Pravý život Bangladéšanů a skvosty Zlatého trojúhelníku Indie ****

termín dle vlastního výběru
Na vyžádání

Privátní zájezd s osobním průvodcem CK již od 2 osob.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v kvalitních hotelech nebo penzionech ve dvoulůžkových pokojích. Indie 4* hotely, Bangladéš 3* hotely. Možnost upgradu ubytování na 4* nebo 5* hotely. Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Strava

11x snídaně

Cena zahrnuje

 • letenka Praha (Vídeň) - Dháka / Dillí - Praha (Vídeň), včetně všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • letenka Dháka - Dillí, včetně všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • ubytování ve 4* hotelech ve dvoulůžkových pokojích v Indii
 • ubytování ve 3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích v Bangladéši
 • ubytování v kajutě na Rocket Steamer
 • stravování formou snídaní
 • anglicky hovořící průvodci
 • transfery z/na letiště
 • vlakovou jízdenku Dháka / Srimangal / Dháka
 • ostatní transfery (auto, autobus)
 • vládní poplatky
 • asistence na letišti při příletu a odletu
 • 24hodinová asistenční linka v Bangladéši a Indii
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • vízum do Bangladéše (po příjezdu na letišti za poplatek 50 USD)
 • vízum do Indie (cena 1.250 Kč; na požadavek zajistíme za příplatek 500 Kč)
 • cestovní pojištění (na požadavek zajistíme)
 • nápoje a strava neuvedenou v itineráři
 • spropitné a osobní výdaje, fakultativní aktivity

Program zájezdu

den 1 Odlet.
den 2

Dháka

Přílet na mezinárodní letiště v Dháce. Přivítání průvodcem CK. Prohlídka Dháky a hlavních zajímavostí tohoto obrovského města, které má téměř 7 mil. obyvatel. Poté transfer do hotelu, ubytování. 
Hotel.
den 3

Dháka / Srimangal

Ráno transfer na vlakové nádraží. Odjezd do Srimangalu, kterému se přezdívá "The Tea Capital of Bangladesh". Po příjezdu setkání s průvodcem. Poté Vás čeká prohlídka města a okolí. Navštívíte místní čajové plantáže, kde se dozvíte více o výrobě bangladéšského čaje, navštívíte typickou místní vesnici a obchody s řemeslnými výrobky. Poté odjezd do hotelu. Ubytování a nocleh v hotelu. 
Hotel, snídaně.
den 4

Srimangal / NP Lowasara / Srimangal

Dopoledne nenáročný trek do NP Lowasara Forest Reserve, jednoho z nejdůležitějších a nejkrásnějších národních parků v celém Bangladéši. Žije zde mnoho druhů opic a gibonů, které budete mít možnost spatřit z bezprostřední vzdálenosti. Procházka k Madhabpur lake a návštěva dalších okolních kmenových vesniček, kde se budete moci setkat se členy těchto kmenů a dozvědět se více o jejich způsobu života. Poté návrat do Srimangalu. Ubytování, nocleh.
Hotel, snídaně.
den 5

Srimangal / Dháka

Po snídani odjezd vlakem do Dháky. Příjezd do Dháky. Prohlídka hlavního města Bangladéše, nejdůležitějšího hospodářského, politického a kulturního centra země, v jehož aglomeraci žije více než 16 miliónů lidí a je tak jedním z 10 největších měst naší planety. Návštěva historické části města a dalších zajímavostí. 
Hotel, snídaně.
den 6

Dhaka / Barisal

Po snídani dokončení prohlídky Dháky. Večer nalodění se na Rocket Streamer, kdy zažijete nezapomenutelnou cestu tímto jedinečným "parníkem" do města Barisal. Ubytování kajutě, nocleh.
Hotel, snídaně.
den 7

Barisal / Bhola / Barisal

Příjezd do Barisalu, který je jedním z největších a zároveň nejstarších říčních přístavů v Bangladéši. Leží při řece Kirthankhola, a proto je také často nazývané "Benátky Východu" anebo také "Benátky Bangladéše". Výlet do města Bhola, které se nachází na největším bangladéšském ostrově. Město Bhola postihly v roce 1995 rozsáhle povodně, které vzaly domovy více jak půl milionu lidí. Dnes zde najdete typické bangladéšské uličky a tržiště s ručně vyráběnými předměty či ovocem a zeleninou. Návrat zpět do Barisalu. Ubytování, nocleh.
den 8

Barisal / Dhaka / Dillí

Brzy ráno transfer zpět do Dháky. Individuální volno k poslední procházce po Dháce. Transfer na letiště, odlet do Dillí (mezipřistání v Kalkatě; možnost zajištění ubytování poblíž letiště).
den 9

Dillí

Ráno přílet do Dillí. Setkání s průvodcem. Dnes vás čeká celodenní prohlídka Dillí s průvodcem. Začnete návštěvou Starého Dillí. Prohlídka největší mešity v Indii Jama Masjid, na jejíž náměstí se vejde až 25 tisíc lidí, poté se projdete barevnými tržnicemi části Chandni Chowk a budete míjet i ČervenOU pevnost, jejíž mohutné zdi z červeného pískovce s mnoha věžičkami a baštami ční nad širokým příkopem v severovýchodní části původního Šáhdžahánábádu. Nebude chybět ani návštěva Raj Ghatu, místa, kde odpočívá Mahatma Gandhi. Odpoledne prohlídka Nového Dillí, kde spatříte například Qutub Minar, nejvyšší minaret v Indii. Projedete se kolem India Gate až k prezidentskému paláci a k indickému parlamentu. Nocleh v hotelu.

Hotel, snídaně.
den 10

Dillí / Agra

Po snídani odjezd do Agry (205 km / 5 hodin jízdy). Po příjezdu do Agry, ubytování v hotelu. Odpoledne prohlídka Velké pevnosti v Agře, Taj Mahalu (v pátek zavřeno). Tento nádherný palác byl postaven císařem Shah Jahan na památku své ženě Mumtaz Mahal. Návrat do hotelu: ubytování, nocleh.
Hotel, snídaně.
den 11

Agra / Fatehpur Sikri / Jaipur

Po snídani pojedete do Jaipur (260 km / 6 hodin jízdy), cestou navštívíte opuštěné město Fatehpur Sikri, které zůstalo dokonale zachováno. Město je mistrovské dílo z pískovce, jehož odstíny postupem dne hrají jemnými růžovými a rudými odstíny. Po příjezdu do Jaipur, transfer do hotelu. Jaipur zvané také jako Růžové město je dlouho zavedený na turistických trasách jako třetí vrchol „Zlatého trojúhelníku“. Město uvnitř skýtá hlavní turistická lákadla např. Palác větru neboli Havá Mahal, Městský palác a mnoho bazarů. Návrat do hotelu, nocleh.
Hotel, snídaně.
den 12

Jaipur / Amber / Jaipur

Po snídani prohlídka nádherného Paláce větru postaveného z růžového a červeného pískovce s více jak 950 okýnky. Poté odjezd na nedalekou pevnost Amber, která byla vybudována v 16. století. Odpoledne se vrátíte do Jaipuru, navštívíte Městský palác, který je obehnán vysokou zdí ve středu starého města a obklopen krásnými zahradami a nádvořími. Tento elegantní palác hostí muzejní sbírku dekoru a textilií, jejíž poklady obsahují staré pašmínové šály z Kašmíru a trnové koberce. Den zakončíte prohlídkou velmi zajímavé observatoř Jantar Mantar. Večer individuální volno, které můžete strávit návštěvou místních barevných tržišť s textiliemi. Nocleh v hotelu.

Hotel, snídaně.
den 13

Jaipur / Dillí

Po snídani individuální volno v Jaipuru, odpoledne transfer do Dillí (250 km / 5 hodin jízdy) a odlet domů.
Snídaně.
den 14 Přílet.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax na vyžádání na vyžádání
Doplňkové služby Cena Celkem
ARCADIA GOLD cestovní pojištění 546 Kč 0 Kč

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Bangladéš, Indie
Termín termín dle vlastního výběru (uveďte do poznámky)
Další termíny
Délka 14 dní
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel****
Strava Snídaně
Kód AA-374451
Cenovou nabídku Vám připraví náš manažer destinace
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Bangladéš, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Miroslav Ľudma

+420 603 107 751

mludma@arcadia-air.com

Velká cesta Bangladéšem (privátní zájezd)

Obchod s látkami v Bangladéši
Na vyžádání