(Partnerský článek)

Patříte mezi milovníky vína? Potom jistě víte, že různých vinařství, která za to skutečně stojí, je mnoho. A jsou rozesety v různých koutech světa. Opomíjet nesmíme ani Portugalsko, které je svým vínem také vyhlášené. Právě portské víno se vybaví většině lidí, když se název této země vysloví. Jak přímo v místě, tak i na našem trhu není problém koupit si, nebo jenom ochutnat to nejlepší z místní produkce. Pokud chcete konkrétní tip, rozhodně nešlápnete vedle, pokud zvolíte víno typu Tawny . To můžete najít jak v klasických podobách, které je staré jenom pár let. Když ale budete chtít něco lepšího, zkuste zabrousit do segmentu Fine Tawny, nebo ještě lépe do segmentu Tawny Reserve. Zde už mluvíme o tom, že dané víno zraje v sudech po dobu sedmi let. Tím ale unikátnost vína nekončí, jelikož následně může být třeba na několik dalších desítek let uloženo. A poté vznikne skutečný unikát.

Čím je charakteristické čtyřicetileté víno?

U vína, pokud je spojeno s kvalitním vinařstvím i kvalitní oblastí rozhodně platí, že čím je starší, tím je lepší, ale také cennější. Pokud tedy zůstaneme u vína typu Tawny, je třeba říci, že dnes není problém ochutnat vzorky,které jsou staré 10, 20, ale třeba také 30 nebo čtyřicet let . Tedy abychom byli konkrétní, je třeba říci, že čtyřicetileté víno nemusí být nutně jenom to, které se vyrobilo a potom bylo 40 let někde ukryto. Pod daným označením je možné vidět i blend, tedy mix různě starých vín. A právě označení čtyřicetileté je zde proto, že mix daných vín různého stáří dává v průměru 40 let. V praxi to může znamenat mix vín, která byla stará od dvaceti, do šedesáti let. Dané blendy jsou oblíbené hlavně z toho důvodu, že lze ovlivnit i výslednou chuť produktu, která tak může být u limitovaných a pravidelných edic stejná, nebo i podobná.

Jak chutná dané víno,

Jestliže vás zajímá, jak vlastně takové víno chutná, pojďme se obecně podívat na jeho chuťový profil. Je jasné, že ten se bude lišit hlavně samotným vinařstvím, nebo použitým základním produktem. Přesto zde jsou oproti mladým vínům celkem výrazné odlišnosti. Zatímco mladá vína mohou chutnat celkem ovocně a mohou mít i výraznou barvu, u těch čtyřicetiletých je jasně charakteristická dlouhá doba zrání. Nutno říci, že chuť vína už se pomalu spojuje s dřevitými tóny, což může mít za následek to, že víno působí celkem těžce. Hlavně lidem, kteří nemají zkušenosti nebo jsou zvyklí na velmi mladá vína, může takový nápoj připadat zcela bez svěžesti. Tu starší víno jednoduše nemá a nutno říci, že se z něho vytrácejí také všechny výrazné kyselinky. Na druhou stranu právě toto je unikátem v tom, že samotná základní a zemitá chuť není ničím rušena. Jde tedy hlavně o víno, které je ochutnáváno pomalu, po malých doušcích, přičemž svým chuťovým zásahem by mělo zaujmout téměř po celé ploše jazyka.

Jaké vybrat?

Je jasné, že pokud jste v daném segmentu začátečníkem, ne vždy se vám může na první pokus podařit zvolit správnou značku a koupit takové čtyřicetileté víno, které za to opravdu stojí. Jedním z faktorů dnes může být třeba i cena. Pokud se na ni podíváme, není nic neobvyklého, že daná lahev bude stát v rozmezí 3 000 – 4 000 Kč. U těch nejmladších je to přitom okolo 600 Kč. Právě tato cenová relace může být celkem dobrým orientačním faktorem. Dále ale nezapomínejte ani na osvědčené názvy. Pokud u těch čtyřicetiletých nechcete šlápnout vedle, dejte na naše zkušené doporučení. A jaké je? U nás jasně vede Quinta do Noval, Quinta da Romaneira, Quinta do Portal, Vista Alegre, Kopke a Taylor. Jelikož takové víno už kupujete ve specializovaných prodejnách, jistě vám dobře poradí i na těchto místech.