Nespoutaná Brazílie s návštěvou vodopádů Iguacu ***

Vodopády Iguacu
02. 12. 2019
46 100 Kč

Privátní zájezd již od 2 osob.

Ubytování

Rio de Janeiro: Pestana Rio Atlántico 4* | Iguacu: Taroba Hotel 3*  |  Možnost ubytování ve 4* hotelech za příplatek. Prosím, kontaktujte CK. Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Strava

6x snídaně

Navštívená místa

 • Rio de Janeiro
  Rio de Janeiro
  Rio de Janeiro
  Bývalé hlavní město Brazílie je mnohými považováno za vůbec nejkrásnější město světa. Vděčí za to ideální poloze na břehu Atlantského oceánu, okolním horám, přírodě, nádherným zálivům a nesčetným přilehlým ostrovům a ostrůvkům. Všechny tyto atributy zde vytvářejí jedno z nejkrásnějších panoramat světa. Mezi nejznámější atrakce města se řadí proslulá pláž Copacabana se širokou promenádou, hora Corcovado se sochou Krista Vykupitele či tzv. Homole cukru. Přímo ve městě se nachází unikátní národní park Tijuca, který je největším městským lesem na světě. Milovníci koupání ocení zdejší pláže, jichž je zde více než dvacet. Nezapomenutelným zážitkem je každoroční karneval, jehož vyvrcholením je průvod škol samby, kdy tisíce tanečníků předvádí své umění v tzv. „Sambodromu“. Návštěvníkům města je k dispozici široká nabídka fakultativních výletů – mezi nejoblíbenější patří třídenní výlet k vodopádům Iguazu.

Cena zahrnuje

 • letenka Praha – Rio de Janeiro – Praha vč. všech tax v obvyklé rezervační třídě
 • místní přelet Rio de Janeiro – Iguacu – Rio de Janeiro vč. všech tax v obvyklé rezervační třídě
 • ubytování v hotelech dle itineráře
 • transfery klimatizovaným vozidlem z/na letiště
 • asistence na letištích
 • 24-hodinová asistenční linka v Brazílii
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění (na požadavek zajistíme)
 • nápoje a strava neuvedená v itineráři
 • příplatek za velikonoční, vánoční a karnevalové období
 • spropitné a osobní výdaje
 • fakultativní aktivity

Program zájezdu

den 1

Odlet do Brazílie.

den 2 Rio de Janeiro:
Přílet do Rio de Janeiro, kde se na letišti setkáte se zástupcem naší CK, který Vás doprovodí do Vašeho hotelu. Zbytek dne individuální volno na odpočinek a Vaše vlastní aktivity. Ubytování a nocleh v hotelu.
Hotel.
den 3 Rio de Janeiro:
Po snídani individuální volno na Vaše vlastní aktivity. Fakultativně: Možnost prohlídky města s průvodcem. Můžete těšit na slavnou pláž Copacabana, Cukrovou homoli nebo světoznámou sochu Krista Spasitele. Jako první se vydáte k hoře Corcovado, kde přestoupíte na vlak, kterým se pohodlně dostanete až na vrchol hory, kde vystoupíte v těsné blízkosti největší sochy Krista Spasitele na světě, tyčící se ve výšce 70 m.n.m. Ta byla nedávno zvolená za novodobý div světa. Právě odsud je nejkrásnější výhled na celé město. Po prohlídce, cesta zpět a zastávka na oběd. Ve druhé polovině dne se vydáte navštívit druhý ze symbolů Ria, horu Pão de Açúcar’, tzv. Cukrovou homoli, jenž název dostala právě díky své podobnosti s homolí cukru. Čeká Vás pohodlná cesta lanovkou, která Vás dostane do výšky 395 m.n.m. odkud se vám naskytne dech beroucí výhled na záliv, okolní ostrovy, horu Corovado, město a mimo jiné i slavnou pláž Copacabana. Návrat do hotelu. V ceně fakultativního výletu oběd. Nocleh.
Hotel, snídaně.
den 4 Rio de Janeiro:
Po snídani individuální volno na Vaše aktivity. Fakultativně: Odpoledne se lze s průvodcem vydat do čtvrti Santa Teresa rozkládající se na stejnojmenném kopci. Čtvrť, která dosud neztratila své architektonické a kulturní kouzlo byla vždy domovem bohémů a umělců. Díky tomu se tak stále můžete seznámit se starým Riem, s jeho úzkými uličkami, historickými tramvajemi, kavárnami a galeriemi. Prohlédnete si místní hrádek Castelinho, kde se dozvíte více o historii tohoto místa a dostanete se k parku ruin Parque das Ruinas, odkud je nádherný výhled na Rio de Janeiro. Návštěva muzeum Museu Chácara do Céu, ve kterém si prohlédnete sbírky brazilského a evropského umění. Návštěvu zakončíte na náměstí Largo do Guimaraes, považované za střed celé Santa Teresy. Návrat do hotelu. Nocleh.
Hotel, snídaně.
den 5 Rio de Janeiro / Foz do Iguacu:
Po snídani transfer na letiště a místní přelet k vodopádům Iguacu, nacházející se v národním parku na hranicích Brazílie a Argentiny. Na letišti se setkáte se zástupcem naší CK, který Vás doprovodí do Vašeho hotelu, ubytování. Fakultativně: možnost se fakultativně zúčastnit večerní hudební show ve stylu tradičního folkloru Brazílie. Návštěvníci mohou ochutnat vyhlášené brazilské barbecue s širokou škálou grilovaných mas a bohatou přílohou. Při večeři se můžete těšit na folklorní vystoupení představující tradice a kulturu zemí Jižní Ameriky. Nocleh.
Hotel, snídaně.
den 6 Foz do Iguacu:
Po snídani individuální volno na Vaše vlastní aktivity, volno můžete využít k návštěvě vodopádů Iguacu, Ptačího centra nebo některé z dalších fakultativních aktivit. Fakultativně: dopolední prohlídka ptačího parku Guira Oga. Budete mít jedinečnou příležitost na vlastní oči spatřit pestrobarevné druhy ptáků včetně tukanů, papoušků, orlů a sov. Fakultativně lze také navštívit jedny z nejkrásnějších vodopádů v Brazílii, Iguacu. Prohlídka začne ve stejnojmenném brazilském národním parku. Procházkou bujnou tropickou vegetací se dostanete až ke stezce svažující se ke kaňonu, odkud se vám naskytne překrásný výhled na více než 240 vodopádů. Skleněným výtahem se dostanete na speciální plošinu, která odhalí další dech beroucí výhledy na jedny z největších vodopádů, které jsou spolu s celým národním parkem zařazeny mezi památky UNESCO. Návrat do hotelu. Nocleh.
Hotel, snídaně.
den 7 Foz do Iguacu:
Po snídani individuální volno na Vaše vlastní aktivity. Možnost vybrat si z některého z fakultativních výletů, mezi kterými nechybí mimo jiné výlet k Itaipu, největší přehradě vodní elektrárny na světě. Fakultativně: Možnost znovu navštívit vodopády Iguacu, tentokráte ovšem z argentinského území. Vrcholem programu bude návštěva největšího z vodopádů tzv. Ďáblova hrdla. Fakultativní návštěva největší přehrady vodní elektrárny na světě Itaipú, nacházející se nedaleko Foz do Iguacu. V přijímacím centru elektrárny kde budete moci shlédnout audiovizuální prezentaci o přehradě a vodních elektrárnách, jejíž název v překladu znamená „zpívající kámen.“ Následuje prohlídka přehrady. 197 metrů vysoká a 8 km široká přehrada na řece Paraná disponuje 20 turbínami, které zásobují vodou 10 okolních států a vy si nenecháte ujít působivý pohled na obrovskou masu vody. Po prohlídce návrat do hotelu, Ubytování v hotelu, nocleh.
Hotel, snídaně.
den 8 Foz do Iguacu / Rio de Janeiro:
Po snídani transfer na letiště a místní přelet zpět do Rio de Janeira. Na letišti se setkáte se zástupcem naší CK, který Vás dopraví do Vašeho hotelu. Zbytek dne individuální volno na Vaše aktivity. Nocleh.
Hotel, snídaně.
den 9 Rio de Janeiro:
Snídaně v hotelu. Zbytek dne individuální volno na Vaše vlastní aktivity. Odpoledne transfer na letiště k Vašemu letu domů.
Snídaně.
den 10

Přílet.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 46 100 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem
Vodopády Iguacu z argentinské strany 2 834 Kč 0 Kč
Kulturní show s barbecue večeří 3 510 Kč 0 Kč

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Brazílie
Termín 2.12. - 11.12.2019
Další termíny
Délka 10 dní / 7 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel***
Strava Snídaně
Kód AA-411004
Cena za osobu 46 100 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Brazílie, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Miroslav Ľudma

+420 603 107 751

mludma@arcadia-air.com

Komfortně: Rio de Janeiro s návštěvou vodopádů Iguacu a relaxem v Salvador de Bahia

02 Rio de Janeiro
70 250 Kč

Brazílie - divočina v srdci Amazonie i památky UNESCO

03 Amazonie
91 590 Kč

Rio de Janeiro i největší mokřady světa

16
86 170 Kč

Cesta po Mexiku za poselstvím Aztéků a Mayů

65 980 Kč

Incké památky a jezero Titicaca

03 Cusco, Plaza del Armas
68 190 Kč

Historické skvosty a přírodní krásy Kolumbie s NP Tayrona

102 340 Kč