To pravé africké safari v Keni je snem mnoha milovníků přírody a dobrodružství. Nekonečné pláně plné zvěře, tisícová stáda kopytníků, majestátní sloni, impozantní šelmy… to vše tento kout světa nabízí a jeho návštěvník tak může zažít něco unikátního, něco, co jinde na světě v takové míře zažít nelze. Za dech beroucími pohledy je ale třeba vyrazit ve správný čas, příroda se řídí pevně danými cykly, které je nutné respektovat. Jen v takovém případě budete moci prožít safari opravdu naplno. Africké safari je synonymem pro cestu do exotiky a pokud si jej dobře naplánujete, získáte zážitek na celý život.

Keňa a její klima


Geograficky, a tím pádem také klimaticky, je Keňa velmi různorodá země. Nadmořská výška se na území Keni mění od 0 až po 5 000 metrů a své mají ke klimatu co říci i monzuny z Indického oceánu. Při plánování cesty je nezbytné vzít tuto různorodost v potaz a čas cesty volit podle místa, které chcete obdivovat.

Kdy vyrazit na safari


Obecně platí, že cesta na safari v období sucha znamená na jednu stranu soustředění zvěře u nemnohých napajedel a jejich snadnější pozorování, na stranu druhou však také vysoké teploty a velké množství turistů. Období dešťů znamená méně turistů, současně však rozptýlenou zvěř a často i neprůjezdné cesty.

V lednu, únoru a březnu panuje v Keni suché a teplé počasí a tyto měsíce představují hlavní turistickou sezónu. Po nich následuje první období dešťů - duben a květen. Dalším příhodným obdobím pro návštěvu keňského safari jsou červenec a srpen. Období od října do prosince je dalším obdobím dešťů. Zcela speciální dobou na návštěvu jsou potom zimní měsíce mezi červnem a zářím. Právě v tomto období totiž probíhá tzv. Velká migrace, pravidelné stěhování kopytníků z rezervace Masai Mara do Serengeti.

Dovolená v Keni se nemůže obejít bez safari, plánujte jej však pečlivě!