Thajsko je jednou z deseti nejoblíbenějších dovolenkových destinací na světě a v roce 2017 jeho hranice překročilo více než 35 milionů návštěvníků. Země jim nabízí celou řadu možností k trávení času. Ať již turisté preferují poznávání exotické přírody, kultury i současného života měst či naopak bohaté a často turbulentní historie, Thajsko jim nabídne všeho dostatek. Avšak to, za čím turisté do Thajska přijíždějí především, je relaxace a zasloužený odpočinek v některém z mnoha resortů. Jedním z méně známých, přes to však velmi zajímavých, letovisek je i Hua Hin jižně od Bangkoku. Pokud bude cílem vaší příští cesty do exotiky odpočinek na plážích, je pro vás Hua Hin zajímavým tipem.

Letovisko Hua Hin

200 kilometrů od hlavního města Bangkoku leží Hua Hin, dříve malá rybářská vesnice, poté první thajské turistické letovisko, které dnes leží poněkud ve stínu větších, luxusnějších a pompéznějších resortů, za návštěvu ale rozhodně stojí. Nalezneme zde buddhistický chrám, bývalou královskou rezidenci i historické nádraží a samozřejmě také několik příjemných pláží.

Kouzelné pláže Hua Hin

Pro relaxaci lze samozřejmě využít i 3 kilometry dlouhou městskou pláž, ještě zajímavější jsou nicméně spíše pláže v okolí města. K pláži Cha Am Beach je to z města asi 25 kilometrů, na její promenádě to ale žije a setkáte se zde se spoustou obchůdků, stánků a půjčoven vybavení pro celé spektrum vodních sportů. Pláž Takiab Beach je zase pro svůj pozvolný a příjemný vstup do vody i klidné moře vyhledávaným cílem rodinných cest na pláž. Poslední z trojice velkých pláží nese název Suan Son Beach, jedná se o nejklidnější z uvedených pláží. Pláž lemují pinie a ty tak poskytují příjemný stín. Suan Son Beach je častým svědkem pikniků a veselých setkání s rodinou či přáteli.

V Hua Hin lze rozhodně strávit velmi zajímavou dovolenou v Thajsku .