Téměř 33 milionů turistů navštíví každý rok Thajsko, jednu z neoblíbenějších turistických destinací v Asii. Do Thajska lákají návštěvníky skvostné pláže, starobylé chrámy i exotická příroda. Téměř žádný návštěvník země ale nevynechá ani návštěvu hlavního města Bangkoku. Tato desetimilionová metropole nabízí kombinaci luxusu, špíny, dopravních kalamit, nádherných památek, typického asijského chaosu i neřesti, které dohromady vytváří neopakovatelnou atmosféru. Bez jeho návštěvy by váš pobyt v Thajsku nebyl kompletní. Bude-li váš zájezd do exotiky mířit tímto směrem, věnujte část svého času stráveného v Thajsku poznávání Bangkoku, stojí to za to.

Bangkok – Město andělů

Jméno Bangkok používají místní obyvatelé posledních cca 200 let, originální jméno je složeno z jednadvaceti slov, jejichž překlad obsahuje i označení „Město andělů“. Aktivit, kterým se v něm při svém pobytu můžete věnovat a věcí, které v něm můžete vidět, je v Bangkoku nepřeberné množství. Na své si přijdou milovníci historie, památek, cizokrajných chutí, i ti, které prostě jen láká nasávat exotickou atmosféru tohoto výjimečného místa.

Historie i živá současnost

Bangkok, stejně jako celé Thajsko, je na historické chrámy, paláce i další pamětihodnosti bohatý. Žádný návštěvník asi nevynechá návštěvu Velkého paláce, sídla thajských králů z 18. století. Návštěvníky stejně tak láká i známá monumentální silueta chrámu Wat Arun a neméně zajímavá je i gigantická socha odpočívajícího Buddhy v dalším z chrámů – Wat Pho.

Mezi ikonické obrazy Bangkoku patří i známé vodní taxíky a zajímavou zkušeností je návštěva plovoucího trhu. Za návštěvu stojí např. tradiční trh Damnoen Saduak. Jako mnoho dalších světových velkoměst, i Bangkonk má svůj Chinatown. Rozhodně se vyplatí počkat si na některý z mnoha festivalů či oslav, které se právě zde konají.

Životem kypící současnost lze poznat na třídě Khao San, která představuje absolutní mix tradičních i západních vlivů. Těžko popsatelnou zkušeností je i procházka ulicí Soi Cowboy, která je nejpopulárnější „vykřičenou“ oblastí ve městě, které je svou neřestí proslulé.

Příroda v srdci velkoměsta


Budete-li chtít po tomto zážitku vyměnit blikající neony za klid a relaxaci, vydejte se do některého z místních parků. Oblíbený Benjakitti Park nabízí krásný pohled na siluetu moderního centra města a jeho výškových budov. V parku Benjasiri zase můžete obdivovat thajských sochařů, jejichž díla jsou zde umístěna. Park Lumpini je zase zajímavý rostlinami i zvířaty, které v něm žijí. A v parku Rámy IX., největší zelené ploše v Bangkoku, si můžete projít zajímavou botanickou zahradu. Jak je vidět, i ruch velkoměsta lze snadno vyměnit za klid a přírodu.

Zážitek z návštěvy Bangkoku je něco, o co byste se neměli ochudit. Proto neváhejte a zamluvte si zájezd do Thajska ještě dnes!