Srí Lanka je státem jihovýchodní Asie, který se nachází blízko Indického poloostrova. Celoročně krásné počasí nabízí relaxaci na písečných plážích, vlny oceánu, ale také vysoké hory a kouzlo místních živočichů jako jsou sloni, velryby či levharti. Hlavním městem je Kolombo a angličtina slouží spíše jako spojovací jazyk, není jazykem úředním. Nicméně se nemusíte obávat – během zájezdu na Sri Lanku se jí úplně v klidu domluvíte.

Zajímavosti na jihu

Pláž Dalawela

Jak již bylo zmíněno výše, Srí Lanka nabízí nepřeberné množství krásných pláží, které přímo vybízí k odpočinku od každodenního stresu. Na pláži Dalawela najdeme několik spíše menších hotelů, v nichž je možné se ubytovat. Pro dobrodružnější typy tu jsou malé apartmány z přírodních materiálů ve stylu Robinsona Crusoe.

Pláž Mirrisa

Pravý ráj na zemi představuje běloskvoucí pláž Mirrisa, rozprostírající se v jižní části Sri Lanky. Zde najdete vše pro vaši relaxaci. Dostatek restaurací, z kterých se line vůně čerstvých ryb. Místní bary nabízí nejlepší míchané koktejly. V obchůdcích lze zakoupit nepřeberné množství suvenýrů a tropické zahrady jsou v podstatě přírodními wellness centry.

Národní park Bundala

Tento park proslavilo zejména stěhovavé i místní ptactvo. Najdeme tu zhruba 197 druhů, které mají svá útočiště v mokřinách. Krajina je velmi horká a suchá, nachází se zde mnoho jezírek a vegetace zahrnuje především křoviny. Rozmanitost rostlin je ohromná – téměř 383 druhů. Při troše štěstí, lze zahlédnout i stádo slonů. Milovníci rybolovu jej mohou vyzkoušet i zde.

Město Tissamaharama

Slouží jako základna pro cestu do národního parku Yala, proto sem míří mnoho turistů. Město obklopují rýžová pole, jenž jsou poseta starobylými chrámy. Mezi centrem a vodní nádrží Tissa Wewa je postavena velká dágoba (buddhistická stavba), v níž se s největší pravděpodobností uchovávaly posvátné ostatky.

Národní park Yala

Yala je nejvíce navštěvovaným parkem. Nejvhodnější doba pro návštěvu je od února do června. Smířit se však musíte s davy turistů. Pozorovat zde můžete mnoho druhů zvířat v relativně přirozeném prostředí.