Je těžké odhadnou, kolik dětí inspiroval Lví král, jeden z nejlepších animovaných filmů historie, k zájmu o lvy a další africkou faunu. Pro mnoho z nich však skutečně znamenal první seznámení s africkou savanou a přírodními dramaty, které se na ní (byť v mnohem dramatičtější a tvrdší podobě bez pohádkového pozlátka) odehrávají. Mnoho diváků, před lety fascinovaných příběhem lva Simby, se dnes vydává na poznávací zájezdy do exotiky , aby zažili něco ze zázraků, které umí stvořit pouze divoká příroda. A i když třeba procestovali celý svět, symbolem a ztělesněním onoho těžko popsatelného kouzla je pravá africká savana, domov slonů, žiraf, zeber i lva Simby.

Hakuna matata, to je Tanzánie


Jedna z nejoblíbenějších písní ve filmu Lví král nese název „Hakuma matata“. Toto sousloví pochází ze svahilštiny a v překladu znamená „žádný problém“. Z filmu ale nelze poznat, jak moc tento výraz Tanzánii symbolizuje. Ať již budete v Tanzánii chtít po komkoliv cokoliv, dozvíte se jediné – hakuna matata. Co na tom, že skutečnost bývá o poznání složitější, lidé jsou v Tanzánii nesmírně přátelští a poněkud flegmatický přístup k řešení problémů k jejich povaze zkrátka patří. Důležité ale je, že problémem v Tanzánii není ani spatření lvů, kterých zde dosud žije poměrně dost.

Hledání Lvího krále


Lvů, stejně jako mnohých jiných zvířat, ve volné přírodě ubývá stejně jako míst, kde je můžete spatřit. Existuje-li ale stále nějaká země, kterou lze nazvat „zemí lvům zaslíbenou“, je to právě Tanzánie. Nikde jinde nežije lvů více a jen v národním parku Serengeti jich lze napočítat na tři tisíce. Je-li král zvířat vaším cílem č. 1, Tanzánie je tou nejlepší možnou destinací. Neváhejte proto a zarezervujte si svůj zájezd do Tanzánie ještě dnes, čekat na vás budou nejen lvi. A nezapomeňte, že Hakuna matata není jen písnička, je to životní styl.