Důvodů, proč turisté i individuální cestovatelé vyrážejí na Srí Lanku je celá řada. Někteří preferují relaxaci na pohádkových plážích ve stínu kokosových palem, jiní míří především za poznáním dlouhé a zajímavé historie ostrova a jeho bohaté kultury či architektury. Velká skupina návštěvníků Srí Lanky ale přijíždí za jiným bohatstvím – za přírodou jejích národních parků . Jedním z nejstarších a nejzajímavějších z nich je národní park Yala, Srí Lanka je ideální destinací pro vaši další cestu do exotiky .

Národní park Yala – největší chráněná oblast v zemi

S celkovou rozlohou téměř 127 tisíc hektarů je národní park Yana nejen jeden z nejstarších, nýbrž i největší národní park v zemi . Jeho ekosystém zahrnuje nejen typický monzunový les, ale také křoviny, travnaté pastviny a díky tomu, že hranice parku sahají až k mořskému pobřeží, i dlouhé písečné pláže. Návštěvníky do parku láká především velké množství zvěře. I z tohoto pohledu je zajímavé, že západní část parku byla původně loveckou rezervací, nyní ovšem slouží především k ochraně zvěře.

Co je v národním parku k vidění?


Zvířat je v národním parku Yala k vidění víc než dost. Např. koncentrace leopardů je v oblasti jednou z nejvyšších na světě . Stejně tak slonů je zde dostatek a ani setkání s krokodýlem, medvědem, jelenem či některou z mnoha opic není ničím výjimečným. Velkým zážitkem je i setkání s mořskými želvami na mořském pobřeží.

Hlavní sezóna pro pozorování zvěře trvá v Yala od února do června . V ostatních obdobích je pravděpodobnost setkání s exotickými zvířaty výrazně nižší. Jste-li i vy milovníky přírody, návštěva národního parku Yala je tím pravým důvodem pro objednání zájezdu na Srí Lanku , nezbývá tak nic jiného, než si cestu dobře naplánovat a co nejdříve vyrazit!