V jihovýchodní části dlouhého vietnamského pobřeží, asi 330 kilometrů vzdušnou čarou od Ho Či Minova města se nachází Nha Trang, nejvýznamnější a nejnavštěvovanější turistické letovisko v celém Vietnamu. Své návštěvníky láká na množství hotelů, kvalitní služby, možnost provozování vodních sportů i na historické památky jako jsou některé chrámy nebo známé chámské věže ze sedmého století. Možností, jak trávit čas v Nha Trangu, je ale více, jednou z nich je lodní výlet na některé z malebných, malých ostrůvků v okolí. Tím nejzajímavějším je tzv. Velrybí ostrov se stejnojmenným resortem. Hledáte-li tip pro svoji další cestu do exotiky, tady je.

Tajemství velrybího ostrova


Asi 80 kilometrů severně od Nha Trangu se nachází ostrov, který i přes stále se zvyšující popularitu stále ještě není turisty tak přeplněný, jako některá jiná místa. Známý je především pod jménem Velrybí ostrov. Cesta výletní lodí nebo pronajatým malým člunem vám zabere zhruba dvě hodiny a na konci cesty vás čeká malebný ostrůvek, na němž se rozkládá resort stejného jména sestávající ze skromných, o to však autentičtějších bungalovů.

Potápění u Velrybího ostrova


Hlavním důvodem pro pobyt na Whale Island je většinou potápění. Ačkoliv totiž v okolí ostrova dříve probíhal hodně nešetrný rybolov, v dnešní době dochází díky řadě ekologických projektů i ochranářských aktivit k obnově rozmanitosti podmořského života a kolem ostrova se nachází celá řada lokalit, často vyhledávaných potápěči z celého světa. Hustota života je zde vysoká, korály krásné a tento svět rozhodně stojí za objevování.

Hodláte-li navštívit během svého zájezdu do Vietnamu oblast okolo Nha Trangu, nevynechejte ani Velrybí ostrov a jeho okolí. Krásy, které nabízí, vám ukáží další z mnoha zajímavých tváří Vietnamu.