(Partnerský článek)

Londýn je stále nejčastější destinací pro zahraniční turisty, nicméně Anglie nabízí mnohem víc než hlavní město. Pokud se tedy už chystáte navštívit tuto sedmimilonovou metropoli, proč nevyrazit na pár dní mimo hektické centrum a podívat se na jih Británie? Kulturním a hospodářským centrem jižní Anglie je půlmilionové město Brighton, které po pobřeží srůstá s městem Hove a které bylo nedávno označeno anglickým deníkem The Guardian za San Francisko Evropy. To má hned několik důvodů.


Brighton je proslulý svojí liberální a multikulturní atmosférou a také nočním životem, za kterým se každý víkend přijíždí stovky lidí z Londýna, vzdáleného ani ne hodinu cesty vlakem. Největší atrakcí města je dlouhé molo, na kterém najdete vše od restaurací, kasina až po zábavní park. Centrem města jsou pak malé uličky plné zajímavých obchodů a exotických restaurací, které pochazejí z dob, kdy Brighton bylo ještě malé rybářské městečko. Dalším lákadlem jsou také letní festivaly, kterých se zde koná hned několik za sezónu.


Nejznámější z nich je pak Brighton Pride, víkendový karneval na oslavu tolerance a homosexuality. Uvolněná atmosféra a tradice ve vzdělání je také důvodem, proč Brighton láká každoročně velké množství mezinárodní studentů, kteří sem přijíždějí, aby zde navštěvovali kurzy angličtiny. Brighton, se svým kulturním vyžitím, společenským životem a zároveň nízkou kriminalitou, je totiž ideálním místem pro jazykové pobyty v Anglii. Zajímavá místa, která vybízí k dovolené, najdete ale i mimo Brighton. Naprostou nutností je návštěva křídových útesů Seven Sisters, proslulou přírodní památkou a jedním z nejkrásnějších výhledů v Evropě. Tyto útesy jsou navíc obklopené přírodní rezervací, takže se nabízí i další turistické aktivity.  Jižní Anglie je zkrátka výborná volba pro letní dovolenou.