I v případě, že jste Vietnam doposud nikdy nenavštívili, vám bude zátoka Halong nejspíše silně povědomá. Jedná se totiž o jedno z ikonických míst této jihoasijské země a jako takové se objevuje na mnoha propagačních materiálech. Se zátokou jste se ale mohli setkat i v seznamu světového přírodního dědictví, seznamu sedmi přírodních divů světa nebo v mnoha slavných filmech, např. oscarové Indočíně či v nejnovější inkarnaci příběhu o King Kongovi. Uhrančivá krása tohoto výjimečného místa láká tisíce turistů, kteří chtějí na vlastní kůži zažít jeho jedinečnou atmosféru. Plánujete výlet do exotiky ? Proč ne Vietnam a zátok Halong?

Halong Bay – to nejlepší z Vietnamu


Vietnam oplývá mnoha krásami a zajímavostmi kvůli kterým stojí za to jej navštívit. Jednou z nejoblíbenějších a také nejnavštěvovanějších je zátoka Halong. Tato 1500 km2 velká zátoka vybíhající z Tonkinského zálivu nabízí dech beroucí scenérie, které jinde na světě nenaleznete. Její plocha je posetá dvěma tisícovkami malých kamenných ostrovů ostrůvků. Na tom největším z nich, ostrově Ca Bat se nachází nádherný národní park. Naleznete zde také tzv. „plovoucí vesnice“ obývané rybáři, kteří stále neopustili svůj tradiční způsob života. Pod hladinou lákají odvážné potápěče mnohé jeskyně s nádhernou výzdobou.

Dračí zátoka


Podle legendy dal zátoce Halong vzniknout obrovský drak, který tuto jedinečnou scenérii vytvořil svým mrskajícím ocasem. Skutečný proces vzniku zátoky je mnohem prozaičtější a méně romantický, důležitý je však výsledek. Nezáleží až tak moc na tom, zda za tento unikátní přírodní div světa vděčíme dračímu ocasu nebo geologickým silám. Podstatné je, že pokud si objednáte zájezd do Vietnamu a zátoku Halong navštívíte, odnesete si zážitky, které vám z paměti dlouho nevymizí.