Zájezdy do Tanzanie se v posledních letech dostávají stále do většího popředí zájmu turistů. Pokud za to něco může, je to rozhodně krásná příroda, kterou tato země nabídne. Že si jí skutečně dokáže vážit, to jasně dokládají národní parky Tanzanie, které mají vždy celou řadu unikátů. Ty jsou důvodem, proč je navštívit. Podívejte se společně s námi na to, které byste jako turisté neměli minout, pokud se rozhodnete tuto úchvatnou africkou zemi navštívit.

Národní park Serengeti

Začít musíme rozhodně tím nejznámějších a také nejdůležitějším místem celé Tanzanie. Jedná se o Národní park Serengeti, který leží na rozloze necelých 15 000 kilometrů čtverečných. Pokud jde o jeho rozlohu, tak se aktuálně jedná o největší národní park v celé zemi. Kromě toho je také nejslavnější. Proč? Jde hlavně o jeho zajímavosti. Začít musíme populací ptáků, kterých zde žije zhruba 500 druhů. Už proto je doslova povinností pro každého ornitologa. Tím ale lákadla nekončí, jelikož právě Národní park Serengeti je vyhlášený tím, že zde probíhá jedna z největších migrací zvířat na světě. Je to dáno také polohou parku, který leží těsně u hranic s Keňou. Celý park je pochopitelně uvedený na seznamu přírodních památek UNESCO, což jasně podtrhuje jeho unikátnost.

Národní park Lake Manyara

Druhým známým národním parkem Tanzánie je Lake Manyara. I zde, podobně jako v předchozím případě máte možnost spatřit bohatou populaci ptáků, kterých zde žije na 400 druhů. A to i přesto, že rozloha samotného parku je celkem malá, jelikož lehce přesahuje 300 kilometrů čtverečných. Pokud jde o výskyt zajímavých zvířat, nesmíme zapomínat také na největší koncentraci paviánů na světě, stejně jako na jeden výjimečný unikát. Právě na tomto místě máte jedinečnou možnost spatřit na vlastní oči stromové lvy.

Národní park Kilimandžáro

Už název celkem jasně napovídá, co je a bude hlavní dominantou tohoto národního parku. Je to pochopitelně největší hora Afriky – Kilimandžáro, která je navíc také jedním z největších vulkánů. Výška této hory je 5 895 a tak je zcela nepřehlédnutelnou dominantou. Rozhodně ale nemusí být nutně jediným lákadlem, které může tento národní park nabídnout. Stejně tak zde najdete i výjimečnou faunu a flóru, a díky rozloze 750 kilometrů čtverečných můžete při svém putování dokonce i celkem jednoduše rozeznat jednotlivá vegetační pásma.

Jaké další možnosti Tanzanie nabídne?

Výše zmíněná trojice národních parků patří mezi to hlavní, co celá země nabídne a co by si neměl nechat ujít žádný milovník přírody. Tím ale jejich výčet rozhodně nekončí. Pokud chcete znát další místa, na která se rozhodně vyplatí vyrazit, zde je jejich výčet. Chráněné území Ngorongoro je prvním naším tipem. A to hlavně z důvodu, že je zde možné najít největší populaci lvů na světě. Vzhledem k rozloze 8 300 kilometrů čtverečných, z nichž 320 kilometrů čtverečných měří samotný kráter, je toto místo označováno jako Osmý div světa. Nijak nezklame ale ani Národní park Arusha. I když patří mezi nejmenší, zaujme především krásnými pohledy na okolní hory, stejně jako bohatou populací buvolů, zeber, hyen, ale například také antilop.

V našem výčtu nesmíme opomenout také Národní park Selous, který je dnes považován za největší přírodní rezervaci Afriky. Proč? Jelikož jeho rozloha činí 55 000 kilometrů čtverečných. O zajímavou faunu zde pochopitelně není nouze. A pokud vás zajímají i další unikátní lákadla, potom zkuste například i Národní park Ruaha – kde je možné spatřit dokonce i migrující evropské ptactvo, nebo neméně zajímavý Národní park Mikuni, který přímo sousedí s vyhlášeným parkem Selous. I toto jsou tipy, kde o krásnou přírodu Tanzánie nebude nouze, a právě naše cestovní kancelář nabízí atraktivní poznávací zájezdy do této destinace.