Bohaté poznání klenotů Říše středu ****

24. 06. 2019
52 100 Kč

Privátní zájezd s osobním průvodcem CK již od 2 osob.

Ubytování

4* hotely
Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu.

Strava

6x snídaně | 5x oběd

Navštívená místa

 • Peking
  Peking
  Peking
  Peking, hlavní město Číny je politickým a kulturním centrem a druhým největším městem v zemi. Metropole vzdálená od moře dvě hodiny cesty je obklopena horami a obývá ji až 12 milionů Číňanů, čímž se řadí k nejosídlenějším městům světa. Peking je známý hlavně svým spojením s dávnými císaři a dynastiemi. Na každém kroku nalezneme unikátní památky a odkazy na slavnou historii. Nejnavštěvovanější památkou je Zakázané město. Jedná se o rozsáhlý palácový komplex, který po staletí obývali vládci dynastií Ming a Čching. Název odkazuje k historii paláce, který sloužil pouze císaři, jeho rodině, hodnostářům a služebnictvu. Obyčejní lidé se dovnitř nikdy nepodívali, a služebnictvo, které bylo důkladně vybíráno a jednou se dostalo dovnitř, se již nikdy nepodívalo ven. Budovy jsou jedinečnou ukázkou tradiční čínské architektury a symboliky, v Zakázaném městě nalezneme 9 999 místností, neboť číslo 9 bylo pro Číňany magické. Všechny budovy zde také mají typickou žlutou barvu, barvu císařské rodiny, s výjimkou knihovny s červenou střechou, která ji má chránit před požárem. Zakázané město je velmi dobře zachovalé, obklopuje ho vysoká červená zeď a také vodní příkop. Mezi nejvýznamnější budovy patří červená Brána nebeského klidu, hlavní vchod do Zakázaného města se známým portrétem Mao Ce-tunga a Síň nejvyšší harmonie, nejvyšší budova uvnitř komplexu, kterou nesmělo nic převyšovat. V centru hned vedle Zakázaného města se rozprostírá Náměstí Nebeského klidu, největší náměstí na světě, které dokáže pojmout až milion lidí. Právě zde se konaly velké akce, proslovy, ale i demonstrace. Na náměstí naleznete takové památky jako historickou budovu parlamentu, Velkou síň, Mauzoleum předsedy Maa a Muzeum čínských dějin. V centru se nachází další pekingský symbol, Chrám Nebes, jež je komplexem chrámů zasvěcených taoistickému náboženství. V Pekingu kromě toho nalezneme nespočet dalších nádherných a jedinečných budov, chrámů, síní, komplexů a parků s tradičním čínskou architekturou. Památky jsou právem zapsány do seznamu památek UNESCO. V Pekingu se historické budovy začínají čím dál více mísit s těmi moderním. Stavitelský boom moderních budov nastal před konáním letních olympijských her v Pekingu roku 2008. I samotný sportovní komplex připomínající ptačí hnízdo je jedinečným architektonickým skvostem. Za návštěvu stojí také slavná Pekingská ZOO, která je domovem pand velkých.
 • Šanghaj
  Šanghaj
  Šanghaj
  Dřívější rybářská vesnička se v průběhu staletí proměnila ve světovou metropoli a také největší město Číny. Šanghaj to je především moderní, rušné velkoměsto, plné vysokých mrakodrapů, a západního stylu života. Přitom dlouho dobu platila za obyčejné čínské město. Až v 19. století připadla Britům a s příchodem obchodu začal její raketový vzestup. Dnes se chlubí štíhlými lesklými mrakodrapy na slavné promenádě Bud včetně 468 metrů vysokého úchvatného mrakodrapu s názvem Perla Orientu nebo mrakodrapu Shanghai Tower, který je nejvyšší budovou v Číně. Šanghaj je supermoderním městem a kromě mrakodrapů tomu nasvědčuje také dopravní spojení ve městě. Kromě toho, že se v Šanghaji nachází největší přístav na světě, zde pro přepravu můžete využít nejdelší metro na světě, které disponuje 12 linkami a neuvěřitelnými 303 zastávkami. Využít lze také nejrychlejší magnetický vlak na světě spojující centrum města s letištěm a dosahující rychlosti až 400 km/h. Kromě finančních a administrativních budov však lze v Šanghaji nalézt také několik historických památek. Vyhlášené je Šanghajské muzeum, ukrývající exponáty nevyčíslitelné hodnoty, bronzové předměty, sochy, keramiku, porcelán, ale i umělecká díla a historický nábytek. Milovníci historie by si neměli nechat ujít návštěvu starého města s typickou čínskou atmosférou, stejně jako „Zahradu Potěšení“ Yuyuan nejkrásnější zahradu ve městě s bývalým Konfuciovým chrámem. Šanghaj to je město mnoha kontrastů, mísí se tu supermoderní budovy s těmi historickými, čínský tradiční styl se stylem ze západu a rušný život místních obyvatel s klidem v parcích a na promenádách, finanční a obchodní centra s tradicí čínských řemesel.
 • Terakotová armáda
  Terakotová armáda
  Terakotová armáda
  Terakotová armáda neboli Mauzoleum císaře Čchin Š-Chuang-ti se nachází poblíž města Xi´an a je největším mauzoleem na světě. Vládce dynastie Čching, který sjednotil Čínu, si liboval v ohromujících a majestátních stavbách. Kromě Velké Čínské zdi si nechal postavit největší hrobku, jakou kdy svět viděl. Asi 700 000 lidí, převážně otroků stavělo po 38 let tuto unikátní stavbu. Nejúchvatnější částí je právě terakotová armáda. Jde o 8 000 válečníků, kteří měli za svého vládce bojovat v posmrtném životě. Válečníci mají všichni stejná těla, každý má ovšem jiný obličej, který byl vyroben pomocí kovových nástrojů. Tato jedinečná hrobka byla přitom nalezena náhodou a to roku 1974 místními farmáři, kteří narazili na zbytky starodávných předmětů při výkopu studny. Archeologové následně odkryli nejen tisíce terakotových vojáků, ale i 6000 koní, 125 dřevěných povozů a zachovalé bronzové zbraně. Sochy z pálené hlíny byly původně barevné, ovšem po odkrytí při styku se slunečním světlem zoxidovali a barva rychle vymizela. Terakotová armáda stála na stráži u pyramidy, kde se nacházel hrob císaře. Unikátní stavba je dnes na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO a je pokládána za osmý div světa.
 • Velká čínská zeď
  Velká čínská zeď
  Velká čínská zeď
  Velká čínská zeď je nejen symbolem Číny a jednou z nejnavštěvovanějších památek v zemi, ale i nejrozsáhlejší a největší stavbou na světě postavenou lidskou rukou. Táhne se od východu k západu, v nedávných letech se našly nové zbytky zdi a nyní je tudíž dlouhá asi 8 860 km. Se stavbou zdi, která měla původně obrannou funkci, se začalo okolo roku 500 př. n. l., přičemž její stavba trvala tisíce let. Nejznámější části zdi byly vybudovány za vlády dynastie Ming. Na stavbě tohoto monumentálního díla se podílely tisíce lidí, stavitelé, vojáci, ale i vězni a váleční zajatci. Nespočet z nich při práci v náročném terénu a za nelidských podmínek zemřelo. Velká čínská zeď sloužila nejen jako brána, ale i jako dopravní spoj pro vojáky, nejvíce ovšem plnila obrannou funkci před nájezdnými kmeny. Říkalo se o ní, že je nedobytná, ale i přes toto tvrzení se přes zeď dostali mongolští nájezdníci v čele s Čingischánem. 25 000 strážních věží, které podle všeho byly postaveny jako první a pospojovány touto zdí, tvořilo zázemí pro vojáky. O Velké čínské zdi se mluví jako o hřbetu draka a není se čemu divit, zeď prochází lesy, nížinami, pouštěmi, vede i po hřebenech hor a při pohledu shora opravdu připomíná vlnící se hřbet zvířete. V dnešní době je větší část zdi ve špatném stavu. Turistům je zpřístupněno pouze 80 km této národní památky. Nejnavštěvovanějšími částmi jsou ty nejblíže hlavnímu městu, ale také vzdálenější část nazvaná Badaling, která je po rekonstrukci ve velmi dobrém stavu. Ročně ji navštíví miliony turistů, ovšem pro krásnější zážitek je lepší navštívit i jiná místa a vychutnat si tuto unikátní stavbu bez davů turistů.

Cena zahrnuje

 • mezinárodní letenka Praha (Vídeň) – Peking, Šanghaj - Praha (Vídeň) včetně všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • vlaková jízdenka Peking – Xian (soft sleeper ve 4 lůžkovém kupé)
 • letenka pro místní přelet Xian – Šanghaj včetně všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • ubytování v 4* hotelu v Pekingu se snídaní
 • ubytování v 4* hotelu v Xianu se snídaní
 • ubytování v 4+* hotelu v Šanghaji se snídaní
 • stravování dle itineráře
 • program uvedený v itineráři
 • všechny vstupy dle itineráře
 • transfery dle itineráře
 • anglicky hovořící průvodce
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění do Asie (na požadavek zajistíme)
 • vízum do Číny, cena 60 EUR / 1 vstup (na požadavek zajistíme za poplatek 1.000,-Kč)
 • nápoje a strava neuvedená v itineráři
 • příplatek za velikonoční a vánoční období a období místních svátků
 • spropitné a osobní výdaje
 • fakultativní aktivity

Program zájezdu

den 1

Odlet do Pekingu.
den 2

Peking

Přílet do Pekingu, kde se na letišti setkáte s řidičem, který vás doprovodí do vašeho hotelu. Odpoledne prohlídka Chrámu Nebes, komplexu chrámů zasvěcených taoistickému náboženství.  Návštěvníci zde mohou obdivovat Síň modliteb za dobrou úrodu nebo Oltář nebes. Návrat do hotelu, nocleh.
Hotel.
den 3

Peking

Jako návštěvníci Pekingu rozhodně nesmíte vynechat jeho neoddiskutovatelnou dominantu a zároveň dominantu celé Číny – Velkou čínskou zeď. Budete mít příležitost navštívit úsek Badaling a užít si majestátnost této jedinečné stavby. Při zpáteční cestě návštěva Císařské hrobky dynastie Ming a Olympijské vesnice v Pekingu,uvidíte „Ptačí hnízdo“ a „Vodní kostku“, kde budete mít možnost se vyfotit. Později návrat do hotelu, nocleh.
Hotel, snídaně, oběd.
den 4

Peking / Xi´an

Po snídani se během dne vydáte poznávat některé z dominant celého Pekingu. Navštívíte náměstí Nebeského klidu, které je třetím největším náměstím na světě a dokáže pojmout až milion lidí. Prohlédnete si Zakázané město, rozsáhlý palácový komplex obehnaný typickou červenou zdí. Zakázané město je velmi dobře zachovalé a návštěvníci dodnes mohou obdivovat jeho tradiční čínskou architekturu. Čeká na vás také prohlídka Letního paláce nacházejícího se v kouzelné krajině u jezera na předměstí Pekingu. Po programu budete dopraveni na vlakové nádraží, následuje přejezd nočním vlakem do Xi´anu.
Hotel, snídaně, oběd.
den 5

Xi´an

Brzy ráno příjezd do Xianu, následuje transfer do hotelu na snídani. Po snídani se vydáte na celodenní prohlídku naprosto jedinečné Terakotové armády. Po cestě k ní navštívíte ještě keramickou dílnu, ale pak si již budete naplno užívat unikátní mauzoleum, jež je největší na světě a právem je zapsáno na seznamu památek UNESCO. Prohlédnete si na 8000 soch válečníků s koňmi a dřevěnými povozy. Každý z válečníků je ojedinělý a má specifické rysy a výraz v obličeji, není proto divu, že na vytvoření tohoto ohromujícího díla pracovalo 700 000 lidí z celé země téměř 40 let. Později se vydáte do Muslimské uličky. Nocleh v hotelu.
Hotel, snídaně, oběd.

den 6

Xi´an / Šanghaj

Po snídani návštěva městských hradeb, poté již transfer na letiště a následuje přelet z Xianu do Šanghaje. Po příletu na vás bude čekat řidič, který Vás dopraví do Vašeho hotelu a po zbytek dne Vás čeká volno na Vaše vlastní aktivity a odpočinek po vydatném programu.
Hotel, snídaně, oběd.

den 7

Šanghaj

Po snídani vás čeká den nabitý aktivitami. Navštívíte věhlasné zahrady Yu, abyste mohli obdivovat a užívat si jejich krásné architektury, stejně jako klidné romantické atmosféry, kterou na vás zajisté dýchnou. Pokračovat budete návštěvou šanghajského muzea, kde se dozvíte něco o starodávném čínském umění, dále pak navštívíte proslavenou oblast v centrální Šanghaji nazývanou jako „the Bund“ nebo také Waitan, malebnou pěší zónu Xintiandi a v neposlední řadě také novou rozvojovou čtvrť města Pudong, která je jednou z moderních tváří Šanghaje. (Fakultativně je možné večer shlédnout šanghajské akrobatické představení.) Návrat do hotelu, nocleh.
Hotel, snídaně, oběd.
den 8

Šanghaj

Po snídani individuální volno do transferu na letiště v Šanghaji, odkud odletíte zpět domů.
Snídaně.
den 9

Přílet.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 52 100 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Čína
Termín 24.6. - 2.7.2019
Další termíny
Délka 9 dní / 6 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel****
Strava Snídaně
Kód AA-415744
Cena za osobu 52 100 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Čína, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Miroslav Ľudma

+420 603 107 751

mludma@arcadia-air.com

Objevování měst v Číně

1. Šanghaj
48 200 Kč

Skvosty Pekingu, Velká čínská zeď i Terakotová armáda

2. Peking - Zakázané město
Na vyžádání

Divoký a nepoznaný východ Kambodži

57 220 Kč

Chrámy Angkoru a tropický ostrov Koh Rong s českým průvodcem

53 240 Kč

Rajské ostrovy Gili a poznávání Bali

58 680 Kč

Za hranice všedních dní - luxusní pobyt v 5* resortu Sofitel na Bali

49 830 Kč