Keňské národní parky pro mnohé symbolizují Afriku, kterou známe z přírodopisných dokumentů a publikací. Nedozírné savany, obrovská stáda pakoňů a zeber, majestátní sloni či lvi a gepardi odpočívající ve stínu stromů před dalším lovem. Navštívit tu opravdovou Afriku bylo a je snem mnoha lidí. Národní park Masai Mara je jedním z největších a nejznámějších keňských národních parků, který navíc na jihu přechází v neméně slavnou tanzanskou rezervaci Serengeti. Právě on se tak stává častým cílem cestovatelů toužících zažít opravdové africké Safari. Plánujete cestu do exotiky? Masai Mara je sázkou na jistotu.

Země Masajů

Název Masai Mara je kombinací označení původních obyvatel oblasti a jména řeky, která jí protéká. Masajové, pastevci a bojovníci, v rezervaci stále žijí a setkání s nimi je obohacující zkušeností. Celá rezervace zabírá na 1500 km2 území na jihozápadě Keni, asi 200 km od hlavního města Nairobi, a je domovem statisíců kusů zvěře. Rezervaci Masai Mara můžete objevovat mnoha způsoby, z auta či hřbetu koně stejně jako z balónu nebo letadla. Pokaždé se ale stanete svědky úžasného představení, které má na světě jen málo obdob.

Velká pětka a Velké stěhování

Přírodní rezervace Masai Mara je jedním z míst, kde můžete během jediného dne zahlédnout celou tzv. „Velkou pětku“, tj. lva, slona, leoparda, buvola a nosorožce. Již to samo o sobě bývá zážitkem na celý život. K vidění jsou ale i další zvířata jako krokodýli, hroši, zebry, žirafy nebo třeba gepardi, mnoho druhů ptáků a dalších zvířat. Nikdo, kdo má k přírodě vztah se zde zkrátka nemůže nudit.

Zvláště velkolepou podívanou potom nabízí období migrace trvající od srpna do října, během kterého se stáda kopytníků, někdy až statisícová, přesunují ze Serengeti do oblasti Masai Mara. V době, které se často přezdívá „Velké stěhování“, tak můžete spatřit Afriku v její původní podobě, z doby velkých cest Livingstona či Holuba. Pohledy na mohutná stáda pakoňů překonávající řeku Mara či velké šelmy kroužící kolem těchto velkých stád v očekávání hojnosti budou jistě patřit k nezapomenutelným okamžikům vašeho života.

Masai Mara se musí zažít

Pro cestovatele, který chce zažít pravé africké safari je Masai Mara jednou z prvních voleb. Jedná se o destinaci dobře dostupnou, koncentrace zvířat je zde opravdu vysoká, podnebí stálé a přijatelné, možnosti ubytování široké od vlastního stanu po luxusní rezidence… Masai Mara se však nedá popsat, musí se zažít. Splňte si své dávné sny a vydejte se na poznávací zájezd do Keni, cesta do rezervace Masai Mara bude zážitkem, který vás bude k návratu lákat hned poté, co se ze safari vrátíte. Afrika a Masai Mara vám vezmou srdce.