Ostrov Srí Lanka v jihovýchodní Asii láká každoročně statisíce návštěvníků ze všech koutů světa, kteří sem cestují za relaxací na pohádkově krásných plážích, dobrodružným potápěním k fascinujícím korálovým útesům, surfováním či za poznáním bohaté místní historie cestě do exotiky. Jaké jsou ty nejzajímavější?

Wilpattu – největší národní park na Srí Lance

Asi 180 km severně od hlavního města Colombo leží národní park Wilpattu, s rozlohou 1085 km2 největší na ostrově. Na návštěvníky zde čeká rozmanitá krajina zahrnující džungli, rozlehlé mýtiny i jezírka. Park se pyšní mnoha druhy vzácných rostlin i živočichů. Ze zvířat zde můžete potkat slony, medvědy, jeleny, několik druhů opic i krokodýli a elegantní leopardy. Do parku můžete vstupovat pouze s průvodcem a pronajmout si silné auto.

Yala – domov leopardů

V jihovýchodní části Srí Lanky mohou cestovatelé navštívit národní park Yala, jehož asi největším lákadlem je fakt, že je zde největší koncentrace leopardů na celém světě. Setkat se zde však můžete i se slonem, kopytníky nebo opicemi . Yala je nejnavštěvovanějším národním parkem na Srí Lance a k návštěvě se doporučuje využít příznivých podmínek, které zde panují od února do června.

Sinharaja – lesní království


Rezervace Sinharaja ležící na jihu ostrova představuje unikátní oblast deštného lesa a právem figuruje i na seznamu světového přírodního dědictví UNESCO. Po většinu roku zde prší a skrze rezervaci protéká hned několik řek a potoků. Návštěvníci zde mohou spatřit mnohé unikátní druh rostlin a zvířat, z nichž některé se jinde nevyskytují.

Národních parků je na Cejlonu mnohem více a rozhodování o tom, který navštívit není jednoduché, odměnou je však vždy unikátní přírodní krása a pocit sepjetí s divokou přírodou. Zarezervujte si proto svůj zájezd na Srí Lanku a začněte plánovat, který z nich navštívíte vy.