Thajsko je překrásná země, kam mnoho turistů jezdí za poznáváním zajímavých míst, kultury, tradic nebo odpočinkem na nejkrásnějších plážích světa. Thajsko je ráj pro všechny milovníky slunce, kde rozhodně nabijete tolik potřebnou energii. Můžete si objednat dovolenou do Thajska , jejíž program zahrnuje také den volna pro vás. Pokud jste ale v Thajsku pracovně, o to více den volna oceníte. Samozřejmě záleží na tom, v jaké oblasti Thajska se pohybujete. Vybrali jsme pro vás opravdu zajímavé tipy na výlety. Přečtěte si zajímavé informace o místech, které stojí za to navštívit. Třeba se pro jedno z nich rozhodnete, a na den, který strávíte na jednom z těchhle kouzelných míst, jen tak nezapomenete. A je taky dost dobře možné, že se bude jednat o nejkrásnější den z celého vašeho pobytu!

Rajské Krabi

Opuštěná romantická pláž , která se nachází v jižním koutu Thajska. Nádherné místo s korálovými útesy a tyrkysovým mořem, kde se každý turista musí cítit jako v ráji. Pro poklidný den plný relaxace je tohle místo jako stvořené.

Želví ostrov Ko Tao

Milujete potápění? Pak jistě oceníte nádherný ostrov plný bílého písku. Ko Tao je perlou jižního Thajska, a ani tady vás nebude rušit velké množství turistů.

Pattaya

Město hříchů. Tak je nazýváno pro nesčetné množství barů, klubů a restaurací, a také pro opravdu velmi bohatý noční život. Jestliže jste noční ptáci, a toužíte zažít noc plnou nespoutané zábavy, pak je Pattaya dobrou volnou.

Bangkok

Během návštěvy Thajska byste jistě měli navštívit jeho hlavní a také nejlidnatější město. Pozlacené chrámy, fresky, čínská čtvrť, Velký palác, ale i ruch místních ulic mají jedinečnou atmosféru.

Nejvyšší hora Thajska

Hora Doi Inthanon v provincii Chiang Mai leží v severozápadním Thajsku na území národního parku. Hora je velmi dobře přístupná díky asfaltové silnici, která vede až k vrcholu hory.

Jezero Khao Sok

Tohle okouzlující jezero se nachází ve stejnojmenném národním parku. Dovézt si s sebou můžete dokonce vlastní člun, nebo si objednáte místní služby. Den strávený tady opravdu stojí za to. Ochutnat zde můžete skvělou thajskou kuchyni, a odvážnější mohou prozkoumat jednu z jeskyň, ve kterých žijí hejna netopýrů.

Národní parky

V Thajsku se nachází asi dvacet národních parků, z nichž každý se pyšní jinými přírodními krásami i faunou. Ten nejrozlehlejší je nazýván Kaeng Krachan.

Ayutthaya

Město, pro něž jsou typické barevné lodičky a restaurace, které plují po řekách. Stojí za to navštívit některou ze stovek pagod, které jsou významnými dominantami města. Město na vás dýchne svou historií, a zanechá ve vás nezapomenutelný pocit.