Srí Lanka nabízí mnoho zajímavých festivalů, a my jsme pro vás připravili pro vás pouze ty nejzajimavější. Pokud přemýšlíte nad dovolenou do Sri Lanky , zkuste si ji naplánovat tak, abyste stihli alespoň jeden z místních festivalů. Rozhodně to pro vás bude nevšední zážitek.

Kandy Esala Perahera

Festival se koná v srpnu po celé Srí Lance na závěr monzunové sezóny . Dominuje zde především velká dávka extravagance, možná proto je považován za nejkrásnější festival v Asii. Po dobu 12 dnů jej doprovází velkolepé ohňostroje. Tanečníci a hudebníci se slony se vydávají do ulic, aby se bavili a slavili společně s ostatními.
Festival oslavuje posvátné reliéfní zuby a čtyři bohy, které je opatrují - Natha, Vishnu, Kataragama a Pattini. Probíhá zde rituál, kdy je ulicemi města Kandy nesena posvátná zubní relikvie.

Duruthu Perahera

Typický zimní festival, který se slaví v lednu. Připomíná první návštěvu Buddhy na Srí Lance. Slaví se v chrámu Raja Maha Vihara, jen 8 kilometrů od města Kolombo. Jde o jedinečnou oslavu, které se každoročně účastní kolem 3000 lidí. Chybět samozřejmě nesmí majestátní sloni, kteří dodávají celé oslavě na eleganci. Oděni jsou totiž v jasných oblecích, které jsou vyšívány zlatými a stříbrnými nitěmi.

Poson

Je slaven při červnovém úplňku, zejména v Mihintale. Tento svátek je spojen s historickým kontextem, při níž se poprvé setkal král Srí Lanky s Mahindou, která přinášela do země buddhismus.
Obyvatelé vesnice se po západu slunce shromažďují v chrámu, aby zde mohli číst svaté verše a knihy. Během tohoto festivalu je zakázán prodej masa a alkoholu. Zpravidla bývají zavřená i jatka, protože se festival zaměřuje na soucit se všemi živými bytostmi. Při tomto festivalu jsou krásně zdobeny místní domy. Pokud navštívíte tento thajský festival , určitě budete mít spoustu pěkných fotografií.

Vel

Tento festival je uctíváním lorda Muruga, který bojoval proti zlým démonům a byl posledním synem lorda Šivy. Jeho vítězství nad démony se slaví ve všech chrámech po celé zemi.