexem chrámů zasvěcených taoistickému náboženství.  Návštěvníci zde mohou obdivovat Síň modliteb za dobrou úrodu nebo Oltář nebes. Návrat do hotelu, nocleh.
Hotel, oběd.
den 3 Peking:
Po snídani celodenní prohlídka symbolu Číny Velké čínské zdi. Velká čínská zeď, jejíž nejznámnější části byly vybudovány za dynastie Ming je nejnavštěvovanější památkou v zemi. K večeru návrat do Pekingu. Při zpáteční cestě návštěva Císařské hrobky dynastie Ming. Návrat do hotelu, nocleh.
Hotel, snídaně, oběd.
den 4 Peking / Šanghaj:
Po snídani se vydáte do centra Pekingu, kde si prohlédnete ty nejkrásnější památky. Navštívíte náměstí Nebeského klidu, které je třetím největším náměstím na světě a dokáže pojmout až milion lidí. Prohlédnete si Zakázané město, rozsáhlý palácový komplex obehnaný typickou červenou zdí. Zakázané město je velmi dobře zachovalé a návštěvníci dodnes mohou obdivovat tradiční čínskou architekturu. Odpoledne Vás čeká prohlídka Letního paláce nacházející se v kouzelné krajině u jezera na předměstí Pekingu. Večer přejezd lehátkovým vlakem do Šanghaje. Nocleh v lehátkovém vlaku.
Vlak, snídaně, oběd.
den 5 Šanghaj:
Z nádraží transfer do Vašeho hotelu. Odpoledne návštěva starého města s typickou čínskou zahradní architekturou Yu.
Hotel, oběd.
den 6 Šanghaj:
Po snídani návštěva chrámu Jade Buddha, který se pyšní dvěma vzácnými nefritovými sochami Buddhy.  Odpoledne strávíte ve čtvrti Xintiandi, jenž je známá svými zábavními podniky a nákupními možnostmi.  Návrat do hotelu, nocleh.
Hotel, snídaně, oběd.
den 7 Šanghaj / Suzhou:
Transfer místním autobusem do města Suzhou a celodenní prohlídka města Suzhou, které je proslavené hlavně svými vodními stavbami a vodními kanály. Suzhou je někdy nazýváno městem hedvábí a zahrad. Nocleh v hotelu.
Hotel, snídaně, oběd.
den 8 Šanghaj:
Snídaně v hotelu. Dopoledne individuální volno na Vaše vlastní aktivity. Dle času odletu privátní transfer na letiště k Vašemu letu domů.

Snídaně.

den 9 Přílet.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 46 100 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Čína
Termín 22.10. - 30.10.2018
Další termíny
Délka 9 dní / 6 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel****
Strava Polopenze
Kód AA-91355
Cena za osobu 46 100 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Čína, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Petra Marečková

+420 739 314 500

pmareckova@arcadia-air.com

Dominanty Říše středu i jedinečný Guilin

66 130 Kč

To nejlepší z Pekingu i Šanghaje na úrovni

41 790 Kč

Bohaté poznání klenotů Říše středu

54 900 Kč

Velká cesta Čínou a návštěva Hliněné armády

1. Velká čínská zeď
Na vyžádání

Skvosty Pekingu, Velká čínská zeď i Terakotová armáda

2. Peking - Zakázané město
41 980 Kč

Komfortní poznání Kambodži s vlastním průvodcem

43 670 Kč