Přírodní krásy divoké Aljašky

26. 08. 2019
111 800 Kč

Privátní zájezd, fly & drive od 4 osob.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v kvalitních hotelech, motelech, srubech nebo v soukromí typu B&B. Pokoje jsou dvojlůžkové. Možnost ubytování v jednolůžkových pokojích za příplatek. | Fakultativně můžete strávit jednu noc na pláži ve stanu po projížďce na kajacích po Kachemak Bay (zapůjčení veškeré výbavy zdarma, nutný pouze vlastní spacák) 1x noc v Sewardu, 5x noc v Homeru, 4x noc v Anchorage, 2x noc v Healy, 1x noc v Matanuska. Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Strava

bez stravy

Cena zahrnuje

 • mezinárodní letenka Praha (Vídeň) - Anchorage - Praha (Vídeň) vč. všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • 13x kvalitní ubytování (hotel, srub, nebo B&B)
 • zapůjčení auta – včetně pojištění
 • výlet autobusem do NP Denali, včetně vstupu
 • 24 hodinová asistenční linka na Aljašce v češtině
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • vstupní poplatek do USA (ESTA) 14 USD (na požadavek zajistíme za poplatek 500,- Kč)
 • cestovní pojištění do Ameriky (na požadavek zajistíme)
 • strava a nápoje
 • transfer k autopůjčovně (taxi; cena cca 10 USD)
 • zapůjčení vodních kajaků v Homeru
 • pohonné hmoty
 • služby průvodce, vstupné
 • spropitné, osobní výdaje a fakultativní výlety (nutná rezervace předem)

Program zájezdu

den 1 Anchorange
Odlet. Přílet do Anchorage na Aljašku. Přesun taxi službou k nedaleké autopůjčovně (cca 10 USD), kde pro Vás již bude připraven automobil k zapůjčení. Přesun k hotelu, ubytování. Město Anchorage je největší město Aljašky a má zcela jistě co nabídnout. Po ubytování v hotelu můžete vyzkoušet některou z mnoha kvalitně značených stezek, které se klikatí okolní kouzelnou přírodou. 
Ubytování v motelu (B&B).

den 2 Anchorage / Seward 
Dnes začíná Vaše cesta jízdou do města Seward. Jedná se o malé přístavní městečko jako vystřižené z westernových filmů. Odpoledne doporučujeme výlet ke známému ledovci Exit Glacier. Auto můžete zanechat na parkovišti přímo pod ledovcem a poté vyrazit na náročnější trek k samotnému ledovci centrem národního parku Kennai Fjords, který nabízí úchvatné výhledy do okolní krajiny. Pro méně zdatné je zde možnost návštěvy mořských akvárií. Nocleh.
Ubytování v motelu (B&B).
den 3 Seward / Homer 
Dnes si můžete svůj den naplánovat podle svého. Nabízíme Vám 2 možnosti fakultativních výletů (za poplatek). Buďto můžete navštívit rozsáhlá mořská akvária přímo v městečku Seward anebo podniknout lodní výlet s pozorováním velryb, tuleňů a obrovských kusů padajících ledovců. Loď vyráží přímo z města Seward a to, že uvidíte velryby, je zde téměř zaručené. Tento výlet velmi doporučujeme. Odpoledne vyrazíte do malebného přístavního rybářského městečka Homer, které je proslavené hlavně jako loviště halibutů. Nocleh.
Ubytování v motelu (B&B).
den 4 Homer 
Individuální volno v Homeru. Fakultativní jednodenní / dvoudenní výlet na mořských kajacích: Vyrazíte z městečka Homer k pláži Arch Beach, odkud vyplujete na vodních kajacích do krásných zátok Kachemak Bay. Výlet na kajacích je doplněn o pohádkové treky v národním parku. Budete mít možnost pozorovat orly, tuleně, medvědy a možná dokonce i velryby - přímo z kajaků z bezprostřední blízkosti! Možnost rybolovu – bohatý úlovek zaručen! Poté se buďto vrátíte do Homeru, přespání v B&B anebo můžete strávit romantickou noc na pláži Kayak Beach při táboráku, přenocování ve stanu.
Ubytování v motelu (B&B).
den 5 Homer 
Individuální volno v Homeru. Fakultativně pokračování výletu na kajacích. Brzy ráno doplujete k výchozímu místu treku Grace Ridge Trail. Trek je poměrně náročný, s převýšením 1 000 m. Na vrcholu Vás ale odmění neuvěřitelný výhled na celou zátoku Kachemak Bay. Délka treku je 6-8 hodin, cca 14 km. Večer dopádlujete zpět na Arch Beach. Návrat do Homeru, nocleh.
Ubytování v motelu (B&B).

den 6 Homer 
Poznávání městečka Homer, přístavy, obchůdky. Městečko je obklopeno vysokými horami a sjíždějícími ledovci Kachemak Bay State Parku. Možnost fakultativního půldenního nebo celodenního lovu halibutů nebo výlet letadlem na medvědy lovící lososy z bezprostřední blízkosti (nezapomenutelný zážitek). Nocleh.
Ubytování v motelu (B&B).
den 7 Homer 
Dnes je pro Vás fakultativně připraven pohádkový trek kolem hlavních zajímavostí městečka Homer, které je obklopeno vysokými horami a sjíždějícími ledovci Kachemak Bay State Parku. Možnost fakultativního půldenního nebo celodenního lovu halibutů. Nocleh.
Ubytování v motelu (B&B).
den 8 Homer / Anchorage
Přejezd do Anchorage. Cestou možnost zastavit se u slavné Russian River, kudy každoročně táhnou hejna lososů, což láká velké tlupy medvědů nebo navštívit Wildlife Conservation Center, kde uvidíte zvířata ve volném výběhu, dále je možná zastávka ve zlatokopeckém skanzenu Crow Creek. Pro milovníky adrenalinu se nabízí raft  na slavné Six Mile Creek, která se klikatí divokou a krásnou přírodou (za poplatek). Nocleh v Anchorage.
Ubytování v motelu (B&B).
den 9 Anchorage / Healy 
Dnes se vydáte na cestu do NP Denali. Po cestě zastávka v Iditarod centru, věnovanému psím závodům a životu musherů. Možnost projížďky na psím spřežení (fakultativně, hradí se na místě). Odpoledne návštěva Talkeetna, historického města. Odtud můžete podniknout okružní let kolem Denali (dříve Mt. McKinley) s přistáním na ledovci (fakultativně). Večer příjezd ho Healy. Nocleh.
Ubytování v motelu (B&B).
den 10 Healy
Dnes Vás čeká celodenní výlet turistickým autobusem do srdce NP Denali. Tento národní park nacházející se ve vnitrozemí obklopuje nejvyšší horu Spojených států amerických, Denali. Procházka pozoruhodnou přírodou a nádherné výhledy na mohutná pohoří. Možnost spatřit medvědy grizzly, losy, jeleny carribou, vlky anebo lišky. Nocleh v motelu v Healy. 
Ubytování v motelu (B&B). 
den 11 Healy - Matanuska 
Přesun do kouzelného údolí k ledovci Matanuska. Fakultativně chůze nebo přímo lezení (s výbavou a průvodcem) po ledovci Matanuska glacier. Nocleh. 
Ubytování v motelu (B&B).

den 12 Matanuska / Anchorage 
Dopoledne fakultativně rafting po ledovcové Mathanuska river. Poté přesun do hlavního města Anchorage. Individuální volno. Nocleh.
Ubytování v motelu (B&B)
den 13 Anchorage 
Prohlídka města Anchorage. Nachází se zde spoustu přírodních parků a možností pro zimní sporty. Kolem Anchorage vede celá řada značených turistických tras. Doporučujeme především trasu Tony Knowles Coastal Trail, která je dlouhá přibližně 17 km a provede Vás hlavními zajímavostmi v okolí. Pokud se budete chtít dozvědět něco o kultuře na Aljašce a životě ve městě Anchorage, můžete navštívit místní muzea (fakultativně). Nocleh.
Ubytování v motelu (B&B)
den 14 Anchorage
Individuální volno do odjezdu na letiště. Odevzdání zapůjčeného automobilu. Odlet zpět domů.

den 15 Přílet.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 111 800 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem
Lodní výlet ze Seward na pozorování velryb a ledovců 4 500 Kč 0 Kč
Letecký výlet na pozorování medvědů hnědých 18 500 Kč 0 Kč
Půldenní lov halibutů z Homeru 4 760 Kč 0 Kč
Let kolem Denali s přistáním na ledovci 9 610 Kč 0 Kč
Lezení po soukromém ledovci Matanuska 4 430 Kč 0 Kč
Rafting po Matanuska river 2 820 Kč 0 Kč
Let Wrangell St. Elias NP 3 800 Kč 0 Kč

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země USA - Aljaška
Termín 26.8. - 9.9.2019
Další termíny
Délka 15 dní / 13 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel
Strava Bez stravy
Kód AA-363773
Cena za osobu 111 800 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi USA - Aljaška, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Radek Maděra

+420 739 314 500

rmadera@arcadia-air.com

Přírodní krásy divoké Aljašky

111 800 Kč

Memories Grand Bahama Beach and Casino Resort

Hotel Memories Grand Bahama Resort 4*
Na vyžádání