Téměř sedmdesátimilionové Thajsko patří mezi nejnavštěvovanější turistické destinace na světě. I když pevninská část země nabízí mnohé a návštěva Bangkoku či pobyt v letoviscích jako je např. Khao Lak jsou jistě zajímavé a nesmírně inspirující, Thajsko je především zemí ostrovů, celkem jich k zemi patří na 750. Tím největším a nejznámějším je jistě Phuket, co ale další ostrovy? Které z nich stojí za návštěvu a co cestovatelům nabízí? A povede vaše další cesta do exotiky na některý z nich?

Ko Lanta Yai

Thajsko je pro nadšence do potápění zemí zaslíbenou a Ko Lanta Yai je potěší zvláště. Největší ze skupiny ostrovů Ko Lanta láká návštěvníky svojí nádhernou tropickou flórou, tím hlavním lákadlem je však bohatý podmořský život, korálové útesy a pokud bude mít potápěč štěstí, narazit může i na mantu nebo majestátní velryby. Je-li potápění vaším šálkem čaje, zkuste ostrov Ko Lanta Yai, nebudete zklamáni.

Ko Phangan

Tento ostrov ležící v Thajském zálivu učaroval všem, kdo rádi putují přírodou po svých. Na Ko Phangan je mnoho tras pro zajímavé a dobrodružné treky spojené s trampováním v tropické přírodě. Zkrátka nepřijdou ani milovníci historie a objevování místní kultury, mnohé buddhistické chrámy rozhodně stojí za vidění.

Ko Tao

Ostrov Ko Tao má zkrátka vše a dokáže uspokojit každého. Potápění, horské túry, šplhání po horách, pěší treky… Jedna ze světově nejznámějších lokalit pro výuku potápění toho nabízí mnohem více a rozhodně stojí za návštěvu.

Ko Phi Phi

Patříte-li i vy mezi ty, kteří propadli romantickému kouzlu známého amerického filmu Pláž, pak vězte, že jeho značná část se natáčela právě zde. Skutečnost si s filmovou romantikou v ničem nezadá a sněhobílé pláže i průzračné moře si tak můžete užít i vy, stačí k tomu jen objednat zájezd do Thajska.