Hlavní město Srí Lanky je politickým, kulturním i ekonomickým centrem země a také vstupní branou pro téměř každého z dvou milionů turistů, kteří na Cejlon, jak z ní starý název ostrova, každoročně přijíždějí. Turisté se následně rozjedou do letovisek na pobřeží nebo za dobrodružnými treky ve vnitrozemí, byla by ale věčná škoda a neodpustitelná chyba učinit tak bez bližšího poznání Colomba, města, bez jehož poznání nemůže být vaše zkušenost se Srí Lankou kompletní. Plánujete cestu do exotiky? A bude mířit na Srí Lanku? Pokud ano, nechte si pár dní i na poznávání Colomba.

Cesta za poznáním


Život na Srí Lance a v jihovýchodní Asii obecně je silně provázaný se spiritualitou, během návštěvy Colomba byste tak neměli vynechat návštěvu některého z mnoha Buddhistických chrámů jako je např. Gangaramaya, na jehož architektuře jsou kromě místních vlivů patrné i ty indické, čínské či thajské. Pokračujte návštěvou muzea či místní galerie a střípky poznání, které o Srí Lance a jejích obyvatelích získáte, začnou pomalu vytvářet celkový obraz. Máte-li kladný vztah k přírodě, nenechte si ujít ani návštěvu místní zoologické zahrady, kde najdete i některé vzácné místní druhy, které by se vám ve volné přírodě pravděpodobně spatřit nepodařilo.

Ochutnávka života v Colombu


Ať již cestujete kamkoliv, vždy je užitečné vnímat město prostřednictvím běžných, každodenních aktivit. Vyrazte proto na místní trhy (nevynechejte ty plovoucí), svezte se tuk-tukem, procházejte se po ulicích a nasávejte jejich atmosféru. Vyzkoušejte také místní speciality nabízené prodejci na ulicích, jídlo je přece nedílnou součástí každé kultury. Až si budete chtít odpočinout, zrelaxujte se na některé z místních pláží.

Colombo toho nabízí opravdu hodně, až zde na počátku dovolené na Srí Lance vystoupíte z letadla, neopouštějte jej příliš brzy a poznejte ho blíže, stojí za to!