Keňa je pro většinu lidí zemí k obzoru se táhnoucích savan, nekonečných stád divoké zvěře nebo čarokrásných západů slunce nad Viktoriiným jezerem. Pro milovníky kávy je však i domovem kvalitních zrn, ze kterých si rádi připravují svůj oblíbený nápoj, a které si v ničem nezadají s těmi pocházejícími ze střední a jižní Ameriky. Ochutnejte, možná i vás tak inspiruje voňavý šálek lahodné kávy k další cestě za exotikou.

Historie krátká ale bohatá

Ačkoliv je původní vlastí kávovníku nedaleká Etiopie, v Keni se káva začala kultivovat a pěstovat až na přelomu 18. a 19. století, když tam dorazila spolu s misionáři a britskými kolonizátory. Svahy keňských horských velikánů poskytly pro pěstování kávy příznivé podmínky a ta se zde brzy uchytila. Z prvních malých plantáží se vyvinul průmysl, který dává zaměstnání hned šesti z necelých padesáti milionů obyvatel země. Pěstování kávy navíc nesoupeří o prostor se světoznámými národními parky, neboť místa vhodná pro růst kávovníku leží jinde. Keňa a její příroda tak mohou profitovat z obojího.

Prověřená kvalita

Zatímco pěstování kávy je spojené s úbočími hor, obchodování s kávou probíhá ve především dvou nejznámějších keňských městech, Nairobi a Mombase. Naprostá většina pěstované a obchodované kávy je odrůdy Arabica. Obecně je keňská káva známá pro svoji nasládlou chuť nesoucí tóny lesních plodů a ovoce. Káva pocházející z Keni je považována za vysoce kvalitní a je plnohodnotnou alternativou kávy ze známějších oblastí jižní a střední Ameriky.

Chuť kávy si oblíbili i původní domorodí obyvatelé, kteří ji považují za magický nápoj dodávající tělu sílu a rychlost. Zkuste během svého zájezdu do Keni navštívit některou z plantáží i vy a zkusit, zda na této legendě není alespoň zrnko pravdy. A i když nezesílíte, určitě si alespoň pochutnáte!