Nha Trang, téměř 400 tisícové hlavní město jihovietnamské provincie Khanh Hoa , se dostalo do centra zájmu celosvětových médií v roce 2008 kdy hostilo finále soutěže Miss Universe. Ale i když město nyní neokupuje hlavní stránky světových deníků, na nezájem turistů si ztěžovat rozhodně nemůže. Nha Trang je v současnosti asi nejznámější letovisko ve Vietnamu a každoročně jej navštěvují desítky tisíc turistů, které lákají nádherné pláže i široké možnosti zábavy. Ani milovníci poznávacích zájezdů však nemusí Nha Trang zatracovat, neboť zde naleznou historický chrámový komplex i další památky, které rozhodně stojí za vidění.

Historie a žhavá současnost


Až do konce 19. století byl Nha Trang v podstatě divočinou, vše se změnilo až v prvních dekádách 20. století, kdy na místě několika původních vesnic začalo vznikat město, které se již za dob francouzské koloniální nadvlády stalo hlavním městem provincie a dnes se proměnilo v životem pulsující turistický resort. Nha Trang je zastávkou na cestě mnoha luxusních výletních lodí a každoročně hostí velký jachetní závod. Turismus je také jednoznačně největším zdrojem příjmů a není proto divu, že se město dále rozšiřuje, aby svým návštěvníkům mohlo nabídnout nové kapacity a možnosti zábavy.

Nha Trang – letovisko se vším všudy


Krásné dlouhé pláže a nikdy nekončící zábava – to je hlavní lákadlo letoviska Nha Trang. Bary a restaurace podél pláže Tran Phu žijí do brzkých ranních hodin, pláže jako Dai Lanh nebo Hong Chong jsou naopak vyhledávány těmi, kdo preferují větší klid.

Omrzí-li vás pak opalování na pláži a popíjení koktejlů u baru, jsou vám k dispozici mnohé vodní sporty, potápění, výlety lodí na blízké ostrovy, relaxace v bahenních koupelích, zábavní parky, golfová hřiště a nepřeberné množství dalších aktivit. Nha Trang je letovisko jako dělané pro odpočinek a relaxaci.

Zaujala-li vás zmínka o potápění nebo lodních výletech, tím nejlepším, co můžete udělat je vyrazit na ostrovy Hon Mun a Hon Mot. Oba nabízí kromě krásných pláží i výborné podmínky pro potápění a šnorchlování. Pod hladinou můžete spatřit mnoho zajímavých mořských živočichů. Barevnost životem překypujících tropických moří je pověstná a bylo by trestuhodné nezkusit jí zažít na vlastní oči.

Umění a historie v Nha Trang


Věže Mieu Dong Nam, Tham Chinh a Tham Nam vystavěné v období čamské kultury v době mezi sedmým a dvanáctým stoletím jsou monumentem, který byste rozhodně neměli minout. To samé platí o pagodě Long Son, která, kromě toho, že je nádherně zdobená, symbolizuje čínský vliv v oblasti. V Nha Trang tak můžete ideálně zkombinovat plážovou relaxaci s poznáváním exotické kultury a její historie.

Dovolená ve Vietnamu si teprve hledá místo mezi nabídkou cest do nejpopulárnějších exotických destinací. V ničem oproti nim ale nezaostává a proto neváhejte dlouho, Nha Trang a Vietnam čekají až je objevíte!