Komfortně: Zlatá krása Myanmaru *** +

01. 11. 2018
62 790 Kč

Skupinový zájezd s průvodcem, malá mezinárodní skupinka.

Ubytování

Rangún: Grand Laurel 3* | Pagan: The Regency Hotel 3* | Mandalay: Amazing Mandalay 3* | Pindaya: Conqueror Resort 3* | Jezero Inle: The Serenity Inle 3* | Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto jiné ubytování stejné kategorie.

Strava

9x snídaně

Cena zahrnuje

 • letenka Praha (Vídeň) – Rangún – Praha (Vídeň) včetně všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • místní přelet Rangún – Pagan, Pagan – Mandalay, Mandalay – Heho, Heho – Rangún vč. všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • ubytování v hotelech dle itineráře
 • stravování dle itineráře
 • program uvedený v itineráři
 • plavba lodí
 • služby anglicky hovořícího průvodce
 • všechny vstupy dle programu
 • všechny transfery klimatizovaným vozidlem (kde není zapotřebí průvodce, vyzvedne Vás řidič)
 • 24-hodinová asistenční linka v Myanmaru
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • e-vízum do Myanmaru, cena 50 USD (vyřízení přes internet)
 • cestovní pojištění do Asie (na požadavek zajistíme)
 • nápoje a strava neuvedená v itineráři
 • příplatek za velikonoční a vánoční období
 • spropitné a osobní výdaje
 • fakultativní aktivity

Program zájezdu

den 1 Odlet do Yangonu.
den 2 Yangon (Rangún):
Přílet do Rangúnu, kde se na letišti setkáte se zástupcem naší CK. Transfer do hotelu a ubytování. Podle času příletu možnost procházky v centru Rangúnu, kde si můžete vychutnat západ slunce u Šweitigoumské pagody. Tato vysoká pozlacená pagoda stará 2500 let je hlavním turistickým lákadlem a nejposvátnějším místem pro místní obyvatele. Pagoda, ve které je ukryto mnoho budhistických posvátných relikvií, je pokryta stovkami zlatých plátů a diamantů, a i proto se stává nejkrásnější při západu slunce. Nocleh v hotelu.
Hotel.
den 3 Yangon (Rangún):
Po snídani Vás čeká prohlídka města Rangúnu. Ve městě plném pagod budete moci obdivovat zlaté pagody. Mezi navštívenými nebude chybět slavná zlatá pagoda Botahtaung , která svému jménu vděčí vojevůdcům, kteří právě sem uložili relikvie přivezené z Indie a pagodu Chaukhtatgyi. Pagoda Chaukhtatgyi je vyhledávanou především díky majestátní ležící soše Buddhy. Dále je na programu návštěva Národního muzea, ve kterém můžete obdivovat artefakty nebo umělecká díla starověké Barmy. Dnešní den zakončíte na místních trzích Boyoke Aung. Trhy vás nadchnou nepřeberným množstvím obchůdků se suvenýry, textilem, kořením a místních specialit. Nocleh v Rangúnu.
Hotel, snídaně.
den 4 Yangon (Rangún) / Pagan: 
Po snídani v hotelu Vás čeká transfer na letiště a přelet do starověkého města Pagan. Přivítá Vás množství chrámových věží ukrytých v bujné tropické zeleni. A právě chrámy a pagody v Paganu jsou tím nejkrásnějším, co může toto město nabídnout. Zde si s výhledem na majestátní pískovcové stavby můžete vychutnat západ slunce, o kterém se říká, že je tím nejkrásnějším na světě. Nocleh.
Hotel, snídaně.

den 5 Pagan:
Snídaně v hotelu. Odjezd k vulkánu Mount Popa, jehož název v překladu znamená Hora Duchů. Na vrcholu vulkánu se tyčí mohutný klášter, poutní místo místních obyvatel. Ke klášteru se stáčí cesta vedoucí tropickým lesem s nepřeberným množstvím barevných rostlin a tropických živočichů. Při troše štěstí můžete narazit i na opice. Výstup je náročnější, ovšem ohromující výhled z vrcholu vulkánu určitě stojí za to. Odpolední část dne strávíte prohlídkou dalších krásných památek města Pagan. Na Vaši návštěvu čeká například Dhamma Yan Gui, nejmohutnější pagoda v zemi, chrám Manuha, se dvěma obrovskými sochami Buddhů nebo chrám Ananda, který je považován za nejkrásnější stavbu ve městě. Nocleh.
Hotel, snídaně.
den 6 Pagan / Mandalay:
Po snídani v hotelu Vás čeká přelet do města Mandalay. Město na úpatí Mandalayjské hory je i přes svou velikost a rychlý rozvoj známé svou klidnou atmosféru. Mezi hlavní atrakce města patří buddhistický chrám Mahamuni, posvátné poutní místo, zasvěcené Mahamuni - jedné z Buddhových podob. Krásně zdobený chrám se pyšní obrovskou zlatou sochou Buddhy, která je cílem mnoha věřících. Následuje prohlídka chrámu Shwenandaw Kyaung, jehož architektura a odlišnost od všeho ostatního Vás uchvátí. Tajuplný buddhistický klášter z tmavého dřeva upoutá svými krásnými řezbami. Vaše další kroky povedou ke světoznámé pagodě Kuthodaw. Nadchne Vás nejen vysoká zlatá pagoda a zdobené chrámy, ale i stovky malých bílých stúp, na kterých můžete obdivovat kamenné desky s posvátnými texty. Právě díky těmto textům se komplexu přezdívá největší kniha světa. Program dnešního dne zakončíte na hoře Mandalay, na jejímž vrcholu se tyčí terasovitá pagoda Su Taung Pyai. Nocleh v hotelu.
Hotel, snídaně.
den 7 Mandalay / Amarapura / Sagaing / Inwa / Mandalay:
Po snídani se vypravíte na výlet do města Amarapury. Projdete se po U Bein, unikátním vysokém mostě, který je nejdelším mostem svého druhu a budete žasnout nad architekturou a kontrastem bílo-zlaté pagody Kyuktawgyi. Sagaing je další město, které na dnešní cestě prozkoumáte. Vrch Sagaing nabízí množství zdobených bílo-zlatých chrámů a pagod zasazených do tropické přírody. Cílem dnešního výletu bude město Inwa, plné starověkých chrámů a klášterů především z červeného pískovce. Návrat do Mandalay, nocleh.
Hotel, snídaně.
den 8 Mandalay / Heho / Pindaya:
Snídaně v hotelu. Poté transfer na letiště a přelet do města Heho. Odsud Vás čeká výlet do městečka Pindaya, které je známé především díky vápencovým jeskyním, kde se Vám naskytne jedinečný pohled na stovky sošek Buddhů ukrytých před okolním světem. Ve třech jeskyních se nachází opravdu úctyhodná sbírka pozlacených, bronzových a mramorových sošek všech velikostí. Výlet pokračuje návštěvou místního trhu. Typické trhy plné obchůdků nabízí množství suvenýrů, ale i koření a látek. Čas zde strávíte nejen nakupováním, ale budete se moci podívat i do výrobny tradičních papírových deštníků Shan. Ubytování a nocleh.
Hotel, snídaně.
den 9 Pindaya / jezero Inle:
Po snídani se vypravíte k nedalekému jezeru Inle, kde se můžete těšit na plavbu modrými vodami. Z lodi můžete pozorovat malé vesničky na břehu jezera, buddhistické chrámy, ale i plovoucí zahrady. Jezero Inle, druhé největší v zemi je také významné díky jedinečným rostlinám a živočichům, kteří zde žijí. Nocleh u jezera. 
Hotel, snídaně.
den 10 jezero Inle / Indein / Heho / Yangon (Rangún):
Po snídani Vás čeká výlet lodí k nedaleké vesnici Indein. Vesnice mezi rýžovými poli je známá ruinami stúp a chrámů zarostlých keři, které místu dodávají mystický nádech. Po návratu odjezd do města Heho. Odsud odlet do Rangúnu. Ubytování a nocleh v Rangúnu.
Hotel, snídaně.
den 11 Yangon (Rangún):
Po snídani volno do transferu na letiště k odletu domů.

Snídaně.

den 12 Přílet.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 62 790 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Barma (Myanmar)
Termín 1.11. - 12.11.2018
Další termíny
Délka 12 dní / 9 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel***+
Strava Snídaně
Kód AA-400815
Cena za osobu 62 790 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Barma (Myanmar), rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Miroslav Ľudma

+420 603 107 751

mludma@arcadia-air.com

Barma - země buddhistických mnichů, tisíce stůp a chrámů s ČESKÝM průvodcem

Myanmar
Na vyžádání

Luxusní pobyt na Borneu - Sabah - Shangri-la Rasa Ria Resort & Spa 5*

58 850 Kč

Komfortně: Zlatá krása Myanmaru

62 220 Kč

Indonéská mozaika - prastaré chrámy Jávy, jedinečná kultura Bali a úžasné pláže ostrovů Gili

72 720 Kč

Podzimní Japonsko s českým průvodcem

75 905 Kč

Dominanty Říše středu i jedinečný Guilin

66 130 Kč