I když je v Indii co dělat a co poznávat na klasické pevnině, její odlehlejší pobřežní části také stojí za návštěvu. Naším tipem číslo jedna je indický stát Goa. O něm jste rozhodně již slyšeli, jelikož je velmi často označován jako indická riviéra. Právě tento malý stát je místem, kam se sjíždějí jak lidé z celého světa, tak i místní, aby si zde užili dokonalou dovolenou . K tomu přispívají nejenom komfortní hotely a další služby turistického charakteru, ale přispívají k tomu také místní pláže. Kdo chce trávit dovolenou na těch nejkrásnějších, měl by si zapamatovat názvy, jako Arambol, Kalacha a Anjuna, které najde v severní části, nebo může zamířit do té jižné, kdo jsou hlavních hitem pláže s názvem Utorda, Varca a Cavelossim. Kdo ale plánuje navštívit indické Goa i z důvodu zajímavého poznání, máme pro něho několik zajímavých tipů na památky, které jsou opředeny zajímavými příběhy.

Velha Goa

Kdo zamíří do tohoto města, které bylo založeno v šestnáctém století, ten by rozhodně neměl opomíjet poznání místních kostelů. Pro jejich krásy je pochopitelně celá řada z nich uvedena na seznamu UNESCO. Pokud je jeden, který si rozhodně nesmíte nechat ujít, potom se jedná o katedrálu sv. Kataríny. Právě s tou je spojen celkem zajímavý příběh, který sahá až k roku 1510. Právě v této době došlo k porážce muslimské armády a na samotnou oslavu byla tato katedrála postavena. A aby se jednalo o skutečný unikát, je zde umístěn i zvon, který dnes patří jak mezi ty největší, tak i mezi ty nejkrásnější nikoliv v celé Indii, ale dokonce i na světě.

Bazilika Bom Jesus

Dalším z turistických lákadel, které stát Goa nabídne, je tato jezuitská bazilika. Když se na ni zadíváte pozorně, budete moci obdivovat především velmi výjimečnou barokní architekturu, která zaujme každého milovníka tohoto stylu. I zde nesmíme zapomínat na zajímavý příběh, který se váže k misionáři a zakladateli jezuitského řádu. Tím byl sv. František Xaverský. Právě ten je na tomto místě pochován, čímž je mu za jeho činnost vzdána dokonalá pocta a dokonalé poděkování.

Dominantní pevnosti

Pokud se rozhodnete prozkoumávat pobřeží tohoto státu, určitě nenarazíte jenom na krásné pláže a kvalitní hotelové resorty. Právě pobřeží je místem, kde se nachází řada dalších památek, jejichž vznik je spojený hlavně s historií a zajímavými příběhy. V době, kdy lodní doprava dominovala, se jednalo nejenom o oblíbenou, ale často i celkem nebezpečnou formu přepravy zboží. Z jakého důvodu? Pochopitelně to bylo kvůli pirátům. Ti nebyli v dané oblasti ničím výjimečným a tak zde na obranu obchodních lodí vznikla celá řada portugalských pevností. Zajímá vás, jaké jsou ty nejznámější? Potom to jsou Tiracol, Chapora a Aguada, stejně jako se může jednat třeba i o pevnost s názvem Magos.

Vypravte se do přírody

Zajímavými příběhy a legendami však nejsou opředena jenom historická místa, jelikož stejně tak byste neměli zapomínat ani na místa přírodního charakteru. Pokud budete chtít krásy státu Goa poznat i tímto způsobem, ptejte se na vodopády Dudhsagar. Kde je najdete? Leží zhruba 60 kilometrů od hlavního města, ale jejich návštěva se rozhodně vyplatí. Jenom málokde ve světě vás čeká tak úchvatný pohled na to, když voda padá z výšky 300 metrů.

Zpestřete si dovolenou

Pokud jste Goa zvolili právě pro jeho nádherné pláže, stejně jako pro skvělou turistickou vybavenost, rozhodně nezůstávejte pouze u odpočinku. Když už zde budete, zkuste navštívit alespoň ta místa, která jsme vám doporučili. Více zajímavosti o této destinaci naleznete v naše rubrice blogu o Indii nebo v popisu našich zájezdů do Indie.