(partnerský článek)

Velkolepost Manhattanu, prérie s divokými bizony, věčné floridské léto – je toho skutečně hodně, co mohou USA svým návštěvníkům nabídnout. Bylo by chybou chtít během jedné dovolené stihnout absolutně vše. Stejně špatná je však i nedostatečná příprava před samotnou cestou. A jaké chyby cestovatelé nejčastěji dělají?

Včasný nákup letenky nepodceňte a pozor na termíny!

Asi není žádným překvapení, že místní festivaly a svátky mohou významně ovlivnit cenu a dostupnost letenky. O těch amerických to však platí dvojnásob. Největší zájem je tradičně o Den nezávislosti (Independence day) slavený 4.července. V tuto dobu se ulice všech států plní suvenýry a veselými davy. Nejlepší pověst má však slavnostního průvod Independence Day Parade zakončený velkolepým ohňostrojem ve Washingtonu.

Náš tip: Ohňostroj vypouštěný před Lincolnovým památníkem si nejlépe užijete při pozorování z protějšího břehu řeky Potomac u památníku US Marine Corps War Memorial.

Nečekejte, až si našetříte

Ceny letenek jsou v tomto období na vrcholu a bez opravdu včasné rezervace si nejspíš neškrtnete. Takovou podívanou je třeba připravovat i rok dopředu. Vhod vám může přijít i půjčka na dovolenou , která vám umožní využít výhodných cen dávno předtím, než se většina cestovatelů začne k plánování dovolené v USA vůbec odhodlávat.

Určitě doporučujeme zakoupit komfortní letenky z Prahy do Ameriky . Let za oceán je sám o sobě náročný, a prodlužovat si ho ještě cestou na rakouské nebo německé letiště může start dovolené nepříjemně poznamenat.

Vsaďte na pečlivou předcestovní přípravu

Vystoupit z letadla a celý další den prospat kvůli silné kinetóze není zrovna příjemné, a navíc se tím připravíte o cenný čas. Existuje mnoho zaručených rad jak se zbavit nevolnosti při cestování , ale dostatek spánku a lehké a vydatné jídlo jsou stále základem. Těsně před odletem doporučujeme popíjet zázvorový čaj, a pokud se vám žaludek doslova kroutí nervozitou, zařaďte do jídelníčku i kvasnice.

Naopak úplně zapomeňte na čokoládu, ta dokáže s vaším zažíváním pěkně zatočit. A jestliže bojujete s neodolatelnou touhou na sladkou tabulku, spolehněte se spíše na hořčík v oříšcích, luštěninách a semínkách. Udělá vám mnohem lepší službu, takže se můžete ihned po opuštění letadla pustit do objevování všech tajemství, jež vám USA nabízí.