Velká cesta Aljaškou

26. 08. 2019
128 360 Kč

Privátní zájezd, fly & drive od 4 osob.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v kvalitních hotelech, srubech nebo v soukromí typu B&B. Pokoje jsou dvojlůžkové. 3x noc v Anchorage, 2x noc v Sewardu, 5x noc v Homeru, 1x noc v Talkeetna, 2x noc v Healy, 1x noc v Matanuska, 3x noc v McCarthy. Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování  stejné kategorie.

Strava

bez stravy

Cena zahrnuje

 • mezinárodní letenka Praha (Vídeň) - Anchorage - Praha (Vídeň) vč. všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • 15x kvalitní ubytování (hotel, srub, nebo B&B)
 • 2x ubytování ve stanu
 • 3x snídaně v Homeru
 • zapůjčení auta Midsize SUV – včetně pojištění
 • výlet autobusem do NP Denali, včetně vstupu
 • lodní výlet na ledovce a velryby v Sewardu
 • 2 dny půjčení kajaku, stanu a výbavy na kempování, převozy lodí
 • 24 hodinová asistenční linka na Aljašce v češtině
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • vstupní poplatek do USA (ESTA) 14 USD (na požadavek zajistíme za poplatek 500,- Kč)
 • cestovní pojištění do Ameriky (na požadavek zajistíme)
 • strava a nápoje
 • transfer k autopůjčovně (taxi; cena cca 10 USD)
 • pohonné hmoty
 • služby průvodce, vstupné
 • spropitné, osobní výdaje a fakultativní aktivity (nutná rezervace předem)

Program zájezdu

den 1 Anchorange
Odlet. Přílet do Anchorage na Aljašku. Přesun taxi službou do hotelu, ubytování. Město Anchorage je největší město Aljašky a má zcela jistě co nabídnout. Po ubytování v hotelu můžete vyzkoušet některou z mnoha kvalitně značených stezek, které se klikatí okolní kouzelnou přírodou. Doporučujeme například trek údolím Hatcher Pass, což je trek, který Vás provede divočinou uprostřed Talkeetna mountains. Zde objevíte kousek těžební historie Aljašky. Nocleh. 
Ubytování v motelu (B&B).

den 2 Anchorage / Seward
Ráno vlastní transfer do půjčovny u letiště, vyzvednutí auta v půjčovně, nákup potravin a vybavení. Následuje přejezd do malebného městečka Seward, ubytování v motelu. Po cestě fakultativně možnost návštěvy Wildlife Conservation Centre, kde můžete vidět místní zvěř ve volném výběhu (medvědy, losi apod.), další možností je zastávka ve zlatokopeckém skanzenu Crow Creek, kde si můžete vyzkoušet rýžování zlata. Odpoledne doporučujeme výlet k ledovci Exit Glacier a pro zájemce o něco obtížnější trekking až k ledovcovému poli. Nocleh v Sewardu.
Ubytování v motelu (B&B).
den 3 Seward
Dnes podniknete výlet lodí za pozorováním velryb, tuleňů a obrovských kusů padajících ledovců. Loď vyráží přímo z města Seward a to, že uvidíte velryby, je zde téměř zaručené. Nocleh v Seward.
Ubytování v motelu (B&B).
den 4
Seward / Homer
Dnes se přesunete do Homeru – světového loviště halibutů (platýzů). Homer je malebné přístavní rybářské městečko obklopené vysokými horami a sjíždějícími ledovci Kachemak Bay State Parku. Po cestě možnost fakultativní zastávky u Russian River, kudy táhnou lososi, které zde loví medvědi. Ubytování a nocleh v Homeru.
Ubytování v motelu (B&B).
den 5 Homer 
Nezapomenutelný zážitek na mořských kajacích v krásných zátokách v okolí Homeru s česky hovořícím průvodcem. Převoz i s kajaky na soukromou pláž Arch Beach, odkud vyplujete. Budete mít možnost pozorovat orly, tuleně, medvědy a možná dokonce i velryby - přímo z kajaků z bezprostřední blízkosti! Možnost rybolovu – bohatý úlovek zaručen! Poté zakotvíte na pláži Kayak beach, kde strávíte dnešní noc (výbava zdarma k zapůjčení, nutný pouze vlastní spacák). Večerní táborák, opékání ryb, romantika na pláži a čerpání energie na další den na Aljašce. (Možnost nahrazení kajaků vodními taxi a trekem). Nocleh ve stanu.
Stan.
den 6 Homer 
(Návaznost programu na předchozí den): Brzy ráno doplujete k výchozímu místu treku Grace Ridge Trail. Trek je poměrně náročný, s převýšením 1 000 m. Na vrcholu Vás ale odmění neuvěřitelný výhled na celou zátoku Kachemak Bay. Délka treku je 6-8 hodin, cca 14 km. Večer  táborák a přespání na pláži.
Stan.
den 7 Homer 
Návrat do Homeru. Doporučujeme podniknout celodenní nenáročný trek Diamond Creek Trail. Výchozí bod se nachází cca 6 km od městečka Homer, kam se dostanete po Sterling Highway. U výchozího bodu se nachází parkoviště, kde zanecháte své auto a vydáte se na nenáročný trek. Trekking vede jak lesem, tak i po plážích jako např. Diamond Creek Beach. Nabízí panoramatické výhledy na záliv. Můžete skončit po cca 8 km na pláži Bishop Beach anebo pokračovat až k Anchor Point. Pokud se rozhodnete trek prodloužit, bude dlouhý přibližně 23 km. Cestou můžete pozorovat orly, vydry, mořské kachny a možná i velryby.
Ubytování v motelu (B&B). 
den 8 Homer 

Fakultativně celodenní výlet na poloostrov Katmai malým letadlem (cca 1 h let z Homeru), kde můžete pozorovat medvědy hnědé z bezprostřední blízkosti. Jeden z nejkrásnějších zážitků, co může Aljaška nabídnout. Letí se hydroplánem přes Cookův záliv a poté kolem sopek a ledovů na poloostrově Katmai. Již samotný let je velkým zážitkem, stejně tak přistání na jezeře. Následuje pozorování a fotografování medvědů v řece nebo na plážích. V případě špatného počasí je možnost výlet absolvovat ještě poslední den před odletem v Anchorage.

Ubytování v motelu (B&B). 

den 9 Homer / Talkeetna
Dnes se přesunete do Talkeetny. Cestou zastávka v Iditarod Centre, které je věnováno psím závodům a životu musherů, máte zde možnost projížďky psím spřežením (hradí se na místě). Talkeetna je historické westernové městečko, odkud se dá letět k nejvyšší hoře Severní Ameriky Denali – 6.194 m). Ubytování v motelu.
Ubytování v motelu (B&B). 
den 10 Talkeetna / Healy
Fakultativně: V případě zájmu vás dnes dopoledne čeká let kolem Denali s přistáním na ledovci. Odpoledne přesun do NP Denali, ubytování v motelu Heally.
Ubytování v motelu (B&B). 
den 11 Healy / NP Denali
Dnes si užijete celodenní výlet místním turistickým autobusem do srdce NP Denali. Budete zde pozorovat medvědy grizzly, losy, jeleny carribou a další zvěř ve volné přírodě, to vše korunované výhledem na nejvyšší horu USA. Nocleh v motelu Healy.
Ubytování v motelu (B&B).
den 12
Healy / Matanuska
Dnes vás čeká přesun do kouzelného údolí k ledovci Matanuska. Za poplatek 870,-kč můžete tento soukromý ledovec sami navštívit a vyzkoušet si chůzi po něm. Fakultativně také možnost chůze nebo přímo lezení (s výbavou a průvodcem) po ledovci Matanuska. Ubytování v bed and breakfast.
Ubytování v motelu (B&B). 
den 13 Matanuska / McCarthy
Po snídani se přesunete do McCarthy ležícího uvnitř největšího národního parku USA Wrangell – St. Elias. Projedete se po slavné 60 ti mílové McCarthy Road, kde doporučujeme zastávku v Chitině. Ubytování a nocleh v bed and breakfast.
Ubytování v motelu (B&B). 
den 14 McCarthy 
Město McCarthy je výborné místo pro pozorování divokých zvířat, projížďce na kajacích anebo rybaření. Možnost výběru fakultativního výletu:
1)    Prohlídka jedinečného měděného dolu, Kennicottt (autentický kus historie těžby mědi na Aljašce)
2)    Chůze přímo po ledovci
3)    Trekking
4)    Vyhlídkové lety po NP Wrangell s úžasnými výhledy na horské štíty
Ubytování v motelu (B&B).
den 15 McCarthy 
Město McCarthy je výborné místo pro pozorování divokých zvířat, projížďce na kajacích anebo rybaření. Možnost výběru fakultativního výletu:
1)    Prohlídka jedinečného měděného dolu, Kennicottt (autentický kus historie těžby mědi na Aljašce)
2)    Chůze přímo po ledovci
3)    Trekking
4)    Vyhlídkové lety po NP Wrangell s úžasnými výhledy na horské štítyUbytování v motelu (B&B).
Ubytování v motelu (B&B).
den 16
McCarthy / Anchorage
Po snídani odjezd z městečka McCarthy do Anchorage, ubytování v hotelu. Nachází se zde spoustu přírodních parků a možností pro zimní sporty. Kolem Anchorage vede celá řada značených turistických tras. Doporučujeme především trasu Reed Creek Trailu podél řeky a vodopádů s převýšením cca 1600 m. Trek nabízí krásné výhledy a vodní panoramata. Trek je dlouhý cca 14 km. Pokud se budete chtít dozvědět něco o kultuře na Aljašce a životě ve městě Anchorage, můžete navštívit místní muzea (fakultativně). Nocleh.
Ubytování v motelu (B&B). 
den 17 Anchorage
Volný den v Anchorage na nákupy, návštěvu muzeí, odpočinek nebo výstup na Flat Top Mountain s výhledem na Cookův záliv.
Ubytování v motelu (B&B).
den 18 Anchorage 
Individuální volno do odjezdu na letiště. Odevzdání zapůjčeného auta. Odlet zpět domů.


den 19 Přílet.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 128 360 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem
Lodní výlet ze Seward na pozorování velryb a ledovců 4 500 Kč 0 Kč
Letecký výlet na pozorování medvědů hnědých 18 500 Kč 0 Kč
Půldenní lov halibutů z Homeru 4 760 Kč 0 Kč
Let kolem Denali s přistáním na ledovci 9 610 Kč 0 Kč
Lezení po soukromém ledovci Matanuska 4 430 Kč 0 Kč
Rafting po Matanuska river 2 820 Kč 0 Kč
Let Wrangell St. Elias NP 3 800 Kč 0 Kč

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země USA - Aljaška
Termín 26.8. - 13.9.2019
Další termíny
Délka 19 dní / 17 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel
Strava Bez stravy
Kód AA-365636
Cena za osobu 128 360 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi USA - Aljaška, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Radek Maděra

+420 739 314 500

rmadera@arcadia-air.com

Memories Grand Bahama Beach and Casino Resort

Hotel Memories Grand Bahama Resort 4*
Na vyžádání