Bohaté poznání klenotů Říše středu *****

23. 10. 2018
54 900 Kč

Skupinový zájezd s průvodcem, mezinárodní skupinka, již od 2 osob.

Ubytování

Peking: Beijing International Hotel 5* | Xian: Jian Guo Hotel Xian 5* | Šanghaj: Ocean Hotel Shanghai 4*+
Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Strava

9x snídaně | 7x oběd | 1x večeře

Navštívená místa

 • Peking
  Peking
  Peking
  Peking, hlavní město Číny je politickým a kulturním centrem a druhým největším městem v zemi. Metropole vzdálená od moře dvě hodiny cesty je obklopena horami a obývá ji až 12 milionů Číňanů, čímž se řadí k nejosídlenějším městům světa. Peking je známý hlavně svým spojením s dávnými císaři a dynastiemi. Na každém kroku nalezneme unikátní památky a odkazy na slavnou historii. Nejnavštěvovanější památkou je Zakázané město. Jedná se o rozsáhlý palácový komplex, který po staletí obývali vládci dynastií Ming a Čching. Název odkazuje k historii paláce, který sloužil pouze císaři, jeho rodině, hodnostářům a služebnictvu. Obyčejní lidé se dovnitř nikdy nepodívali, a služebnictvo, které bylo důkladně vybíráno a jednou se dostalo dovnitř, se již nikdy nepodívalo ven. Budovy jsou jedinečnou ukázkou tradiční čínské architektury a symboliky, v Zakázaném městě nalezneme 9 999 místností, neboť číslo 9 bylo pro Číňany magické. Všechny budovy zde také mají typickou žlutou barvu, barvu císařské rodiny, s výjimkou knihovny s červenou střechou, která ji má chránit před požárem. Zakázané město je velmi dobře zachovalé, obklopuje ho vysoká červená zeď a také vodní příkop. Mezi nejvýznamnější budovy patří červená Brána nebeského klidu, hlavní vchod do Zakázaného města se známým portrétem Mao Ce-tunga a Síň nejvyšší harmonie, nejvyšší budova uvnitř komplexu, kterou nesmělo nic převyšovat. V centru hned vedle Zakázaného města se rozprostírá Náměstí Nebeského klidu, největší náměstí na světě, které dokáže pojmout až milion lidí. Právě zde se konaly velké akce, proslovy, ale i demonstrace. Na náměstí naleznete takové památky jako historickou budovu parlamentu, Velkou síň, Mauzoleum předsedy Maa a Muzeum čínských dějin. V centru se nachází další pekingský symbol, Chrám Nebes, jež je komplexem chrámů zasvěcených taoistickému náboženství. V Pekingu kromě toho nalezneme nespočet dalších nádherných a jedinečných budov, chrámů, síní, komplexů a parků s tradičním čínskou architekturou. Památky jsou právem zapsány do seznamu památek UNESCO. V Pekingu se historické budovy začínají čím dál více mísit s těmi moderním. Stavitelský boom moderních budov nastal před konáním letních olympijských her v Pekingu roku 2008. I samotný sportovní komplex připomínající ptačí hnízdo je jedinečným architektonickým skvostem. Za návštěvu stojí také slavná Pekingská ZOO, která je domovem pand velkých.
 • Šanghaj
  Šanghaj
  Šanghaj
  Dřívější rybářská vesnička se v průběhu staletí proměnila ve světovou metropoli a také největší město Číny. Šanghaj to je především moderní, rušné velkoměsto, plné vysokých mrakodrapů, a západního stylu života. Přitom dlouho dobu platila za obyčejné čínské město. Až v 19. století připadla Britům a s příchodem obchodu začal její raketový vzestup. Dnes se chlubí štíhlými lesklými mrakodrapy na slavné promenádě Bud včetně 468 metrů vysokého úchvatného mrakodrapu s názvem Perla Orientu nebo mrakodrapu Shanghai Tower, který je nejvyšší budovou v Číně. Šanghaj je supermoderním městem a kromě mrakodrapů tomu nasvědčuje také dopravní spojení ve městě. Kromě toho, že se v Šanghaji nachází největší přístav na světě, zde pro přepravu můžete využít nejdelší metro na světě, které disponuje 12 linkami a neuvěřitelnými 303 zastávkami. Využít lze také nejrychlejší magnetický vlak na světě spojující centrum města s letištěm a dosahující rychlosti až 400 km/h. Kromě finančních a administrativních budov však lze v Šanghaji nalézt také několik historických památek. Vyhlášené je Šanghajské muzeum, ukrývající exponáty nevyčíslitelné hodnoty, bronzové předměty, sochy, keramiku, porcelán, ale i umělecká díla a historický nábytek. Milovníci historie by si neměli nechat ujít návštěvu starého města s typickou čínskou atmosférou, stejně jako „Zahradu Potěšení“ Yuyuan nejkrásnější zahradu ve městě s bývalým Konfuciovým chrámem. Šanghaj to je město mnoha kontrastů, mísí se tu supermoderní budovy s těmi historickými, čínský tradiční styl se stylem ze západu a rušný život místních obyvatel s klidem v parcích a na promenádách, finanční a obchodní centra s tradicí čínských řemesel.
 • Terakotová armáda
  Terakotová armáda
  Terakotová armáda
  Terakotová armáda neboli Mauzoleum císaře Čchin Š-Chuang-ti se nachází poblíž města Xi´an a je největším mauzoleem na světě. Vládce dynastie Čching, který sjednotil Čínu, si liboval v ohromujících a majestátních stavbách. Kromě Velké Čínské zdi si nechal postavit největší hrobku, jakou kdy svět viděl. Asi 700 000 lidí, převážně otroků stavělo po 38 let tuto unikátní stavbu. Nejúchvatnější částí je právě terakotová armáda. Jde o 8 000 válečníků, kteří měli za svého vládce bojovat v posmrtném životě. Válečníci mají všichni stejná těla, každý má ovšem jiný obličej, který byl vyroben pomocí kovových nástrojů. Tato jedinečná hrobka byla přitom nalezena náhodou a to roku 1974 místními farmáři, kteří narazili na zbytky starodávných předmětů při výkopu studny. Archeologové následně odkryli nejen tisíce terakotových vojáků, ale i 6000 koní, 125 dřevěných povozů a zachovalé bronzové zbraně. Sochy z pálené hlíny byly původně barevné, ovšem po odkrytí při styku se slunečním světlem zoxidovali a barva rychle vymizela. Terakotová armáda stála na stráži u pyramidy, kde se nacházel hrob císaře. Unikátní stavba je dnes na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO a je pokládána za osmý div světa.
 • Velká čínská zeď
  Velká čínská zeď
  Velká čínská zeď
  Velká čínská zeď je nejen symbolem Číny a jednou z nejnavštěvovanějších památek v zemi, ale i nejrozsáhlejší a největší stavbou na světě postavenou lidskou rukou. Táhne se od východu k západu, v nedávných letech se našly nové zbytky zdi a nyní je tudíž dlouhá asi 8 860 km. Se stavbou zdi, která měla původně obrannou funkci, se začalo okolo roku 500 př. n. l., přičemž její stavba trvala tisíce let. Nejznámější části zdi byly vybudovány za vlády dynastie Ming. Na stavbě tohoto monumentálního díla se podílely tisíce lidí, stavitelé, vojáci, ale i vězni a váleční zajatci. Nespočet z nich při práci v náročném terénu a za nelidských podmínek zemřelo. Velká čínská zeď sloužila nejen jako brána, ale i jako dopravní spoj pro vojáky, nejvíce ovšem plnila obrannou funkci před nájezdnými kmeny. Říkalo se o ní, že je nedobytná, ale i přes toto tvrzení se přes zeď dostali mongolští nájezdníci v čele s Čingischánem. 25 000 strážních věží, které podle všeho byly postaveny jako první a pospojovány touto zdí, tvořilo zázemí pro vojáky. O Velké čínské zdi se mluví jako o hřbetu draka a není se čemu divit, zeď prochází lesy, nížinami, pouštěmi, vede i po hřebenech hor a při pohledu shora opravdu připomíná vlnící se hřbet zvířete. V dnešní době je větší část zdi ve špatném stavu. Turistům je zpřístupněno pouze 80 km této národní památky. Nejnavštěvovanějšími částmi jsou ty nejblíže hlavnímu městu, ale také vzdálenější část nazvaná Badaling, která je po rekonstrukci ve velmi dobrém stavu. Ročně ji navštíví miliony turistů, ovšem pro krásnější zážitek je lepší navštívit i jiná místa a vychutnat si tuto unikátní stavbu bez davů turistů.

Cena zahrnuje

 • mezinárodní letenka Praha (Vídeň) – Peking, Šanghaj - Praha (Vídeň) včetně všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • letenka pro místní přelit Peking – Xian včetně všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • letenka pro místní přelet Xian – Šanghaj včetně všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • ubytování v 5* hotelu v Pekingu se snídaní
 • ubytování v 5* hotelu v Xianu se snídaní
 • ubytování v 4+* hotelu v Šanghaji se snídaní
 • stravování dle itineráře
 • program uvedený v itineráři
 • všechny vstupy dle itineráře
 • transfery dle itineráře
 • anglicky hovořícího průvodce
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění do Asie (na požadavek zajistíme)
 • vízum do Číny, cena 60 EUR / 1 vstup (na požadavek zajistíme za poplatek 1.000,-Kč)
 • nápoje a strava neuvedená v itineráři
 • příplatek za velikonoční a vánoční období
 • spropitné a osobní výdaje
 • fakultativní aktivity

Program zájezdu

den 1

Odlet do Pekingu.
den 2

Peking

Přílet do Pekingu, kde se na letišti setkáte s řidičem, který vás doprovodí do vašeho hotelu. Zbytek dne volno na odpočinek po cestě a vlastní aktivity. Nocleh v hotelu.
Hotel.
den 3

Peking

Po snídani se během dne vydáte poznávat některé z dominant celého Pekingu. Navštívíte náměstí Nebeského klidu, které je třetím největším náměstím na světě a dokáže pojmout až milion lidí. Prohlédnete si Zakázané město, rozsáhlý palácový komplex obehnaný typickou červenou zdí. Zakázané město je velmi dobře zachovalé a návštěvníci dodnes mohou obdivovat jeho tradiční čínskou architekturu. Čeká na vás také prohlídka Letního paláce nacházejícího se v kouzelné krajině u jezera na předměstí Pekingu. Po programu budete dopraveni zpět do Vašeho hotelu. Nocleh. (Fakultativně je možné večer navštívit tradiční představení Kung Fu včetně večeře, během které se bude podávat vyhlášená pekingská kachna. Cenu této fakultativní aktivity naleznete níže v příplatcích)
Hotel, snídaně, oběd.
den 4

Peking

Jako návštěvníci Pekingu rozhodně nesmíte vynechat jeho neoddiskutovatelnou dominantu a zároveň dominantu celé Číny – Velkou čínskou zeď. Budete mít příležitost navštívit úsek Badaling a užít si majestátnost této jedinečné stavby. Dále se po cestě zastavíte v dílně, kde se zpracovávají tradiční nefritové kameny. Poslední zastávky budou u „ptačího hnízda“ a „vodní kostky“, tedy ohromných národních stadionů, kde budete mít možnost se vyfotit. Později návrat do hotelu, nocleh.
Hotel, snídaně, oběd.
den 5

Peking

Dnes budete mít příležitost seznámit se s Chrámem Nebes, komplexem chrámů zasvěcených taoistickému náboženství.  Návštěvníci zde mohou obdivovat Síň modliteb za dobrou úrodu nebo známý Oltář nebes, budete moci pozorovat, jak zde místní lidé praktikují nejrůznější cvičení, včetně tradičního čínského Tai Chi. Později vyrazíte na návštěvu do Perlové továrny a jako třešnička na dortu bude projížďka rikšou tradičním pekingským hutongem s návštěvou u místních obyvatel. Každý z Hutongů nese své vlastní jméno a váže se k němu určitá historická událost. Počet tradičních Hutongů bohužel od poloviny 20. staletí stále klesá z důvodu uvolňování míst pro výstavbu moderních pekingských budov, vy však budete mít ještě příležitost tato místa navštívit, než upadnou v zapomnění. Později návrat do hotelu, nocleh.
Hotel, snídaně, oběd.
den 6

Peking / Xian

Dnes přeletíte z Pekingu do Xianu, kde Vás čeká prohlídka provinčního muzea Shaanxi, jež je jedno z největších a nejmodernějších muzeí v Číně. V muzeu najdete přes 370 000 položek od obrazů, mincí a keramiky až po bronzové, stříbrné i zlaté předměty. Pokračovat budete k pagodě Velké divoké husy, což je buddhistická pagoda z roku 652, vystavená za vlády dynastie Tang. Tato cihlová pagoda byla několikrát přestavována a dodnes jsou zde uloženy vzácné sošky Buddhy z Indie. Později se vydáte zpět do hotelu.
Hotel, snídaně, oběd.
den 7

Xian

Po snídani se vydáte na celodenní prohlídku naprosto jedinečné Terakotové armády. Po cestě k ní navštívíte ještě keramickou dílnu, ale pak si již budete naplno užívat unikátní mauzoleum, jež je největší na světě a právem je zapsáno na seznamu památek UNESCO. Prohlédnete si na 8000 soch válečníků s koňmi a dřevěnými povozy. Každý z válečníků je ojedinělý a má specifické rysy a výraz v obličeji, není proto divu, že na vytvoření tohoto ohromujícího díla pracovalo 700 000 lidí z celé země téměř 40 let. Večer si pochutnáte na tzv. knedlíčkové večeři v Xianu a užijete si představení o dynastii Tang.
Hotel, snídaně, oběd, večeře.
den 8

Xian / Šanghaj

Po snídani volno do transferu na letiště k vašemu přeletu do Šanghaje. Po příletu na vás bude čekat řidič, který Vás dopraví do Vašeho hotelu a po zbytek dne Vás čeká volno na Vaše vlastní aktivity a odpočinek po vydatném programu.
Hotel, snídaně.
den 9

Šanghaj

Po snídani vás čeká den nabitý aktivitami. Navštívíte věhlasné zahrady Yu, abyste mohli obdivovat a užívat si jejich krásné architektury, stejně jako klidné romantické atmosféry, kterou na vás zajisté dýchnou. Pokračovat budete návštěvou šanghajského muzea, kde se dozvíte něco o starodávném čínském umění, dále pak navštívíte proslavenou oblast v centrální Šanghaji nazývanou jako „the Bund“ nebo také Waitan, malebnou pěší zónu Xintiandi a v neposlední řadě také novou rozvojovou čtvrť města Pudong, která je jednou z moderních tváří Šanghaje. (Fakultativně je možné večershlédnout šanghajské akrobatické představení. Cenu této fakultativní aktivity naleznete níže v příplatcích). Návrat do hotelu, nocleh.
Hotel, snídaně, oběd, večeře.
den 10

Šanghaj / Suzhou / Šanghaj

Po snídani Vás čeká úžasný výlet do malebného městečka Suzhou, včetně návštěvy světoznámé „The Master of Nets Garden“, zahrady zapsané do seznamu světového dědictví UNESCO. Součástí výletu je také návštěva továrny na zpracování bavlny (hedvábné přádelny) a stará část Suzhou (Pingjiang Road Old Town Area).
Hotel, snídaně, oběd.
den 11

Šanghaj

Po snídani individuální volno do transferu na letiště v Šanghaji, odkud odletíte zpět domů.
Snídaně.
den 12

Přílet.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 54 900 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem
Kung-fu šou a večeře v Pekingu 1 660 Kč 0 Kč
Příplatek za PRIVÁTNÍ zájezd 19 890 Kč 0 Kč
Akrobatická šou v Šanghaji 1 660 Kč 0 Kč

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Čína
Termín 23.10. - 3.11.2018
Další termíny
Délka 12 dní / 9 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel*****
Strava Snídaně
Kód AA-415744
Cena za osobu 54 900 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Čína, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Petra Marečková

+420 739 314 500

pmareckova@arcadia-air.com

Dominanty Říše středu i jedinečný Guilin

66 130 Kč

Skvosty Pekingu, Velká čínská zeď i Terakotová armáda

2. Peking - Zakázané město
Na vyžádání

Moderní Kuala Lumpur a ostrovy Penang a Langkawi v jedinečné kombinaci s výlety

50 100 Kč

Moderní a tradiční arabský svět, Omán a Katar

Poušť Wahiba
56 850 Kč

Historie Thajska s pobytem na pláži Cha Am

55 910 Kč