Pro Evropu objevili ostrov Cejlon na samém počátku 16. století portugalští námořníci, znám však byl již starořeckým zeměpiscům. Dějiny ostrova byly od počátku plné turbulentních období, v nadvládě se během staletí vystřídali mnozí vládci a koloniální mocnosti. Každé z těchto období otisklo svoji stopu na místní kultuře a v neposlední řadě také na kuchyni. Jedním ze specifik srílanské kuchyně je tak množství vlivů, které ji formovaly. Jaké speciality jsou pro Cejlon typické? Které z nich byste měli při vaší cestě do exotiky určitě ochutnat?

Indie jako základ


Srí Lanku odděluje od indického poloostrova pouze Palkova úžina a není proto překvapením, že indická kuchyně měla na tu srílanskou dominantní vliv. Své k její dnešní podobě řekli i Arabové, Holanďané, Portugalci, Britové a další asijské národy. Výsledkem je unikátní symfonie chutí i vůní v níž hrají prim rýže, mořské plody a ryby stejně jako kokosy, ovoce a samozřejmě koření, které bylo v minulosti dokonce jedním z hlavních exportních artiklů ostrova. Při ochutnávání si však dejte dobrý pozor a buďte obezřetní, výjimečnost srílanské kuchyně spočívá mimo jiné v tom, že je hodně ostrá a pro Evropana může být zpočátku dost obtížně skousnutelná.

Co ochutnat?

 Kotthu rótí

Jedním z jídel, která byste neměli během zájezdu na Srí Lanku vynechat je, které se připravuje z nasekaných pšeničných placek osmažených s masem a zeleninou. Možná vůbec nejtypičtějším pokrmem je Dál kari, jedná se o červenou čočku smíchanou s kokosovým mlékem, krémem, chilli papričkami a samozřejmě dalším kořením. Jaffna kool je potom typickým jídlem v severní části ostrova a jedním z mnoha pokrmů založených na mořských plodech – ryby, krevety, humr spolu s maniokem a špenátem, to vše podáváno s pečivem.

Jídel, které stojí za to během návštěvy Srí Lanky ochutnat je samozřejmě mnohem více. Výběr je v restauracích i pouličních stáncích více než bohatý!