V severním Vietnamu se nachází asi deset větších národních parků, a další menší parky. Jeden z těch nejkrásnějších je Hoang Lien Son nebo Dong Van Karst Global. Zde narazíme nejen na krásná místa, ale také na mnoho druhů exotické zvěře. A nejen ve vietnamských národních parcích potkáme krásná zvířata.

Rozmanitá fauna severního Vietnamu


Fauna je v severním Vietnamu velmi rozmanitá, stejně jako flóra. Na území žije velké množství savců. Neodmyslitelnou součástí Vietnamu jsou sloni, tygři a leopardi. A právě ti dnes bohužel patří mezi ohrožené druhy. Důvodem je nejen lov, ale především ztráta přirozeného prostředí. Zemědělská půda a pastviny jsou neustále rozšiřovány, a rozloha zalesněného území, které je domovem mnoha živočichů a rostlin, se stále zmenšuje.

Během vaší dovolené v severním Vietnamu můžete spatřit také medvědy, jeleny, nosorožce jávští nebo dhouly. Dhoul je přezdívaný také jako rudý pes, a jedná se o psovitou šelmu. Mezi menší savce, které se zde pohybují, patří veverky, zajíci, cibetky a nejrůznější druhy opic, jako jsou například giboni.

Ostrov makaků v severním Vietnamu

Běžně k vidění jsou v severním Vietnamu makakové. Opravdovou turistickou atrakcí je ale takzvaný Opičí ostrov, který se nachází kousek od ostrova Cat Ba (na němž se nachází stejnojmenný národní park). Po pláži pobíhají opice, které můžete krmit. A rozhodně se neostýchají! Návštěva této pláže je velkým zážitkem. Pakliže cestujete s dětmi, byl by hřích tento Opičí ostrov vynechat! Makaky si rozhodně oblíbíte.

Svůj domov zde má také několik stovek druhů ptáků. Jedním z nich je pro nás známý holub, ledňáček, dále také ibis, vietnamský bažant nebo ťuhýk.

Na plazy a hmyz dávejte pozor

Pokud máte strach z hadů, v severním Vietnamu byste se měli mít na pozoru! Mezi nejnebezpečnější hady, které se zde pohybují, patří kobra královská. Ta je ale spíše raritou. Velmi jedovatý je také banánový had. Běžně se zde pohybuje kobra indická, a vyskytují se zde také mořští hadi. Na území se ale nachází i mnoho hadů, kteří jedovatí nejsou. Známá je krajta, která může měřit až devět metrů! Z chřestýšovitých se na severu Vietnamu objevuje například ploskolebec, a opomenout nesmíme ani korálovce.

Poznávání fauny severního Vietnamu není nic pro „milovníky“ hmyzu. Především v pralesích žije velké množství nejrůznějších druhů. Některé z nich nebyly dosud popsány. Nicméně, jsou tam také i „příjemné“ druhy hmyzu. Například v národním parku Ba Be se můžete kochat více než 300 druhy okouzlujících exotických motýlů.

V severním Vietnamu objevíte mnoho nádherných míst a dech beroucích přírodních krás. Překrásnými scenériemi jsou hory, pohoří, vodopády, jeskyně, kopce, ale také etnické vesničky. Obklopí vás nevídané exotické rostliny a živočichové. A není nic krásnějšího, než je vidět na vlastní oči během vašeho zájezdu do Severního Vietnamu.