Padesátimilionový Myanmar, dříve známý jako Barma, má za sebou pohnutou historii. V současné době do této země, která se i přes řadu přetrvávajících problémů otevírá světu, míří stále více a více návštěvníků z celého světa. Mezi destinace, které stojí za to v Myanmaru vidět patří krásné vnitrozemské jezero Inle. Možná, že vaše další cesta do exotiky povede do Myanmaru. Pokud ano, začleňte do plánu své cesty i jezero Inle, zalíbí se vám.

Jezero Inle


Toto vnitrozemské sladkovodní jezero se nachází ve východní části země a svou rozlohou je v Myanmaru druhé největší (zabírá plochu 116 km 2). Jeho význam spočívá především v unikátní fauně, řada druhů ryb či rostlin je zde endemická. Díky svému ekologickému významu bylo jezero Inle zařazeno i na seznam významných světových přírodních lokalit a posunulo se na jedno z předních míst mezi nejnavštěvovanějšími lokalitami v Myanmaru.

Inle a Inthové


Břehy jezera Inle jsou domovem etnika zvaného Inthové. Tito místní obyvatelé jsou rybáři a zemědělci či řemeslníci vyrábějící výrobky denní potřeby. Buddhistická pagoda Hpaung Daw U je nejvýznamnější stavbou v okolí jezera a říjnový buddhistický svátek potom nejvýznamnější kulturní akcí. Autentický způsob života Inthů a přírodní krásy jezera jsou velkou motivací k cestě do této oblasti!

Aktivity u jezera

Kromě obdivování přírodních krás z břehu jezera lze podniknout výlet na lodi se zastávkami v několika vesnicích. Plavba po hladině při západu slunce stojí za zařízení dovolené v Myanmaru , vzpomínat na ni budete ještě dlouho. Stále populárnější jsou však i cyklistické výlety po břehu jezera stejně jako výlety do vzdálenějších vesnic, které neleží přímo na břehu jezera. Místní trhy nabízejí také mnoho zajímavého a lákavá je i jejich autentická atmosféra.