Zkoušení specialit té či oné lokální kuchyně je jedním z nejzajímavějších způsobů poznávání cizích zemí a kultur. V případě Vietnamu, který je každým rokem stále vyhledávanějším cílem výprav cestovatelů z celého světa, se rozhodně jedná o tu pravou cestu k poznání Vietnamu a jeho kultury. Ve Vietnamu totiž tvoří kuchyně její nedílnou součást a často hraje roli ústředního prvku společenských událostí i rodinných setkání,  kromě toho je často považována za jednu z nejzdravějších kulinářských škol na světě. Vietnamská kuchyně následuje filozofii pěti elementů, ze kterých se chuť jídla skládá. Těmito elementy jsou železo, dřevo, oheň, voda a země. Chystáte se na dovolenou v exotice a řadíte se k milovníkům dobrého jídla? Vietnam je pro vás více než vhodná volba!

Nem – nejznámější vietnamské jídlo

Při vyslovení slova „nem“ bude pravděpodobně většina lidí tápat a marně se snažit o odhalení jeho významu. Když se ale řekne „jarní závitky“, chytí se prakticky každý. Nejznámější vietnamský pokrm, se kterým se můžete setkat kdekoliv na světě. Připravuje se tak, že se do rýžového papíru zabalí maso (může být vepřové, ale také např. krabí) spolu s cibulí, houbami, vajíčkem a nudlemi. Mnoho vietnamských oblastí má svojí vlastní, unikátní, verzi těchto oblíbených rolek.

Polévka Pho

Jedná se o masový vývar připravovaný především ve variantách „bo“ (hovězí) nebo „ga“ (kuřecí). Kromě masa k ní patří zelenina, místní koření a bylinky i rýžové nudle. Dochucovat se může limetkou stejně jako rybí omáčkou.

Bánh xéo


Dostanete-li v některém z vietnamských měst večer chuť na lehkou, rychlou večeři. Zkuste to vyřešit jako místní obyvatelé a poohlédněte se po stánku, kde se nabízí Báhn xéo – jedná se jakousi palačinku z rýžové mouky a kokosového mléka, která je plněná salátovými listy, bylinkami a také krevetami.

Hovězí guláš

Hovězí guláš si většinou spojujeme spíše s tradiční českou hospodou než s bistrem v Ho-Chi-Minhově městě, pravda je ale taková, že i tam se těší velké popularitě, samozřejmě ve své místní podobě. K vietnamskému hovězímu guláši patří asijské koření i zelenina jako např. dýně. Přirozeně se ve Vietnamu také nepodává „se šesti“, nýbrž s křupavým pečivem.

Typická vietnamská snídaně

I typická snídaně, se kterou mnozí Vietnamci začínají den nám bude povědomá. Vaječná omeleta s bagetou není nic, co bychom chtěli hned blíže zkoumat. Esenci exotiky ale v tomto případě dodává koriandr, či chilli papričky, kterými je bageta naplněná, i lokální koření, které dodá omeletě zajímavou chuť.

Ryba po vietnamsku

Vietnam je zemí s dlouhým pobřežím i mnohými řekami, není proto divu, že v místní kuchyni mají ryby důležité místo. Často se setkáte s rybami podávaných na rýžových nudlích přelitou zajímavými omáčkami. Mezi jejich přísady může patřit např. kurkuma a kopr. Tato kombinace je obzvlášť chutná a v průběhu zájezdu do Vietnamu vám ji můžeme jen doporučit.