Nesmírné přírodní bohatství dělá z Keni jednu z neoblíbenějších turistických destinací pro exotické cestování. Ale i když v této téměř padesátimilionové, východoafrické zemi můžete nalézt vysoké hory i korálové útesy, v očích většiny lidí jsou to sluncem zalité savany, které jí – i celou Afriku – symbolizují nejvíce. Výstavní skříní keňské přírody jsou potom národní parky, ve kterých mají během safari návštěvníci možnost pozorovat úžasnou faunu v čele s tzv. „velkou africkou pětkou“: lvem, levhartem, slonem, nosorožcem a buvolem. Největším z keňských národních parků je světoznámé Tsavo. Národní park Amboseli je sice rozlohou menší, i přes to – nebo právě proto – nabízí stejně úchvatný zážitek.

 

Vzpomínky na Afriku


Záznamy starých dobrodruhů i přírodovědců z první poloviny minulého století hovořící o milionových stádech zvěře jsou již dnes spíše vzpomínkou. Právě na místech jako je národní park Amboseli si ji ale můžete oživit, neboť koncentrace zvěře je zde vysoká. Pak s rozlohou 392 km2 je domovem devíti stovek majestátních slonů. Jejich velká stáda čítající i několik desítek kusů jsou největším lákadlem Amboseli. K vidění jsou samozřejmě i další typická africká zvířata – zebry, pakoně, buvoli ale i lvi, levharti či gepardi. Usměje-li se na vás štěstí, zahlédnete i velmi vzácného nosorožce dvourohého.

 

Člověk a příroda


Dechberoucí pohledy na divokou přírodu a nádherná zvířata není to jediné, co může národní park Amboseli nabídnout. I tato oblast byla odpradávna domovem kmene Masajů a návštěva jejich vesnice by neměla ve vaše itineráři chybět, ačkoliv byl život jejích obyvatel civilizací již nenávratně poznamenán, stále se jedná o zajímavou a silnou zkušenost. Výhled na nejvyšší horu Afriky – Kilimajaro – je opět podmíněn určitou dávkou štěstí, pokud se vám ho však dostane, budete ohromeni.

 

Zájezd do Keni na pravé africké safari je něco, co by měl v životě prožít každý skutečný milovník divoké přírody. Národní park Amboseli je potom tím pravým místem, kde tuto „povinnost“ splnit.