Srí Lanka, ostrov nezaměnitelného kapkovitého tvaru u jižního cípu indického subkontinentu je vyhledávaným cílem statisíců turistů z celého světa, které lákají romantické sněhobílé pláže, divoká příroda i starobylá kultura s jejími pohádkovými památkami, např. v podobě monumentálních chrámů. I když je ale Srí Lanka jako země turistům dobře známá, obyčejný život místních obyvatel je pro mnoho z nich stále zahalen rouškou tajemství. Hledáte-li tak inspiraci pro svoji další exotickou dovolenou , zkuste jej na Srí Lance poznat trochu blíže.

Srí Lanka – zářivý ostrov


Jako každý ostrovní národ, i obyvatelé Srí Lanky jsou trochu uzavření, a i přes velké množství turistů přijíždějících na ostrov jsou jim mnohé naše zvyky cizí. Svoji významnou roli hraje jistě i náboženství (tím majoritním je zde Buddhismus) a z něj plynoucí konzervativnost místních obyvatel . Na Srí Lance nehledejte nudistické pláže a při oblékání to nepřehánějte s vyzývavostí, obyvatelé ostrova to určitě ocení. Nic z výše uvedeného ale neznamená, že by snad místní obyvatelé nebyly přátelští a milí lidé, stačí dodržovat několik málo základních pravidel a mezi obyvateli Zářivého ostrova, jak je Srí Lanka někdy označována, se budete cítit jako doma.

Srí Lanka – jednota v rozmanitosti


Obyvatelstvo Srí Lanky je etnicky i nábožensky poměrně rozmanité a vzhledem k občasným půtkám mezi jednotlivými skupinami by se mohlo zdát, že název tohoto odstavce je až příliš optimistický, přesto však mají prostí lidé, ať již patří k jakékoliv skupině, mnoho společného. Rybáři, sběratelé čajových lístků i další zemědělci a všichni ostatní obyvatelé ostrova tvrdě pracují, ctí své zvyky i náboženství a milují své rodiny. Taková lidé si zaslouží, abyste je během svého zájezdu na Srí Lanku zkusili poznat blíže!