Afrika je zemí mnoha kontrastů, na jedné straně nádherná příroda, nekonečné savany plné zvěře, neprostupné deštné pralesy i majestátní krása Kilimandžára a na straně druhé i palčivé společenské problémy. Mnoho z nich na vlastní kůži zažila i Rebecca Losoli. V době před 25 lety, kdy žila se svým kmenem Samburu v Keni , aktivně vystupovala na obranu žen znásilněných britskými vojáky i proti zvykům jako nucená manželství či ženská obřízka. Za tyto postoje byla z vesnice vypuzena. Společně s dalšími ženami založila vesnici Umodja, která je nyní mementem problémů, které Afriku stále sužují . Zkuste proto při své další cestě do exotiky věnovat část svého času i poznávání negativních aspektů života v té či oné zemi, pro její opravdové pochopení je to nezbytné. Koneckonců, vesnice Umodja se již stala turistickou atrakcí.

Pastevectví i turismus


Obyvatelky vesnice Umoja se živí především pastevectvím a příjmy jim plynou i z turistického kempu , který vybudovaly s pomocí některých humanitárních organizací. V současné době obývá vesnici asi 200 žen s dětmi, muži zde bydlet nesmějí, při pohledu na množství dětí je nicméně zřejmé, že bez kontaktu s muži ženy z vesnice tak úplně nejsou.

Prohlídka vesnice


Již zmíněný kemp je místem, kde se turisté mohou ubytovat, ať již ve vlastním stanu či v některé s chýší. Čeká je pobyt v krásné přírodě s výhledem na krokodýli i další africká zvířata. Za příplatek jim potom zorganizují prohlídku vesnice zahrnující návštěvu místního malého muzea i ukázku tradičního tance kmene Samburu.

Vesnice díky příjmům z turistického ruchu začíná prosperovat i přes to, že stále čelí otevřenému nepřátelství mnoha okolních komunit. Zájezd do Keni nemusí být vždy jen o pozorování slonů a žiraf, země má i své lidské problémy. Návštěva vesnice Umoja vám některé z nich představí z první ruky.